Лікування грибка нігтів за допомогою харчової соди

Лікування грибка нігтів за допомогою харчової соди
Лікування грибка нігтів за допомогою харчової соди

Останнє оновлення: 27 жовтня, 2018

Грибок нігтів, у медичному світі відомий як оніхомікоз, – це інфекція, спричинена дерматофітним грибком, який легко поширюється на руках і стопах.

Через те, що наші кінцівки постійно перебувають під впливом тепла та вологи, мікроорганізми отримують оптимальне середовище для розмноження та можуть дуже легко поширюватися.

У результаті вигляд нігтів погіршується й виникають пов’язані з грибком симптоми, такі як почервоніння, свербіння і лущення шкіри навколо нігтя.

На щастя, існують певні продукти з протигрибковимивластивостями, які можна застосовувати для лікування інфекції. Так ви зможете уникнути використання агресивних хімічних продуктів.

До них належить уже добре знана харчова сода, натуральний продукт, який завдяки своїм численним способам використання став відомим у всьому світі. Її застосовують як для лікування, так і для прибирання дому.

Сьогодні ми хочемо розповісти, чому сода настільки ефективна проти грибка нігтів і як правильно її використовувати.

Харчова сода для лікування грибка нігтів

 

стопи занурені в миску з водою

Перед тим, як ми розповімо вам рецепт засобу з харчовою содою проти грибка нігтів, важливо зазначити, що результати стануть помітними не одразу.

Хоча цей продукт починає боротися з грибковою інфекцією вже після першого нанесення, для повного її видалення знадобиться не один день.

Саме тому щоб повністю позбутися проблеми, засіб із харчовою содою потрібно використовувати регулярно, з дотриманням важливих рекомендацій.

Крім того, щоб посилити корисні властивості засобу, радимо додати до нього яблучний оцет. Це ще один протигрибковий інгредієнт, який має безліч корисних для здоров’я властивостей.

Обидва ці продукти зазвичай можна знайти в кухонній шафці або дешево купити в найближчому магазині.

Інгредієнти

 • 6 склянок води (1,5 літра)
 • 1/2 склянки яблучного оцту (125 мл)
 • 3 столові ложки харчової соди (30 г)

Вказівки

 • Нагрійте воду до температури, терпимої для стоп.
 • Додайте яблучний оцет, а потім перелийте суміш у велику миску.
 • Замочіть стопи в рідині та потримайте їх там від 15 до 20 хвилин.
 • Після цього ретельно висушіть нігті на натріть їх пастою, приготованою з харчової соди.
 • Залиште соду на 10 хвилин, а потім змийте.
 • Використовуйте колові масажні рухи, щоб відчистити поверхню нігтя та шкіру навколо нього.
 • Повторюйте цю процедуру кожного ранку, доки вигляд нігтів не покращиться.
 • Якщо хочете, можна додати до харчової соди трохи лимонного соку або перекису водню, щоб посилити її протигрибкову дію.

Чому варто використовувати харчову соду для лікування грибка нігтів?

 

харчова сода для лікування грибка нігтів

Харчова сода – це білий порошок, який десятиліттями використовували для випічки та прибирання дому.

Її антисептичні, протигрибкові та лужні властивості добре знані, їх застовують для лікування різних інфекцій.

Існує також багато способів місцевого застосування харчової соди, яка діє як ексфоліант і є чудовим засобом проти алергій.

Вона також бореться з інфекціями шкіри й містить активні складники, які зменшують кількість грибка всередині нігтя та на його поверхні.

Варто зазначити, що харчова сода – це натуральний дезодорант, який ідеально підходить для того, щоб нейтралізувати неприємний запах і запобігти надмірному потовиділенню стоп.

Що ще потрібно знати, щоб позбутися грибка нігтів?

 

здорові стопи

Хоча засіб із харчовою содою дуже ефективно допомагає при грибковій інфекції, не нехтуйте кількома додатковими порадами, які допоможуть досягнути бажаного ефекту.

 • Перш за все, уникайте вологих і теплих умов, які можуть сприяти розвитку грибка під час лікування.
 • Тобто потрібно носити відкрите взуття, яке добре провітрюється та запобігає накопиченню поту й бактерій.
 • Також важливо ретельно висушувати стопи та руки кожного разу, коли ви їх намочуєте, адже волога може сприяти росту більшої кількості грибка.
 • Мийте та дезінфікуйте всі інструменти, які використовуєте для догляду за нігтями. Це допоможе запобігти поширенню інфекції на здорові нігті.

Грибок нігтів ніяк не минає? Якщо ви дотримувалися лікування та порад, про які ми розповіли в цій статті, але проблема не зникає, зверніться до лікаря, щоб дізнатися про інші альтернативи.

Найважливіше вчасно вжити заходів для лікування грибка, щоб він не перетворився в значно серйознішу проблему, яку важко вирішити. • Sandoval, N. J., Arenas, R., Giusiano, G., García, D., Chávez, L., & Zúniga, P. (2012). Diagnóstico y tratamiento de dermatofitosis. Revista Médica Hondureña.
 • Nuño, N., & Losada, D. P. (2005). Dermatofitosis o tiñas. Guías Clínicas.
 • Salas-Campos Ingrid, G.-M. N. T. C.-D. P. J. (2009). Onicomicosis por hongos fuliginosos. Acta Médica Costarricense.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.