Кульбаба та кульбабовий чай проти екземи

У ході дослідження, проведеного в 2010 році, учені виявили багатонадійний лікувальний засіб проти екземи - кульбабу. Дізнайтеся більше про це відкриття, а також про те, як додати кульбабу до свого раціону, щоб вивести токсини з печінки та зменшити запалення, спричинене екземою. 
Кульбаба та кульбабовий чай проти екземи

Останнє оновлення: 29 грудня, 2018

Кульбаба вже понад тисячу років є багатофункціональним засобом. Вона може лікувати різноманітні захворювання, від хвороби печінки до болю в шлунково-кишковому тракті та навіть проблем зі шкірою.

Вірите чи ні, утім переваги цієї рослини набагато більші, ніж ви можете собі уявити. Нещодавно науковці заговорили про невідомі досі корисні властивості.

Одна з них пов’язана з екземою.

“Екзема” – це загальний термін для визначення дерматиту або запалення шкіри. Як ви вже, мабуть, знаєте, є багато різних типів дерматиту. Це захворювання варіюється від атопічного та себорейного до алергічного.

Утім, важливо знати, що процеси, які відбуваються під час екземи та псоріазу, абсолютно різні. Ми наголошуємо на цьому, адже багато людей думають, що це однакові захворювання.

За псоріазу шкіра відлущується та біліє. Щоб вилікувати ці симптоми, потрібне лікування, що не таке, яке застосовують у випадку екземи.

Саме тому кульбаба не лікує псоріаз так ефективно, як звичайний дерматит.

До речі, у відділі дерматології лікарні університету Оденсе (Данія) провели цікаве дослідження. За його результатами, кульбаба позитивно впливає на лікування пацієнтів із дисгідротичною екземою.

У цій статті ми докладніше розповімо про це відкриття.

Кульбаба – натуральний очисний засіб

Дослідження, про яке йдеться, розпочалося в 2010 році з групи 20 людей. Загалом, усі вони страждали на тип екземи, який характеризується пухирями, що спричиняють печіння.

Через 4 тижні вони почали вживати концентрований сік кульбаби. Уже за кілька днів із початку лікування пацієнти помітили покращення симптомів.

А через місяць усі пухирі зникли.

У такий спосіб учені виявили, що кульбаба добре впливає на лікування цього типу екземи.

Позитивна дія цієї рослини базується на вказаних нижче характеристиках.

Кульбаба забезпечує мікробну дільність

кульбаба

Вірите чи ні, утім мазь із кульбаби завжди використовували для лікування захворювань шкіри. Ця рослина добре підходить для місцевого застосування й, крім того, її можна пити як чай.

Секретом такого лікувального ефекту є протимікробна та протигрибкова дія.

Водночас кульбаба є лужним засобом. Це означає, що вона має потужну здатність очищувати організм та полегшувати гормональні розлади, які спершу проявляються через захворювання шкіри.

Кульбаба має антиоксиданту дію

Крім того, антиоксиданти, які містить цей засіб, діють безпосередньо на клітини шкіри, щоб зменшити запалення.

Кульбаба допомагає пацієнтам відновити тканини, пошкоджені дерматитом. А все це завдяки вмісту вітамінів A, C, D та B, а також поживних речовин, як-от: магній, залізо, цинк і кальцій.

Кульбаба позитивно впливає на здоров’я печінки та шкіри

Коли печінка не може нормально відфільтровувати токсини, це відображається на шкірі.

Ось деякі симптоми такого розладу: затримка рідини, поява акне, запалення, свербіж і зміна тону шкіри.

Якщо регулярно пити чай із кульбаби, це допомагає печінці. Річ у тім, що він містить багато антиоксидантів, як-от вітамін C та лютеолін.

Коли ми покращуємо функції печінки, також зростає захист організму. Інакше кажучи, оптимізується робота імунної системи, що надалі допомагає вилікувати екзему.

Як пити кульбабу, щоб полегшити симптоми дерматиту чи екземи

кульбабовий чай

Що ж, погляньмо на те, як можна додати цей чудовий засіб до свого раціону. Це дуже просто!

Інгредієнти

  • 1 склянка води
  • 1 чайна ложка кульбаби

Приготування

Цей напій готують, як і будь-який інший чай.

  • Спершу доведіть воду до кипіння.
  • Коли почне кипіти, насипте в неї кульбабу.
  • Дайте чаю настоятися 15 хвилин. Потім налийте в склянку та зачекайте ще трохи.
  • Чай має охолонути. Якщо хочете підсолодити його, додайте трохи меду.

Коли варто пити кульбабовий чай

кульбабовий чай та його корисні властивості

Загалом, ми радимо пити чай із кульбаби кожного вечора.

Як ми вже згадували раніше в цій статті, є тісний взаємозв’язок між печінкою та шкірою. Отже, щоб покращити роботу печінки та подбати про неї, найкраще пити кульбабовий чай перед сном.

Це сприятиме оновленню організму, який також зможе краще виводити токсини.

Для досягнення найкращих результатів, дуже важливо пити кульбабовий чай кожного вечора.

У такий спосіб ваш організм до нього звикне. До того ж, ви також збалансуєте очисні функції. Це допоможе зменшити екзему, спричинену запаленням.

Коли не варто пити кульбабовий чай

Однак мусимо зазначити, що вам не варто пити кульбабовий чай у таких випадках:

Камені в нирках

камені в нирках

Перш за все, листя кульбаби містить багато оксалатів, які сприяють утворенню ниркових каменів.

Тому якщо ви схильні до такої проблеми, не вживайте засоби з кульбабою.

Печія

Крім того, кульбаба стимулює вироблення шлункового соку. Це не надто добре, якщо у вас проблеми зі шлунковою кислотністю або печія.

Виразка шлунка

І насамкінець, якщо у вас виразка шлунка, вам також не можна пити цей чай. Причина незмінна: це збільшує кількість шлункового соку.

Пам’ятайте, що кульбабу не варто поєднувати з певними препаратами. Наприклад, літієм та антибіотиками.

Як завжди, перед вживанням кульбабовою чаю варто проконсультуватися з лікарем.  • García-Navarro, X.; Corella, F.; Roé, E.; Dalmau, J. y Puig, Ll. (2006). “Dishidrosis”, Farmacia Profesional, 20 (4): 70-72.
  • Paulsen, E. (2010). “Dandelion Juice in the Treatment of Dyshidrotic Hand Eczema” (En fase de ensayo, en el Hospital Universitario de Odense, Dinamarca). En https://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT00442091. Recuperado el 28/12/2018.
  • Ulubelen, A.; Miski, M.; Neuman, P., and Mabry, T. J. (1979). “Flavonoids of Salvia tomentosa (Labiatae)”, Journal of Natural Products, 42 (4): 261-263.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.