Лляне насіння для лікування та профілактики закрепів

Чи знали ви, що лляне насіння є чудовим тонізувальним засобом? Саме тому його рекомендують регулярно вживати з метою прискорення процесу травлення та боротьби із закрепами. Відтепер вам більше не доведеться виснажувати організм різноманітними медикаментами, адже ви зможете налагодити роботу шлунка за допомогою натуральних засобів на основі насіння льону.
Лляне насіння для лікування та профілактики закрепів

Останнє оновлення: 29 вересня, 2018

Закреп – це тимчасова нездатність кишківника випорожнювати його вміст після спроби, тривалістю у 10 хвилин. Зазвичай закрепом вважають той стан, коли людина не випорожнювала кишківник впродовж щонайменше трьох днів поспіль.

Насправді цей діагноз дуже важко встановити, адже і три випорожнення на день, і три випорожнення на тиждень у медицині вважаються цілком нормальним явищем. Основними симптомами закрепів є надмірне газоутворення (метеоризм) та сильний біль у животі.

У цій статті ми розповімо, як правильно використовувати лляне насіння для боротьби із закрепами.

лляне насіння від болю у животі

Причини розвитку закрепів

Серед найбільш поширених причин розвитку закрепів необхідно виділити такі:

 • Шкідливі звички: якщо ви ігноруєте позиви до туалету впродовж тривалого періоду часу або не проводите у туалеті достатню кількість часу, з часом це може призвести до серйозних розладів у роботі травних органів та розвитку закрепів.
 • Неправильне харчування: якщо у вашому раціоні немає таких корисних продуктів, як свіжі фрукти та овочі, бобові, крупи та горіхи, ви також збільшуєте шанси розвитку закрепів.
 • Недостатня кількість рідини: оскільки чиста питна вода та натуральні фруктові соки зволожують стінки кишківника зсередини, ці два види рідини стимулюють роботу органів шлунково-кишкового тракту та покращують процес травлення.
 • Недостатня фізична активність. Якщо впродовж тривалого часу ви страждаєте від закрепів, радимо неодмінно зайнятися спортом. Регулярні заняття спортом прискорюють процес перетравлення харчових продуктів, тож залишки їжі виходять через фекалії значно швидше та легше.
 • Психологічні фактори. Найбільш поширеними негативними факторами впливу на швидкість метаболізму є стрес та інші емоційні розлади. Також дуже часто процес дефекації ускладнюється через відсутність необхідних для цього умов.
 • Вживання певних медикаментів. На жаль, існує величезна кількість медичних препаратів, які часто мають таку неприємну побічну дію, як закреп. До таких небезпечних для травлення сполук належать морфій, кодеїн, транквілізатори, антидепресанти, засоби від гіпертонії, вітамінні добавки з кальцієм та залізом, сечогінні препарати, тощо.

Основні симптоми закрепів

До основних симптомів закрепів належать такі неприємні розлади:

 • Потреба випорожнити вміст кишківника стає значно рідшою
 • Тверді та сухі фекалії, які дуже важко вивести з організму
 • Процес випорожнення потребує додаткових зусиль
 • Людині необхідно набагато більше часу для того, аби випорожнитися
 • Постійне відчуття неповного випорожнення шлунка
 • Сильне набрякання живота
 • Регулярні спазми в області живота.

Лляне насіння для профілактики закрепів

Лляне насіння, також відоме у продажу як сім’я льону, має природний проносний ефект на кишківник та інші органи травлення.

Якщо детальніше розглянути склад насіння льону, то потрібно зазначити, що майже на 40% воно складається з клітковини. Близько 30% клітковини розчиняються у воді, тоді як інші 10% – це нерозчинна клітковина.

Вірте чи ні, але цей корисний продукт не тільки стимулює роботу кишківника, але й збільшує об’єм фекалій. Саме тому можна стверджувати, що лляне насіння запобігає накопиченню шкідливих відходів та розвитку закрепів.

