Місцеві рослинні засоби для лікування псоріазу

Симптоми псоріазу незручні й можуть погіршуватися без своєчасного лікування. На щастя, деякі рослинні засоби для лікування псоріазу можуть допомогти його контролювати.
Місцеві рослинні засоби для лікування псоріазу

Останнє оновлення: 04 червня, 2019

Місцеві рослинні засоби для лікування псоріазу привертають увагу багатьох пацієнтів, які борються з його симптомами. Цей розлад вимагає професійного догляду, однак ці природні альтернативи можуть полегшити симптоми.

Псоріаз є аутоімунним захворюванням, що погіршує здоров’я шкіри. За оцінками експертів, він вражає 2% населення. У багатьох випадках він проявляється одночасно з таким станом, як псоріатичний артрит.

Пероральні препарати і світлова терапія – це сучасні способи боротьби з симптомами. Проте необхідні додаткові дослідження, щоб знайти докази переваг рослин.

Що таке псоріаз?

що таке псоріаз
Псоріаз – хронічне захворювання. Він викликає швидке накопичення клітин шкіри. У свою чергу, це викликає почервоніння плям або струпів, які можуть супроводжуватися болем, тріщинами або кровотечею, серед інших симптомів.

Загалом, є кілька форм захворювання. До них належать псоріатичний артрит, бляшковий псоріаз і каплевидний псоріаз. Є також пустулярний, обернений і еритродермічний псоріаз, причому останній є однією з найбільш серйозних і рідкісних форм.

Симптоми псоріазу

Клінічні прояви псоріазу можуть бути різними в залежності від типу і перебігу захворювання. Часто уражені ділянки шкіри голови, рук, ліктів та шиї.

На них виникають:

 • червоні набряклі плями
 • лускаті білуваті струпи
 • суха і потріскана шкіра, яка може кровоточити
 • біль навколо уражених ділянок
 • свербіж і печіння
 • товсті нігті з проміжками
 • чутливі й набряклі суглоби

Рослинні засоби для лікування псоріазу

Лікарські засоби для місцевого лікування допомагають зменшити запалення і лущення, викликані хворобою. Фактично, багато трав’яних екстрактів використовують для приготування лікарських препаратів з цією ж метою.

Дізнайтеся більше про них!

1. Алое вера

місцеві рослинні засоби для лікування псоріазу
Гель алое вера має заспокійливі властивості, які знижують дискомфорт під час псоріазу.

Безсумнівно, алое є однією з найпопулярніших трав для лікування псоріазу. Завдяки своїм заспокійливим, антибактеріальним та освіжаючим властивостям, це ефективний варіант для зменшення подразнення, болю та почервоніння. Воно навіть це сприяє профілактиці інфекцій.

Як його використовувати

 • В ідеалі, застосовуйте гель алое вера місцево тричі на тиждень протягом 3-4 тижнів.
 • Якщо симптоми зберігаються, зробіть перерву на тиждень, а потім повторіть курс.

2. Куркума

куркума для лікування псоріазу
Куркума – це протизапальна спеція, яка належить до тієї ж родини, що й імбир.

Її активна сполука, куркумін, дає позитивні результати при лікуванні псоріазу. Завдяки своїй антибактеріальній та заспокійливій дії вона знижує ризик інфекцій і заспокоює печіння.

Як її використовувати

 • Ви можете скористатися нею у вигляді гелів для місцевого застосування. Наприклад, змішайте порошок куркуми з медом.
 • Цей засіб можна використовувати протягом 3-4 тижнів поспіль.

Ця стаття може вас зацікавити: 8 переваг куркуми, про які ви не знали

3. Магонія падуболиста

магонія для лікування псоріазу
Магонія падуболиста (Mahonia aquifolium) має протизапальні властивості, завдяки яким вона підходить для лікування псоріазу.

Ці властивості можуть зменшити висипання і почервоніння.

Як її використовувати

 • Можна подрібнити цю рослину для отримання порошкоподібного екстракту. Потім можна додати її до зволожувального крему.
 • Крім того, можна також використовувати її дистильовані екстракти.

4. Нагідки

нагідки для лікування псоріазу
Лущення і свербіння можна зменшити місцевим застосуванням нагідок.

Це протизапальна рослина з багатьма корисними властивостями для здоров’я шкіри. Протягом сотень років її застосовували під час лікування шкірних захворювань, оскільки вона допомагає полегшити такі симптоми, як набряк, почервоніння і лущення.

Як їх використовувати

 • Ванни з настоєм цієї рослини можуть допомогти полегшити псоріаз.
 • Крім того, можна також використовувати екстракти в кремах або маслах.

5. Ромашка

які є рослинні засоби для лікування псоріазу
Не секрет, що ромашку застосовують протягом багатьох років.

Ромашка має протизапальні та заспокійливі властивості, тому це ідеальне лікування симптомів псоріазу, екземи та інших шкірних захворювань.

Як її використовувати

 • Її настій можна застосовувати місцево як лосьйон. Можна також використовувати її екстракти та олії для приготування кремів.
 • В ідеалі, цю рослину застосовують двічі або тричі на день.

У вас є симптоми псоріазу? Окрім консультації з лікарем, не вагайтеся спробувати ці рослинні засоби для лікування псоріазу. Однак у випадку будь-яких побічних ефектів негайно припиніть використання. • Herman, A., & Herman, A. P. (2016). Topically used herbal products for the treatment of psoriasis – Mechanism of action, drug delivery, clinical studies. Planta Medica. https://doi.org/10.1055/s-0042-115177
 • Mukherjee, P. K., Nema, N. K., Maity, N., Mukherjee, K., & Harwansh, R. K. (2013). Phytochemical and Therapeutic Profile of Aloe vera. Journal of Natural Remedies. https://doi.org/10.18311/JNR/2014/84
 • Feily, A., & Namazi, M. R. (2009). Aloe vera in dermatology: a brief review. Giornale Italiano Di Dermatologia e Venereologia : Organo Ufficiale, Società Italiana Di Dermatologia e Sifilografia.
 • Shishodia, S. (2013). Molecular mechanisms of curcumin action: Gene expression. BioFactors. https://doi.org/10.1002/biof.1041
 • Thangapazham, R. L., Sharma, A., & Maheshwari, R. K. (2007). Beneficial role of curcumin in skin diseases. Advances in Experimental Medicine and Biology. https://doi.org/10.1007/978-0-387-46401-5_15
 • Gulliver, W. P., & Donsky, H. J. (2005). A report on three recent clinical trials using Mahonia aquifolium 10% topical cream and a review of the worldwide clinical experience with Mahonia aquifolium for the treatment of plaque psoriasis. American Journal of Therapeutics. https://doi.org/10.1097/01.mjt.0000174350.82270.da
 • Akhtar, N., Zaman, S. U., Khan, B. A., Amir, M. N., & Ebrahimzadeh, M. A. (2011). Calendula extract: Effects on mechanical parameters of human skin. Acta Poloniae Pharmaceutica – Drug Research.
 • Matricaria chamomilla (German chamomile). (2008). Alternative Medicine Review. https://doi.org/10.1177/0081175015581379

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.