Натуральні засоби для ламких нігтів

Окрім зовнішнього догляду, важливо також поліпшити свій раціон, щоб зміцнити ламкі нігті зсередини. Дізнайтеся про засоби для ламких нігтів.
Натуральні засоби для ламких нігтів

Останнє оновлення: 03 жовтня, 2019

Кілька чинників можуть послабити нігті. Погане харчування, брак поживних речовин, інфекції пальців, використання шкідливих речовин і захворювання є одними з найбільш поширених причин крихких нігтів. Тут стануть в пригоді натуральні засоби для ламких нігтів.

Якщо ваші нігті ламаються або лущаться, ви повинні знати, що щось не так. Білі плями або зміни кольору також є ознаками проблем.

Важливо переглянути свій раціон і хімічні речовини, які контактують з вашими руками. Подальше використання лаку для нігтів також може бути шкідливим. Не забувайте, що ваші нігті мають час від часу відпочивати.

Ці природні засоби для нігтів допоможуть вам подолати цю проблему:

Натуральні засоби для ламких нігтів

1. Кокосова олія

натуральні засоби для ламких нігтів
Насичений жир у кокосовій олії зволожує нігті та знижує ризик інфекцій.
 • Її можна наносити теплою на нігті і масажувати протягом 5 хвилин для зволоження і поліпшення кровообігу на цій ділянці. Рекомендуємо робити цю процедуру 2-3 рази на день.
 • Інший варіант – додати кілька крапель лимонного соку до склянки теплої кокосової олії. Перед сном замочіть нігті в цій суміші на 10 хвилин і накрийте їх рукавичками на ніч, щоб олія подіяла.

2. Олія вітаміну Е

Капсули вітаміну Е містять олію, яку необхідно наносити безпосередньо на нігті, щоб швидко отримати результати.

 • Масажуйте нігті цією олією щодня протягом 5 хвилин, щоб зволожувати і зміцнювати нігті. Це потрібно робити протягом двох тижнів. Так ви поліпшите кровообіг на цій ділянці.

3. Рицинова олія

Її високий вміст вітаміну Е сприяє зміцненню і блиску нігтів.

 • Просто масажуйте одну краплю у кожен ніготь. Ви побачите різницю дуже скоро!

4. Споживайте продукти для зміцнення нігтів

Важливо споживати продукти, багаті на вітаміни А і В, оскільки вони сприяють виробництву кератину.

 • Морква, помідори, полуниця, перець і гарбуз допоможуть зміцнити ваші нігті. Ви також повинні їсти м’ясо, рибу, птицю, зародки пшениці, бобові, горіхи, картоплю, шпинат і баклажани.

5. Яблучний оцет

Яблучний оцет містить залізо, кальцій, вітаміни, калій і магній. Він також містить оцтову кислоту і яблучну кислоту, які допомагають знизити ризик інфікування.

 • Замочування нігтів у суміші рівних частин яблучного оцту і води зробить їх сильнішими.
 • Ви можете робити це один раз на день протягом 5 хвилин.
 • Після процедури обережно відсуньте кутикулу і добре висушіть.

6. Огірок

Бета-каротин і вітаміни В і С, які містить огірок, зміцнюють нігті.

 • Вам лише потрібно змішати половину огірка зі склянкою води (250 мл) і замочити нігті в отриманій суміші протягом декількох хвилин.

7. Цибуля

Речовина, яку виділяє цибуля, – це фунгіцид і бактерицид. Щоб скористатися її користю та захистити нігті від інфекцій та ламкості, розріжте цибулю і помістіть пальці всередину цих розрізів на 5 хвилин.

8. Часник

Часник багатий на такі мінерали, як кальцій, сірка, цинк, мідь, калій, фосфорна кислота, вітаміни А, В і С. Ви можете насолоджуватися всіма цими властивостями, просто поклавши трохи подрібненого часнику всередину пляшки з лаком для нігтів.

9. Пиво

Пиво – чудовий засіб для ламких нігтів.

 • Змішайте пів склянки пива (125 мл) з чвертю склянки оливкової олії (62 мл) та чвертю яблучного оцту, щоб відновити свої крихкі нігті.
 • Ви побачите різницю, якщо будете занурювати нігті в цю суміш на 15 хвилин один або два рази на тиждень.

Поради для уникнення ламкості нігтів

На додаток до цих засобів, є кілька порад, які допоможуть вам уникнути крихких нігтів. Головне – зволожувати та полірувати їх перед нанесенням спеціального базового шару на слабкі нігті. Не менш важливо використовувати високоякісні лаки для нігтів.

Також треба масажувати нігті та кутикулу зволожувальним кремом тричі на тиждень. Потім накрийте їх бавовняними рукавичками і залиште на ніч.

Гелеві нігті?

Заміна крихких нігтів гелевими не є хорошим варіантом. Завжди краще підживлювати нігті, коли вони ростуть.

Ці засоби для ламких нігтів допоможуть вам мати красиві та привабливі нігті. Потрібно лише знайти деякий час, щоб подбати про цю важливу частину тіла. • Alessandrini A, Starace M, Bruni F, Piraccini BM. An Open Study to Evaluate Effectiveness and Tolerability of a Nail Oil Composed of Vitamin E and Essential Oils in Mild to Moderate Distal Subungual Onychomycosis. Skin Appendage Disord. 2020 Jan;6(1):14-18.
 • Cashman MW, Sloan SB. Nutrition and nail disease. Clin Dermatol. 2010 Jul-Aug;28(4):420-5.
 • Chessa MA, Iorizzo M, Richert B, López-Estebaranz JL, Rigopoulos D, Tosti A, Gupta AK, Di Chiacchio N, Di Chiacchio NG, Rubin AI, Baran R, Lipner SR, Daniel R, Chiheb S, Grover C, Starace M, Piraccini BM. Pathogenesis, Clinical Signs and Treatment Recommendations in Brittle Nails: A Review. Dermatol Ther (Heidelb). 2020 Feb;10(1):15-27.
 • Iorizzo M, Pazzaglia M, M Piraccini B, Tullo S, Tosti A. Brittle nails. J Cosmet Dermatol. 2004 Jul;3(3):138-44.
 • Lambert EM, Dziura J, Kauls L, Mercurio M, Antaya RJ. Yellow nail syndrome in three siblings: a randomized double-blind trial of topical vitamin E. Pediatr Dermatol. 2006 Jul-Aug;23(4):390-5.
 • Lin TK, Zhong L, Santiago JL. Anti-Inflammatory and Skin Barrier Repair Effects of Topical Application of Some Plant Oils. Int J Mol Sci. 2017 Dec 27;19(1):70.
 • Pârvu M, Moţ CA, Pârvu AE, Mircea C, Stoeber L, Roşca-Casian O, Ţigu AB. Allium sativum Extract Chemical Composition, Antioxidant Activity and Antifungal Effect against Meyerozyma guilliermondii and Rhodotorula mucilaginosa Causing Onychomycosis. Molecules. 2019 Oct 31;24(21):3958.
 • Pazyar N, Feily A. Garlic in dermatology. Dermatol Reports. 2011 Apr 28;3(1):e4.
 • Reinecke JK, Hinshaw MA. Nail health in women. Int J Womens Dermatol. 2020 Feb 5;6(2):73-79.
 • Van der Steen, M., & Stevens, C. V. Undecylenic acid: a valuable and physiologically active renewable building block from castor oil. ChemSusChem: Chemistry & Sustainability Energy & Materials. 2009; 2(8): 692-713.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.