Натуральні засоби для уникнення росту зайвого волосся

Гірсутизм - це стан, який характеризується надмірною кількістю зайвого волосся у жінок. Це волосся густе та з'являється у місцях, притаманним чоловікам.
Натуральні засоби для уникнення росту зайвого волосся

Останнє оновлення: 01 грудня, 2018

Гірсутизм – це стан, який характеризується надмірною кількістю зайвого волосся у небажаних місцях на обличчі та тілі у жінок. Зазвичай, це волосся густе та темного кольору, а з’являється в основному у місцях, більш притаманним чоловічій природі – на обличчі, грудях та спині…

Невелика кількість зайвого волосся на тілі та обличчі є нормальною, і його кількість може бути різною для кожної окремо взятої жінки. Проте, близько половини жінок, які страждають від гірсутизму, мають підвищену кількість чоловічих гормонів, андрогенів. Дізнайтеся, як позбутися зайвого волосся з цієї статті.

Ознаки та симптоми зайвого волосся

Першою ознакою гірсутизму у жінок є поява зайвого волосся на животі, грудях та над верхньою губою (як бачите, ці ділянки співпадають із зонами росту волосся у чоловіків). Якщо гірсутизм спричинений підвищеним рівнем чоловічих гормонів, то він може мати такі ознаки:

 • Нерегулярні менструації
 • Акне
 • Втрата жіночих форм
 • Схожість із чоловічою статтю – огрубіння голосу, типові для чоловіків залисини, збільшення клітора, збільшення м’язів плеча.

Гірсутизм може бути викликаний також хворобою Кушінга. У такому випадку йому притаманні такі ознаки та симптоми:

Причини гірсутизму

Близько половини жінок, які страждають від гірсутизму, мають високий рівень чоловічих гормонів, андрогенів. Ця проблема спричинена такими факторами:

 • Синдром полікістозу яєчників (СПЯ), що може призвести до безпліддя
 • Утворення пухлин у яєчниках та надниркових залозах
 • Хвороба Кушінга
 • Ліки, що можуть спричинити надмірний ріст волосся
 • Анаболічні стероїди
 • Даназол, який використовується при лікуванні ендометріозу

Іноді у жінок, що страждають від гірсутизму, рівень чоловічих гормонів у організмі абсолютно нормальний. Саме через відсутність цього основного чинника гірсутизму лікарі не можуть точно визначити причину виникнення захворювання.

Фактори ризику

Такі фактори можуть збільшити ризик появи гірсутизму:

 • Генетичний фактор. Деякі чинники цього захворювання можуть передаватися по спадковості.
 • Етнічне походження хворої. Жінки із Європи, Близького Сходу та південної Азії є більш схильними до захворювання на гірсутизм.

Натуральні засоби для уникнення росту зайвого волосся

помідори

Правильне харчування

Ці поради дієтологів допоможуть жінкам підтримувати нормальну вагу, завдяки чому у організмі знизиться рівень андрогенів:

 • Вживайте продукти, багаті на вміст антиоксидантів, наприклад, фрукти та ягоди (чорниці, вишні, помідори), а також овочі (гарбуз та перець).
 • Відмовтесь від перероблених продуктів, таких як хліб, макарони та цукор.
 • Їжте менше червоного м’яса, замінивши його на пісне м’ясо, рибу, що водиться у холодних водах, сир тофу (або навіть сою, якщо у вас немає на неї алергії), або бобові, які містять багато білків.
 • Заправляйте їжу корисними оліями, наприклад, оливковою та іншими овочевими оліями.
 • Скоротіть кількість вживання або узагалі виключіть зі свого раціону транс-жири, яких багато у готовій випічці, наприклад, у печиві, солоних крекерах, тортах, картоплі фрі, цибулевих кільцях, пончиках, бакалійних товарах та деяких видах маргарину.
 • Відмовтесь від алкоголю та тютюну.
 • Пийте по 6-8 склянок води на день.
 • Займайтеся спортом щонайменше двічі на тиждень по 30 хвилин.

