Медитація під час піших прогулянок для знищення негативних емоцій

Медитативні практики є дуже ефективним способом впорядкувати думки та вийти зі стресової ситуації. Сьогодні ми розповімо вам, як досягнути гармонії тіла та розуму за допомогою древньої практики медитації під час піших прогулянок.
Медитація під час піших прогулянок для знищення негативних емоцій

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Коли ви багато ходите пішки, користь від цього отримує весь організм. Завдяки ходьбі ви не лише зможете втратити кілька зайвих кілограмів, але й позбудетеся важких думок, які не давали вам спокою цілий день. Якщо ви хочете розслабитися та досягнути емоційного катарсису, дуже корисна медитація під час ходьби.

У світі ця практика відома під назвою “дихальна гімнастика”. Вона передбачає правильне дихання під час піших прогулянок і полягає у синхронізації дихання та фізичного навантаження разом з медитацією.

Нині чимало людей щоденно застосовують спеціальні дихальні практики під час занять спортом та з метою впорядкування думок за допомогою глибокої медитації.

На перший погляд застосування спеціальної дихальної техніки може здатися вам дещо безглуздим. Утім, ми можемо запевнити, що медитація та правильне дихання під час піших прогулянок є надзвичайно ефективним способом здобути гармонію з самим собою, і саме це практикують у своєму щоденному житті майже всі атлети.

Тренуйте мозок під час піших прогулянок

медитація під час ходьби

Чимало людей регулярно практикують медитацію, проте не отримують від неї бажаного результату. Варто пам’ятати, що медитація – це дещо більше, аніж просто дихальна гімнастика для розслаблення.

Вона дозволяє вам поринути у потаємні куточки власної підсвідомості за умови вміння відволікатися від думок, а також сприймати та належним чином аналізувати складний навколишній світ, не забуваючи при цьому про зосередження на власній сутності.

Попри те, що заняття медитацією дуже ефективні не лише для покращення самопочуття, але й для особистісного росту, не кожному така методика розслаблення підходить.

Для досягнення найбільшого ефекту ми радимо вам додати до медитації заняття спортом. У такий спосіб ви уб’єте двох зайців одним пострілом, адже медитація та піші прогулянки чудово дружать одне з одним.

Розгляньмо медитативні техніки детальніше.

Медитація під час пішої прогулянки – древня східна практика

Будда

У нашому сучасному нервовому та вимогливому суспільстві традиційна медитація є майже неможливою, бо хіба ж є час спокійно посидіти, якщо заплановано стільки справ?

Так заведено вважати, проте перш ніж відмовитися від медитації, радимо вам звернути увагу на два фактори:

 • Зі стресом потрібно якимось чином боротися.
 • Фізичне навантаження є необхідним для організму. Сидячий спосіб життя згубно впливає на стан здоров’я людини та її самопочуття.

Тож чому б ці дві проблеми не поєднати одним способом вирішення? Спробуйте дихальні техніки на практиці, і ви переконаєтесь у їхній ефективності.

 • Медитація під час ходьби починається від часів процвітання епохи дзен-буддизму.
 • У Японії також можна зустріти на вулицях групи людей під проводом спеціальних наставників, які час від часу калатають у дзвоник.
 • Ця дихальна практика полягає у синхронізації дихання та ходьби. Таке вміння допоможе вам вести звичний спосіб життя і при цьому залишатися зосередженим на виконанні вправи.

Згідно зі стародавніми рукописами, сам Будда полюбляв час від часу гуляти у лісі, щоб відволіктися від думок та розслабитися.

 • Спершу він сидів кілька хвилин та медитував. Тоді починав ходити. Як Будда пізніше пояснював, під час ходьби він застосовував ті самі практики, що й під час сидіння.
 • Проста техніка ходіння полягає у тому, що коли ви кладете одну ногу поперед іншою та зосереджуєтесь на відчуттях дотику до землі, то мимоволі відволікаєтесь від думок та поринаєте у медитацію.
 • Для того, щоб займатися цією древньою практикою належним чином, спочатку потрібно навчитися правильно дихати.

Проста практика для щоденного використання

прогулянка по березі

Звісно, медитація – це передусім духовний відпочинок, проте не варто думати, що якщо ви не сповідуєте буддизм, то вам ця практика не підходить. Медитативні техніки корисні для всіх людей без винятку, адже вони заспокоюють людину та допомагають їй вийти зі стресової ситуації.

Нині медитація входить до багатьох психологічних тренінгів, щоб людина могла проаналізувати свій емоційний світ та навести лад у житті.

Якщо ви хочете не лише мати гарну підтягнуту фігуру, але й вміти справлятися зі стресовими ситуаціями, немає кращого способу, аніж спеціальна дихальна гімнастика. Саме вона позитивно впливає як на зовнішній, так і на внутрішній стан організму.

Факти про медитацію

Ось деякі факти, які вам варто взяти до уваги, перш ніж розпочати займатися цією медитативною технікою.

 • Носіть зручний одяг та закриті черевики (вони допоможуть вберегти ноги від травм та зовнішніх пошкоджень).
 • Перш ніж розпочати ходьбу, посидьте хоча б 5 хвилин. Схрестіть руки на грудях та зробіть кілька глибоких вдихів.
 • Відчуйте, як ваші груди наповнюються повітрям. Затримайте дихання на 10 секунд, після чого зробіть глибокий видих.
 • Повторіть цю вправу кілька разів. Тепер можна розпочати ходьбу.
 • Спочатку робіть невеликі кроки. Вам необхідно відчути контакт із землею. Прислухайтеся до відлуння своїх кроків і серцебиття та уявіть, наче всередині вас лунає приємна мелодія – цей простий трюк допоможе вам заспокоїтися та розслабитися.
 • Дуже важливо зосередитися на власному диханні – кожен подих має приносити вам ковток свободи. Правильне дихання передбачає глибокий вдих (аж до появи тиску під грудьми) та не менш глибокий видих.
 • Через кожні 10 хвилин варто перепочивати, опісля можна рухатися далі.

Для того, щоб ваш мозок розумів, де ви знаходитеся та що з вами відбувається цієї миті, вам необхідно досягнути гармонії тіла та думки. Повірте, саме від цього залежить ваш спокій та гарне самопочуття! • C3 Collaborating for Health. (2012). The benefits of regular walking for health, well-being and the environment. The Benefits of Regular Walking for Health, Well-Being and the Environment.
 • Baltzell, A., & Cote, T. (2017). Mindfulness. In Applied Exercise Psychology: The Challenging Journey from Motivation to Adherence. https://doi.org/10.4324/9780203795422
 • Prakhinkit, S., Suppapitiporn, S., Tanaka, H., & Suksom, D. (2013). Effects of Buddhism Walking Meditation on Depression, Functional Fitness, and Endothelium-Dependent Vasodilation in Depressed Elderly. The Journal of Alternative and Complementary Medicine. https://doi.org/10.1089/acm.2013.0205
 • Gainey, A., Himathongkam, T., Tanaka, H., & Suksom, D. (2016). Effects of Buddhist walking meditation on glycemic control and vascular function in patients with type 2 diabetes. Complementary Therapies in Medicine. https://doi.org/10.1016/j.ctim.2016.03.009

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.