Користь пробіотиків

Користь пробіотиків

Останнє оновлення: 23 жовтня, 2018

Ймовірно, ви чули про важливість «корисних» бактерій, які захищають кишківник та нормалізують його роботу. Чи відомо вам, що таке пробіотики та  для чого вони потрібні?

Ці живі бактерії запобігають розмноженню патогенних організмів, які порушують здоров’я кишківника та імунної системи.

Пробіотики відіграють важливу роль у синтезі корисних елементів та підтримують здоров’я шлунково-кишкової системи. До того ж вони утворюють захисний бар’єр проти інфекцій та знижують запальні процеси .

Хоча вони є в організмі, пробіотики також містяться у деяких ферментованих харчових або молочних продуктах, а також у різних добавках. Чи відомо вам про користь пробіотиків? Читайте статтю та дізнавайтеся.

Що таке пробіотики?

Пробіотики набули популярності не так давно завдяки поширеному використанню їх як харчових добавок. Слово «пробіотики» буквально означає  “на користь життя”, що є саме завдяки їхнім перевагам.

Що таке пробіотики?

Пробіотики – це корисні бактерії та дріжджі, які проходять через шлунково-кишковий тракт до товстої кишки та тонкої кишки. Хоча більшість людей асоціює бактерії з хворобами, функція цих бактерій абсолютно протилежна .

Завдяки тому, що вони запобігають росту патогенних мікроорганізмів, ці бактерії – є основним захистом від розвитку багатьох хвороб . Найпоширенішими та найкориснішими для людини є лактобацили та біфідобактерії.

Також читайте статтю: Натуральний сироп знизить холестерин та вгамує біль у суглобах

Яка користь пробіотиків?

У шлунково-кишковому тракті міститься приблизно 400 бактерій, які утворюються з кишкової флори або біоти. Їхня основна функція – це захист організму від  розповсюдження збудників.

Пробіотики також контролюють диференціювання епітеліальних клітин і полегшують деякі метаболічні процеси та вироблення вітамінів. Д уже важливо мати « з дорову» кишкову флору .

Пробіотики – це основне джерело цих «живих культур», а також найкращий спосіб  відновити кишкову флору, яка змінилася через інфекцію або споживання антибіотиків. Отже, навіщо потрібні пробіотики? Для:

 • Регулювання відповідної реакції імунної системи всередині кишківника, а також зниження чутливості до харчових алергій.
 • Накопичення енергії завдяки здатності ферментації важко перетравлюваних вуглеводів та покращенню абсорбції моносахаридів.
 • Підвищення здатності поглинання води та мінералів у товстій кишці.
 • Оптимізації метаболічної функції та запобіганню ожиріння і діабету.
 • Боротьби з хворобами кишково-шлункового тракту (діарея, синдром подразненого кишківника, хвороба Крона).
 • Стимулювання рухів кишківника та запобігання закрепам.
 • Лікування вагінальних інфекцій та інфекцій сечовивідної системи.
 • Зниження рівня поганого холестерину та тригліцеридів.
 • Захисту ротової порожнини від вірусів та бактерій.
 • Покращення загального самопочуття.
Яка користь пробіотиків?

Де можна придбати пробіотики?

Тепер вам відомо, для чого використовуються пробіотики та як корисно додавати їх у свій раціон харчування як добавки. Спершу, розгляньмо деякі натруальні варіанти, а потім подивимося на “біотерапевтичні пробіотики”.

Натуральні пробіотики

Цей вид пробіотиків можна отримати через споживання їжі, яка проходила процес ферментації ,  що означає, що певні бактерії перетворили оригінальний склад продукту, щоб зробити його більш засвоюваним та з більшою концентрацією поживних речовин.

Можливо, вас зацікавить стаття: 6 видів ожиріння та причини його появи

Найпопулярніші варіанти:

 • Кефір
 • Натуральний йогурт
 • Комбуча
 • Соління
 • Темпе
 • Квашена капуста
 • Кімчі
 • Суп з місо

Біотерапевтичні пробіотики

Біотерапевтичні пробіотики

Не всі люди отримують достатню кількість пробіотиків  через своє звичайне харчування. Тепер, коли відомо про їхню користь для організму, споживати їх дуже важливо.

Через те, що багато людей хочуть отримувати користь від пробіотиків, їх можна придбати у капсулах, гелях, порошку. В они містять велику кількість мікроорганізмів з декількох штамів бактерій.

Деякі препарати мають високу кількість пробіотиків, які є продуктами, що сприяють зростанню хороших бактерій. У багатьох випадках ці параметри є більш ефективними, ніж пробіотики, що містяться в традиційних харчових варіантах.

Висновок

Пробіотики є чудовим доповненням для людей з розладами травлення через зміну рН кишківника. Споживання пробіотиків з їжею та у добавках – найкращий спосіб  зміцнити та захистити «корисні» бактерії, які борються із захворюваннями . Тепер, коли вам відомо про пробіотики, можете без остороги споживати їх з метою покращення здоров’я.

Це може вас зацікавити ...
Грецький йогурт домашнього приготування
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Грецький йогурт домашнього приготування

Йогурт історично використовувався в кулінарному світі з десертами, але ви можете використовувати його для чого завгодно - все залежить від вашого с... • Lee ES, Song EJ, Nam YD, Lee SY. Probiotics in human health and disease: from nutribiotics to pharmabiotics. J Microbiol. 2018 Nov;56(11):773-782.
 • La Fata G, Weber P, Mohajeri MH. Probiotics and the Gut Immune System: Indirect Regulation. Probiotics Antimicrob Proteins. 2018 Mar;10(1):11-21
 • Fontané L, Benaiges D, Goday A, Llauradó G, Pedro-Botet J. Influence of the microbiota and probiotics in obesity. Clin Investig Arterioscler. 2018 Nov-Dec;30(6):271-279

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.