Кріоаблація: новий метод лікування раку молочної залози

Було доведено, що кріоаблація ефективна на ранній стадії пухлин. Не можна сказати, що вона вилікує рак, але вона справді допомагає сповільнити його розвиток.
Кріоаблація: новий метод лікування раку молочної залози

Останнє оновлення: 02 лютого, 2019

Кріоаблація та ідеї «заморожування» пухлин, щоб зупинити ракову активність, цілком можуть здатися чимось з галузі наукової фантастики.

Однак результати, які ми наразі бачимо, настільки ж обнадійливі, наскільки позитивні.

Це одночасно і простий, і складний підхід. Кваліфікований радіолог має лише вставити невеликий зонд крізь шкіру грудної клітини.

Опинившись там, він виявляє, а потім заморожує первинні пухлини та будь-які потенційні новоутворення.

Це нова медична стратегія для лікування не лише раку молочної залози, кріоаблація також є хорошим варіантом для лікування раку легень або раку простати.

Ця операція є точнішою і збільшує тривалість життя хворого.

Це нова перспектива в галузі медицини, про яку варто дізнатися трохи більше.

Кріоаблація: коли лід бореться з раком молочної залози

кріоаблація для жінок
Ми почнемо з важливого. Кріоаблація не лікує рак. Проте ви помітите ось що:

 • Зниження поширення ракових клітин
 • Збільшення тривалості життя
 • Зниження впливу лікування раку

Окрім цього, кріоаблація не заважає пацієнтові проходити інші, сильніші процедури, такі як хіміотерапія або опромінення як до, так і після.

Такий підхід в цілому пропонує позитивні результати при застосуванні на ранніх стадіях раку. На пізніших стадіях лікар має вирішити, якої стратегії дотримуватися.

Проте розгляньмо всю інформацію.

Кріоаблація: новий підхід для лікування пухлин

Перші тести цієї технології на людях були виконані 13 років тому. Так званою “нульовою пацієнткою” була Лаура Росс-Поль – жінка зі штату Орегон, якій діагностували рак молочної залози на першій стадії.

Лікування було швидким і ефективним, хоча й залишило слід. Це було втручання, яке фактично врятувало їй життя. Подивімося, з чого воно складається:

 • Кріотерапію роблять з використанням зонда. Це пристрій, який схожий на дуже тонку і порожнисту паличку.
 • Він прив’язується до джерела азоту або аргону, який швидко остигає зонд.
 • Людина, яка управляє лікуванням, – спеціалізований радіолог, який створює прокол у грудній клітині, використовуючи знімки та томографію. Рідкий барвник вводять у кровотік пацієнта.
 • Мало-помалу, пухлини й будь-які інші потенційно уражені тканини заморожують. Радіолог уникає пошкодження здорової тканини, фокусується тільки на кріогенному заморожуванні ракових клітин.

Ця процедура займає трохи більше ніж півгодини

пухлина

 • Пухлини, які менші ніж сантиметр у діаметрі, не розвиваються на більш просунутих стадіях раку після лікування за допомогою кріоаблації.
 • Це, без сумніву, дуже обнадійливе відкриття, але заради високих показників успіху з цим захворюванням лікування має проводитися на ранніх стадіях.
 • Американська спілка хірургів використовує цю техніку декілька років і отримує хороші результати.
 • Для кріоаблації не потрібно лягати в операційну кімнату. Втручання займає трохи більше ніж півгодини і його можна виконати, поки пацієнт спить, без інвазивних методів лікування.
 • У порівнянні з традиційною хірургією, кріоаблація є досить ефективним безопераційним лікуванням раку молочної залози для значного числа пацієнтів. Так, є деякі випадки, в яких це лікування не принесло очікуваних результатів.
 • Однак було виявлено, що більшість ракових клітин вмирає і прогрес будь-яких пухлин, що залишилися, значно уповільнюється. У деяких випадках це лікування передує хіміотерапії або опроміненню.

Також хороші результати для раку легенів

Як ми вже згадували на початку, кріоаблацію застосовують і до інших видів раку.

Багато з досліджень, які провели, щоб дослідити її користь (зокрема дослідження, опубліковане в ScienceDaily), показують, що цій терапії вдається зупинити розвиток пухлин у легенях.

 • У наведеному вище дослідженні 22 пацієнти з раком легенів зробили кріоаблацію. Після 27 сеансів протягом трьох місяців лікування було ефективним на 100% у п’яти пацієнтів.
 • Решта пацієнтів помітили зменшення пухлин. Рак залишився, але злоякісна активність була значно знижена.
 • Таким чином, пацієнти могли насолоджуватися довшим життям кращої якості.

Ви можете дізнатися більше про розвиток методів лікування раку в журналі “Радіологія“.

Це може вас зацікавити ...
Як виявити рак яєчників?
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Як виявити рак яєчників?

Щоб мати можливість рано виявити рак яєчників та запобігти більшим проблемам, дуже важливо, щоб проходити обстеження щороку або частіше, якщо у вас...