Альтернативні засоби

Певні трави можуть зміцнити та стимулювати роботу різних систем у організмі людини. Як і при будь-якому іншому лікуванні, спочатку вам слід порадитися із лікарем. Ви можете купувати лікувальні трави у різному вигляді – капсулах, порошкових сумішах та чаях, екстрактах гліцерину та настоянках (алкогольних екстрактах). Якщо на препараті немає жодних інструкцій, заварюйте чай із однієї чайної ложки трав’яної суміші на чашку гарячої води (5-10 хвилин для листя та цвіту, 10-20 хвилин для коренів).

Цілющі трави

Ми пропонуємо вам перелік трав, які вважають найбільш ефективними для лікування гірсутизму. Проте майте на увазі, що їхня дія не була детально вивчена науковцями поки що. Обов’язково проконсультуйтесь із лікарем, перш ніж розпочати прийом тієї чи іншої рослини, адже вони можуть впливати на рівень гормонів у вашому організмі. Не приймайте трави під час вагітності та годування грудьми, або якщо ви саме плануєте вагітність. Жінки, яким діагностували рак матки, яєчників або молочної залози, або певні проблеми з гормонами, не повинні приймати жодних препаратів без попередньої консультації лікаря.

 • Пальма сереноа відома своїми антиандрогенними властивостями, а це означає, що вона здатна зменшувати рівень чоловічих гормонів у організмі. Її зазвичай радять приймати при синдромі полікістозу яєчників, хоча не було проведено жодних наукових досліджень, які б доводили її позитивний ефект. Пальма сереноа може збільшити ризик виникнення кровотечі. Якщо ви приймаєте препарати проти згортання крові, порадьтеся зі своїм лікарем перед тим, як розпочати прийом пальми сереноа. Поцікавтеся у лікаря, чи можна вам приймати будь-які гормональні препарати.
 • Вітекс священний (дерево Авраама) також має антиандрогенні властивості. Візьміть до уваги, що вітекс священний може погано взаємодіяти з деякими нейролептичними препаратами, а також ліками від хвороби Паркінсона.
 • Червоний воронець є ще однією рослиною із антиандрогенними властивостями. Не варто розпочинати прийом воронця, якщо у вас є проблеми з печінкою. Червоний воронець може збільшити ризик згортання крові, тому не слід його приймати, якщо у вас є певні проблеми із кровотоком.
 • М’ятний зелений чай (по одній чашці двічі на день). Попередні дослідження довели, що жінки, які страждають на гірсутизм та при цьому п’ють зелений чай із м’ятою, мають нижчий рівень тестостерону (чоловічого гормону) у крові. Вчені довели, що вживання такого чаю може зменшити первинні прояви гірсутизму. Інші дослідження виявили, що вживання зеленого м’ятного чаю зменшує кількість андрогенів у організмі жінок, які страждають від синдрому полікістозу яєчників.  

Голковколювання

головколювання

Одне невелике дослідження, яке проводили на жінках, хворих на гірсутизм, довело, що голковколювання зменшує кількість зайвого волосся на тілі та навіть його довжину. Окрім цього, ця процедура зменшує рівень чоловічого гормону тестостерону. Більшість досліджень покликані виявити прийнятність процедури голковколювання при гірсутизмі.

Різні лікувальні засоби від гірсутизму можуть зменшити його прояви. Медитація може уповільнити ріст волосся на довгий час, проте не видаляє повністю волосся з обличчя та тіла. Деякі косметологічні процедури, такі як лазерна та воскова епіляція, можуть позбавити вас небажаного волосся. • Tiwari, S. (2008). Plants: A rich source of herbal medicine. Journal of Natural Products.
 • Patel, S., Dixit, V. K., Chauhan, N., Sharma, V., & Thakur, M. (2015). Hair Growth: Focus on Herbal Therapeutic Agent. Current Drug Discovery Technologies. https://doi.org/10.2174/1570163812666150610115055
 • Prendergast, P. M., & Shiffman, M. A. (2012). Aesthetic medicine: Art and techniques. Aesthetic Medicine: Art and Techniques. https://doi.org/10.1007/978-3-642-20113-4
 • Kole, P. L., Jadhav, H. R., Thakurdesai, P., & Nagappa, A. N. (2005). Cosmetics potential of herbal extracts. Natural Product Radiance.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.