Напої з кальцієм для профілактики остеопорозу

Остеопороз не має жодних симптомів, поки не стає надто пізно. Ось чому зараз важливо збільшити споживання кальцію, щоб уникнути ускладнень з віком. Спробуйте ці натуральні напої з кальцієм.
Напої з кальцієм для профілактики остеопорозу

Останнє оновлення: 04 грудня, 2018

Остеопороз є тихою хворобою, яка повільно погіршує кістки. Збиток, який він спричиняє, може бути незворотним, але йому можна запобігти, якщо споживати продукти, багаті на кальцій, і підтримувати збалансоване харчування. Крім того, натуральні напої з кальцієм можуть бути використані для запобігання остеопорозу.

Ми розглянемо деякі з них у цій статті.

Що таке остеопороз?

що таке остеопороз
Остеопороз – це захворювання кісток, яке викликає зниження щільності кісткової маси. Це захворювання характеризується пористістю кісток. Через збільшення розміру внутрішніх клітин кістки стають крихкими й легше ламаються.

Це захворювання тихе, тому що воно часто залишається непоміченим, поки не заподіює шкоди кістці.

Часто трапляються переломи зап’ястків, а також хребців стегна. Це найбільш серйозний перелом, оскільки він передбачає негайне хірургічне втручання та серйозні наслідки для здоров’я пацієнта.

Які причини остеопорозу?

Є безліч факторів, які викликають появу остеопорозу. Основний серед них – старіння. Коли ви старієте, кісткова маса зменшується, збільшуючи крихкість ваших кісток. Після 50-річного віку ризик остеопорозу зростає.

Ще одним важливим чинником є ожиріння, оскільки воно безпосередньо пов’язане з щільністю кісток. Крім того, генетика має свій вплив. Люди, чиї члени сім’ї страждають на остеопороз, мають велику ймовірність появи цього захворювання.

Подібним чином хвороба може з’явитися через споживання їжі з низьким вмістом кальцію. У випадку жінок ризик у 4 рази вищий ніж у чоловіків, через зменшення естрогену в період менопаузи.

Як запобігти остеопорозу

Запобігання остеопорозу можливе завдяки споживанню продуктів, багатих на кальцій, зокрема горіхів, синьої риби чи молочних продуктів.

Крім того, уникнення малорухливого способу життя та запобігання ожирінню є сильними запобіжними засобами. Є також спеціальні вправи для людей з остеопорозом, які допомагають полегшити симптоми захворювання.

Натуральні напої з кальцієм для профілактики остеопорозу

Кальцій вкрай важливий для забезпечення стійкості та міцності кісток та зубів. Крім того, він захищає м’язи та впливає на проникність клітинних мембран.

 • Дорослим рекомендують споживати 800 мг кальцію щодня.
 • Молоді люди віком від 11 до 24 років, а також вагітні жінки, жінки в період лактації або після  менопаузи повинні споживати 1200 мг кальцію щодня.

Для досягнення рекомендованого споживання кальцію можна зробити один з соків.

1. Сік з броколі, морквою та салатом

натуральні напої з кальцієм
Броколі – це один з овочів, який містить найбільше кальцію. Разом з салатом це прекрасна комбінація.

З іншого боку, морквяний сік забезпечує діуретичні та антиоксидантні властивості, які очищають організм, а також допомагають фіксувати кальцій у кістках.

Поєднання цих трьох овочів є ідеальним способом запобігання остеопорозу.

Інгредієнти

 • 1 склянка натурального морквяного соку (250 мл)
 • 3 листки салату
 • 1 броколі

Що робити?

 • Покладіть інгредієнти в блендер та зробіть свіжий сік. Не потрібно проціджувати або підсолоджувати.
 • Рекомендуємо пити склянку такого соку кожні 3 дні, хоча частоту можна збільшити.

2. Смузі з йогуртом, яблуком і мигдалем

Йогурт є молочним продуктом з високим вмістом кальцію для кісток. З іншого боку, кожні 100 грамів мигдалю забезпечують 240 міліграмів кальцію. Тим часом, яблука є одним із фруктів з найбільшою кількістю кальцію.

домашні напої з кальцієм
Ця вершкова суміш забезпечить організм кальцієм.

Інгредієнти

 • 1 склянка натурального йогурту (250 мл)
 • 1 очищене яблуко без насіння
 • 5 мигдалин
 • порошок кориці (за смаком)

Що робити?

 • Змішайте йогурт з нарізаним яблуком.
 • Додайте мигдаль і змішайте ще кілька хвилин.
 • Перелийте в склянку і додайте корицю за смаком. Пийте кожні 3 дні.
 • Щоб збільшити ефективність, доцільно ненадовго виходити на сонце.

Ви можете знайти багато продуктів, які багаті на кальцій, щоб запобігти остеопорозу. Ключ до уникнення вікових захворювань – це дбати про своє здоров’я з молодості.

Окрім продуктів, що містять кальцій, також корисно скористатися перевагами цих профілактичних засобів. Тож приготуйте собі натуральні напої з кальцієм. • Dodington, D. W., & Ward, W. E. (2014). Osteoporosis. In Diet, Exercise, and Chronic Disease: The Biological Basis of Prevention. https://doi.org/10.1201/b16783
 • NIH Consensus Development Panel on Osteoporosis Prevention, Diagnosis, and Therapy. (2001). Osteoporosis Prevention, Diagnosis, and Therapy. JAMA: The Journal of the American Medical Association. https://doi.org/10.1001/jama.285.6.785
 • Weaver, C. M. (2003). Calcio. In Conocimientos Actuales sobre Nutrición.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.