Натуральні засоби для лікування прокази

Зверніть увагу, що проказу дуже легко підчепити. Не забувайте, що на початкових стадіях це захворювання не має жодних помітних симптомів, тож його важко одразу розпізнати. Саме тому дуже важливо завжди піклуватися про своє здоров'я та стежити за всіма змінами самопочуття. У цій статті ми детальніше розповімо про основні симптоми хвороби та ефективні методи лікування прокази.
Натуральні засоби для лікування прокази

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

Проказа, або хвороба Гансена, розвивається поступово. Насправді може пройти не один рік від того періоду, коли людина підхопила інфекцію до появи перших ознак захворювання. Перебіг прокази від пасивної до активної стадії може бути довготривалим, тож не лінуйтеся регулярно проходити повне обстеження організму.

Будь-які дивні плями на поверхні шкіри, які є чутливими до перепадів температури та дотику, можуть свідчити про розвиток прокази. Варто занепокоїтися, якщо при торканні ці плями викликають неприємні больові відчуття. Це може свідчити про те, що шкіра та нервові клітини також є ураженими.

У цій статті ми детальніше розповімо про основні симптоми захворювання, а також поділимося рецептами найефективніших натуральних засобів для лікування прокази.

Основні ознаки прокази

Найпершими симптомами хвороби Гансена є часті кровотечі, головні болі та лихоманка (значне підвищення температури).

Зверніть увагу, що існує два чіткі види прокази (хоча іноді трапляються й випадки поєднання обох видів цього захворювання). Супроводжуються ці захворювання появою вузликів та обширним подразненням шкіри.

Серед інших типових симптомів прокази варто виділити такі:

 • Відбувається збільшення лімфовузлів
 • На обличчі та інших частинах тіла з’являються неприємні новоутворення, які сильно змінюють зовнішній вигляд людини. Зверніть увагу, що ці вузлуваті висипання можуть перетворюватися на серйозні виразки та навіть лопатися, іноді уражаючи ніс чи вуха (або й те, й інше). Часом проказа призводить до абсолютного облисіння та значного погіршення зору. У поодиноких випадках проказа викликає сильне западання щік.
 • У хворих на проказу часто інтенсивно випадає волосся. Причому, хворий може позбутися не тільки волосся на голові, але й бороди та брів. Людина змінюється до невпізнаваності, адже її обличчя в області щік, брів та вух набрякає та втрачає природний вигляд.
 • Прожовувати їжу хворі на проказу практично не можуть, а ковтати її їм також неймовірно важко.

Якщо проказа супроводжується запаленням гортані, то у хворих з’являються такі неприємні симптоми:

 • Голос стає грубим, а в поодиноких випадках людина повністю втрачає здатність розмовляти.
 • Дихання стає утрудненим, на яснах з’являються виразки, а зуби починають випадати один за одним.
 • Людина повністю втрачає відчуття нюху та смаку.
 • На кінцівках хворого також з’являються виразки, через які людина може поступово втрачати частини шкіри та м’язів. Кістки при цьому починають випинати назовні.

Причини розвитку прокази

Лепра, або проказа, виникає у результаті зараження організму бактерією під назвою “паличка Гансена”. Зверніть увагу, що це захворювання має певну схожість із туберкульозом. Хворобу дуже легко підхопити і водночас неймовірно складно виявити на початкових стадіях, адже розвиток прокази може тривати багато часу.

На проказу хворіють близько 10% дітей, чиї батьки також страждають на це захворювання. Втім, необхідно наголосити, що зараження відбувається через постійний контакт із хворим, а не через генетичну схильність. Траплялися випадки, коли немовля підхоплювало паличку Гансена ще в утробі матері через плаценту.

Найчастіше ці бактерії оселяються у слині, сльозах, назальній рідині, а також у виділеннях з вагіни та уретри. Ба більше, під час проведення аутопсії лікарі знаходили паличку Гансена й у печінці, селезінці та інших внутрішніх органах. В організм людини ця бактерія зазвичай потрапляє через слизову оболонку носа та пошкодження шкіри.

Також вчені вважають, що паличку Гансена можуть переносити деякі комахи. Не виключено, що існує ще чимало способів ураження проказою, про які науці та медицині не відомо досі.

Натуральні засоби для лікування прокази

Лепра, або проказа, досі залишається одним з найжахливіших захворювань, які коли-небудь вражали людство. На щастя, існує ціла низка ефективних натуральних засобів на основі лікувальних рослин. Ці засоби мають незліченну кількість неймовірних для організму людини переваг, завдяки чому можна зменшити симптоми прокази та покращити самопочуття хворого.

1. Щитолисник азійський (готу кола)

готу кола для лікування прокази

Ця екзотична рослина володіє потужними протизапальними, лікувальними, пом’якшувальними та терапевтичними властивостями. Саме тому натуральні засоби на її основі заслужено вважають одними з найефективніших для лікування прокази та зменшення неприємних симптомів цього захворювання.

Інгредієнти:

Спосіб приготування:

 • Для початку налийте воду у невелику каструлю та доведіть її до кипіння.
 • Щойно вона почне закипати, додайте до неї столову ложку меленого насіння щитолисника азійського.
 • Зніміть каструлю з вогню та залиште засіб настоятися на 5 хвилин. Опісля процідіть готовий засіб.
 • Для отримання позитивних результатів необхідно вживати засіб вранці та ввечері.

2. Валеріана

валеріана для лікування прокази

Ні для кого не таємниця, що валеріана має заспокоювальну дію на організм людини. Саме з цих міркувань натуральні засоби на основі валеріани рекомендують до вживання при нервових атаках, спричинених хворобою Гансена.

Інгредієнти:

 • 1 столова ложка сушеного листя та цвіту валеріани (15 г)
 • 1 склянка води (250 мл)

Спосіб приготування:

 • Налийте воду у невелику каструлю та помістіть на плиту. Щойно вона почне закипати, додайте у воду цвіт та листя валеріани.
 • Зніміть каструлю з вогню та залиште засіб на 10 хвилин.
 • Вживати засіб необхідно тричі на день для досягнення бажаних результатів.

3. Ромашка

натуральні засоби для лікування прокази з ромашкою

Коли йдеться про ефективні методи лікування прокази, неможливо не згадати про натуральні засоби на основі ромашки. Оскільки ця рослина характеризується потужними пом’якшувальними та терапевтичними властивостями, засоби на її основі мають здатність розслабляти тіло та зменшувати симптоми хвороби Гансена.

Інгредієнти:

 • 1 столова ложка сушеного цвіту ромашки (15 г)
 • 1 склянка води (250 мл)

Спосіб приготування:

 • Перш за все налийте воду у каструлю та доведіть її до кипіння.
 • Щойно вода почне закипати, додайте до неї столову ложку сушеного цвіту ромашки.
 • Зніміть каструлю з вогню та залиште засіб настоюватися на 10 хвилин.
 • Найкраще вживати засіб на основі ромашки ввечері, безпосередньо перед сном.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.