8 можливих ознак проблем з травленням

Хоча це може звучати божевільно, шлунок – це ніби ваш другий мозок. Дізнайтеся про 8 сигналів, які шлунок може посилати, щоб ви знали, що виникли проблеми з травленням.
8 можливих ознак проблем з травленням

Останнє оновлення: 16 листопада, 2018

Не можете зрозуміти чому маєте проблеми із системою травлення? Це може бути свідченням перевантаження токсинами. Інколи сам організм дасть вам знати про це, хоча іноді це дуже тонкий натяк.

Шлунок – це дуже розумний орган, який певною мірою відповідальний за турботу про здоров’я всіх внутрішніх функцій.

Ідеться про баланс і свідомий вибір поживних речовин, коли йдеться про здоров’я травної системи.

Саме тому потрібно звернути увагу на ці симптоми, які можуть вказувати на проблеми з травною системою, які можуть вплинути на ваше загальне здоров’я.

1. Постійне почуття втоми впливає на систему травлення

Постійна втома – це явна ознака того, що щось не працює в організмі. Якщо травна система була ослаблена поганим харчуванням, знижується активність імунної системи.

Організм складається з бактерій, але якщо кишківник сповнений шкідливих мікроорганізмів і баланс з хорошим рівнем бактерій порушений, імунна система вийшла з ладу й ослабла.

Якщо ви помітите, що самопочуття погіршилося, варто перевірити травну систему на наявність будь-яких проблем.

2. У вас регулярні проблеми зі шкірою

Шкіра обличчя
Ви колись чули про мапу обличчя? Це метод, який визначає, які частини травної системи можуть бути несправні, залежно від певних точок, які утворюються на ділянках обличчя.

Ваша шкіра є найбільшим органом в організмі. Якщо щось не так всередині, обличчя, безумовно, це покаже.

Щоки – це чудовий показник того, що травна система потребує допомогти. Зверніть увагу на будь-які почервоніння, прищі, подразнення чи інші симптоми.

3. Ви відчуваєте занепокоєння або дратівливість

Депресія
Головний мозок безпосередньо пов’язаний із здоров’ям травної системи. Якщо ви відчуваєте занепокоєння, депресію або роздратування, це може бути явна ознака того, що ви страждаєте на проблеми з травленням.

У кишківнику знаходяться мільйони нейронів, які становлять частину всієї нервової системи.

Хороші кишкові бактерії позитивно впливають на розум. Якщо вам не вистачає цих бактерій, погані знайдуть свій шлях до мозку, що може призвести до тривожності, депресії або роздратування.

4. Ви часто підхоплюєте інфекції

Це схоже на почуття постійної втоми. Часті або поворотні інфекції – це явна ознака того, що травна система працює неправильно.

Коли імунна система слабка і бореться зі шкідливими бактеріями, у неї немає часу, щоб боротися з інфекціями шлунка.

Якщо ви почуваєтеся добре, імунітет досить сильний, щоб збалансувати рівні бактерій і захистити вас від проблем.

5. Ви страждаєте від неприємного запаху з рота

Кашель
Коли травна система працює несправно, починають накопичуватися пивні дріжджі, інфекції та шкідливі бактерії. Це може викликати неприємний запах і кислий присмак у роті.

Хоча неприємний запах з рота може викликати безліч різних умов, це також явна ознака того, що у травному тракті надлишок шкідливих бактерій.

Це може дуже швидко погіршити ваше здоров’я. Якщо у вас стійкий неприємний запах, треба спробувати визначити причину його появи.

6. У вас закреп

Якщо це відбувається регулярно, закрепи можуть бути дуже шкідливі для здоров’я. Пам’ятайте, що випорожнення – це все зайве, що організм усуває, тому що добув з нього всі корисні поживні речовини.

Якщо відходи залишаються в організмі, вони починають виділяти токсини. Це може завдавати болю. Коли ваш кишківник здоровий, у вас регулярні випорожнення без болю.

Насправді, закреп – це один із найбільш очевидних способів, які ваше тіло використовує, щоб сказати вам, що травна система працює неправильно.

7. Вам важко зосередитися

Це часто може бути пов’язано з почуттям втоми.

Коли ви дратівливі або у вас постійний розлад шлунку, швидше за все, ви не зможете ігнорувати це і зосередитися на 100% на вашій повсякденній діяльності.

Це відбувається, тому що ваш організм дуже розумний. Коли він розуміє, що погіршується здоров’я, він посилає сигнали, щоб ви вирішили, що сталося.

Усе, що потрібно зробити, – це приділити їм увагу.

8. У вас проблеми зі сном

Безсоння
Як і випорожнення, сон може бути ключовим показником хорошого або поганого здоров’я травної системи. Якщо ви міцно спите всю ніч, ймовірно, у вас здорове травлення.

З іншого боку, якщо ви часто маєте проблеми зі сном, це може бути ознакою розладу травлення.

Хороша новина в тому, що відновити здоров’я і хорошу роботу травної системи не дуже складно.

Усе, що потрібно зробити, – це почати краще піклуватися про травну систему, приймаючи пробіотики та споживаючи продукти, які відповідають потребам вашого організму, щоб підтримувати внутрішню рівновагу.  • Galarza, V., & Cabrera, G. (2008). Hábitos alimentarios saludables. Nutrición, Salud y Alimentos ….

  • Cossio, M. L. T., Giesen, L. F., Araya, G., Pérez-Cotapos, M. L. S., VERGARA, R. L., Manca, M., … Héritier, F. (2012). Sistema digestivo: anatomía. Infermera virtual. https://doi.org/10.1007/s13398-014-0173-7.2.

  • Tortora, G., & Derrickson, B. (2006). El aparato digestivo. In Principios de Anatomía y Fisiología. https://doi.org/9789687988771.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.