До того ж лляне насіння характеризується високим вмістом жирних кислот Омега-3. За допомогою цього корисного суперфуду можна не тільки вивести з організму зайву рідину, але й покращити загальну роботу всіх органів шлунково-кишкового тракту.

Не варто недооцінювати той факт, що основним волокнистим компонентом насіння льону є рослинний клей.

Ця речовина характеризується тягучою структурою, завдяки якій вона не лише збільшує об’єм фекалій, але й робить випорожнення м’якшими. Якщо фекалії є м’якими, їх набагато простіше вивести з організму, тож і ризик розвитку геморою зменшується у кілька разів.

Як використовувати лляне насіння для боротьби із закрепами

1. Настій на основі насіння льону

лляне насіння та засоби на його основі

Настій на основі лляного насіння – це натуральний рослинний чай, який рекомендують до регулярного вживання людям, які страждають від закрепів та інших серйозних розладів травлення.

Цей натуральний лікувальний засіб є неймовірно простим у приготуванні. Якщо ви хочете отримати швидкий позитивний результат, ми рекомендуємо використовувати настій на основі лляного насіння як дієву альтернативу традиційним медикаментам та синтетичним препаратам.

Інгредієнти:

 • 1 столова ложка насіння льону (12 г)
 • 2 склянки води (500 мл)

Спосіб приготування:

 • Перш за все помістіть у каструлю лляне насіння та залийте його водою. Доведіть суміш до кипіння на малому вогні.
 • Щойно суміш закипить, зніміть його з вогню. Зачекайте, доки настій охолоне впродовж кількох хвилин, після чого перелийте засіб у склянку та одразу його випийте.

2. Настій на основі насіння льону, ананаса та анісового насіння

настій на основі лляного насіння

Усі три продукти – лляне насіння, ананас та анісове насіння – є просто незамінними для стимуляції процесу травлення та засвоєння поживних речовин з харчових продуктів. Завдяки їм можна не лише очистити вміст кишківника, але й підтягнути живіт та зробити його візуально стрункішим.

Вірте чи ні, але цей простий натуральний засіб чудово очищує кишківник, прискорює обмін речовин та виводить з організму токсини. До того ж, за допомогою цього настою можна відновити водний баланс, позбутися синдрому роздратованого кишківника, усунути проблему підвищеної кислотності, налагодити харчування та відсоток жирів в організмі, а також забути про закрепи.

Інгредієнти:

 • 3 склянки води (750 мл)
 • 2 столові ложки насіння анісу (18 г)
 • 1 шматочок ананаса, нарізаного дрібними кубиками
 • 1 столова ложка лляного насіння (12 г)

Спосіб приготування:

 • Помістіть всі компоненти засобу у невелику каструлю, залийте їх водою та покладіть на вогонь.
 • Зачекайте, доки суміш закипить, після чого зніміть каструлю з вогню.
 • Залиште засіб щонайменше на 7 хвилин, щоб настій встиг трохи охолонути. Опісля перелийте рослинний настій у глек та вживайте його невеликими порціями тричі на день.

3. Натуральний засіб на основі лляного насіння та імбиру

лляне насіння та лікування розладів травлення

Цей лікувальний настій дуже часто використовується у галузі альтернативної медицини для лікування різноманітних розладів органів шлунково-кишкового тракту, у тому числі і закрепів.

Інгредієнти:

 • 1 столова ложка лляного насіння (12 г)
 • 2 склянки води (500 мл)
 • 1 столова ложка свіжого кореня імбиру (15 г)

Спосіб приготування:

 • Перш за все підігрійте на маленькому вогні воду з лляним насінням та імбирним коренем.
 • Щойно суміш почне закипати, зніміть каструлю з вогню. Залиште настій охолоджуватися щонайменше на 7 хвилин.
 • Опісля процідіть засіб та одразу його випийте.

На жаль, якщо вчасно не зайнятися лікуванням закрепів, це може призвести до інших серйозних розладів органів травної системи. Саме тому необхідно завжди піклуватися про здоров’я та використовувати всі можливі засоби для стимуляції процесу травлення.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.