Холодні руки: причини, які повинен знати кожен

Якщо у вас постійно холодні руки, це може бути ознакою поганого кровообігу. Щоб покращити ситуацію, вам слід слідкувати за своїм раціоном харчування та робити спеціальні вправи для рук.
Холодні руки: причини, які повинен знати кожен

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Ваші руки холодні, як лід. Коли ви торкаєтеся когось, люди відразу ж починають скаржитися на ваші холодні руки. Напевно, багатьом знайома ця ситуація. І ми не помилимося, якщо скажемо, що це досить поширене явище, з яким стикається більшість людей.

Саме тому ми вирішили більш детально розповісти вам про можливі фактори, які можуть стати причиною виникнення такого явища, як “холодні руки”.

Холодні руки: чи викликано це чимось серйозним?

Руки в рукавицях

Іноді, без жодної на те причини, ви помічаєте, що ваші руки раптово стали холоднішими. Взимку, звичайно, вам слід носити рукавички, навіть іноді вдома, але що потрібно робити в літній період, якщо руки не на жарт стають холоднішими, ніж зазвичай.

Перш за все, ви повинні знати, що холодні руки не завжди означають проблеми зі здоров’ям, оскільки кожна людина індивідуальна і по-різному реагує на тепло і холод, деякі люди більш чутливі, ніж інші.

Тому зазвичай це явище є цілком нормальним, але є кілька речей, які ви повинні мати на увазі, наприклад, якщо ви часто помічаєте, що ваші руки стають більш холодними безпосередньо після сильної втоми.

У цьому випадку, вам бажано звернутися до лікаря для встановлення причини такого зв’язку. Знижена температура тіла в поєднанні з втомою може бути ознакою проблем з кровообігом. З’ясуємо більш детально, що ще це може бути.

1.Холодні руки: гіпотиреоз?

Гіпотиреоз – дисбаланс в щитовидній залозі, що викликає уповільнення метаболізму, коли деякі гормони секретуються на більш низьких рівнях, ніж зазвичай.

Це може призвести до збільшення ваги, зміни стану шкіри та волосся, а також зробити людину більш чутливою до холоду. Руки та ноги майже завжди холодні на дотик. Лікар може поставити точний діагноз та призначити лікування, а також може запропонувати вам змінити раціон харчування, щоб збільшити рівень йоду в організмі.

2. Холодні руки: чи це може бути синдром Рейно?

Назва може трохи налякати, але вам не варто хвилюватися. Це не серйозне захворювання. Воно впливає на дрібні кровоносні судини пальців рук та ніг. Далі відбувається те, що тіло звужує ці судини, коли температура швидко знижується або коли ви переживаєте стрес та занепокоєння.

У результаті цього, кінчики пальців рук та ніг стають трохи синього кольору і ви можете відчувати помітний дискомфорт та поколювання. Коли кровотік відновлюється, ці області стають почервонілими та поколювання стає більш вираженим, майже викликаючи відчуття тепла. Тому, якщо час від часу ви маєте холодні пальці на руках та ногах, у такому випадку вам краще проконсультуватися з лікарем.

холодні руки

3. Холодні руки: можливо анемія?

Це, ймовірно, найпоширеніша причина, яка може викликати “холодні руки” а також це відбувається через пониження рівня заліза в організмі. Втома, прискорене випадіння волосся, ламкість нігтів, все це може бути ознаками анемії. Простий аналіз крові скаже вам, чи спостерігається у вас це захворювання, і ваш лікар призначить оптимальне лікування. Не хвилюйтеся!

4. Холодні руки: проблеми з циркуляцією або з зайвою вагою?

Ви можете бути дуже стрункою. Низький жировий прошарок знижує внутрішню температуру вашого тіла, змушуючи вас відчувати себе більш холодним, ніж зазвичай. Це, звичайно, можливо.

Також необхідно мати на увазі проблеми з циркуляцією – особливо, якщо ви відчуваєте поколювання, що змушує вас потирати та масажувати пальці для поліпшення кровообігу. Як правило, крім холодних рук, ви можете також помічати значне охолодження ніг.

Якщо ви помітили перші симптоми “холодних рук”, які до того ж супроводжуються тривалою втомою, ми настійно рекомендуємо звернутися до вашого лікаря. Це, ймовірно, не серйозно та не представляє ніякої загрози для здоров’я, але, щоб виключити усі сумніви, вам найкраще слідувати вказівкам лікаря.

Ніколи не намагайтеся діагностувати захворювання та лікувати його самостійно – ви ризикує нашкодити здоров’ю та викликати більш серйозні проблеми. Це ризик, який це не варто брати на себе.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.