Натуральні засоби покращать поганий апетит у дітей

Батькам часто доводиться хвилюватися через поганий апетит у дітей. Хоча не варто впадати в крайнощі й придумувати неймовірні діагнози, радимо звернутися до фахівця, що визначити можливу причину змін.
Натуральні засоби покращать поганий апетит у дітей

Останнє оновлення: 08 лютого, 2019

Мама й тато завжди стараються віддати своїй малечі все найкраще та пильно стежать за її здоров’ям. Саме тому поганий апетит у дітей може стати серйозною причиною для занепокоєння. Крім того, дитина може почати відчувати надмірний стрес, і навпаки – запихати в себе більше їжі, ніж потрібно. Секрет у тому, щоб природним чином коригувати бажання їсти.

У цій статті ми розповімо про засоби, які допоможуть покращити поганий апетит у дітей. Завдяки їм організм малечі отримає всі необхідні речовини без зайвого примусу.

Чому діти не хочуть їсти

У період дитинства багато дітей проходять через етапи, коли їм не надто хочеться їсти. У деяких випадках ця фаза минає майже непомітно й дуже швидко. Проте іноді втрата апетиту може затягнутися надовше й призвести до схуднення, що змусить батьків дуже хвилюватися.

Ось деякі причини відсутності апетиту в дітей:

 • Непереносимість певних продуктів: іноді, коли дитина не може або відмовляється їсти конкретні продукти, це може свідчити про непереносимість. Зокрема, таке досить часто буває з молоком, борошном і сухофруктами. Вам варто перевірити наявність розладів харчування в дитини.
 • Анемія. Дефіцит заліза може бути причиною поганого апетиту в дитини. У цьому випадку потрібно простежити за тим, щоб раціон малечі був збалансований і корисний. Можна також включити в нього більше продуктів із вмістом заліза.
 • Кишкові паразити. Паразити дуже часто завдають шкоди дітям, адже малеча любить пхати руки до рота. Батькам варто уважніше дивитися за дитиною та підтримувати чистоту. Проблема в тому, що симптоми, пов’язані з кишковими паразитами, часто непомітні або їх легко переплутати з іншими розладами. Зокрема до них належать нервовість, розширені зіниці, свербіж у роті чи анусі.
 • Емоційні проблеми. Не варто забувати, що постійні негативні емоції можуть спричинити поганий апетит у дітей. Наприклад, сварки в сім’ї, проблеми в садку чи інші негаразди в оточенні дитини.
 • Інші захворювання. Якщо апетит дитини довго не відновлюється або навпаки надмірний, зверніться до терапевта, щоб він виконав огляд і скерував вас на відповідні аналізи. Таким чином ви зможете вияснити причину порушень.

Перш ніж давати будь-які ліки дитині, пригадайте, що певні препарати можуть спричиняти шкідливі побічні ефекти. Саме тому радимо почати з натуральних засобів, а також переглянути раціон і стиль життя дитини.

Як поліпшити поганий апетит у дітей

1. Пилок

чому виникає поганий апетит у дітей

Пилок – це суперїжа, яка може вирішити проблеми з дефіцитом поживних речовин в організмі дитини, зокрема допомогти при анемії.

Щоб скористатися його перевагами, приймайте пилок у меленому вигляді перед їдою. Доза залежить від віку.

2. Харчові дріжджі

Харчові дріжджі багаті на вітаміни, мінерали й амінокислоти. Крім того, вони чудово покращують поганий апетит у дітей. Дріжджі стануть ідеальною добавкою для покращення фізичного здоров’я та розумового розвитку.

3. Деревій

дуже поганий апетит у дітей

Деревій – це лікарська рослина, яка покращує апетит і стимулює травлення.

Він також використовується для профілактики та лікування кишкових паразитів, що можуть спричиняти втрату апетиту.

4. Люцерна

Люцерна має неймовірно потужні лужні властивості та є корисним продуктом, що чудово запобігає різноманітним проблемам зі здоров’ям.

 • Вона не лише стимулює апетит, а й також бореться з печією та запобігає виразкам шлунка.

5. Використовуйте оригінальні рецепти

поганий апетит у дітей

Старайтеся готувати привабливу на вигляд їжу, щоб дитині хотілося спробувати щось нове. Можете застосовувати різні форми або поєднання кольорів.

Якщо дитина не хоче їсти бобові, рибу чи овочі, можете використовувати їх як начинку чи додавати в тісто.

Хороший спосіб змусити малечу їсти бобові – борошно з нуту.

6. Просіть дітей допомагати вам на кухні

Діти мають допомагати вам у приготуванні їжі. Обов’язки, які можна їм доручити, залежать від віку.

Спільна робота та докладені зусилля покращать апетит дитини, адже їй кортітиметься з’їсти те, що вона приготувала.

7. Спорт

як вилікувати поганий апетит у дітей

Основна проблема, з якою стикаються більшість сучасних дітей, – тривале сидіння. Раніше малеча більше рухалася та вела активний спосіб життя, а тепер на це є менше часу.

Це наслідок впливу нових технологій, життя в місті чи постійно заклопотаних батьків. Дітям потрібно щодня гратися та брати участь у динамічних заняттях. • Asociación Española de Pediatría. Mi niño no come. Junio 2021.
 • Calzada-León R, Altamirano-Bustamante N, Ruíz-Reyes Mª L. Reguladores neuroendocrinos y gastrointestinales del apetito y la saciedad. Boletín Médico del Hospital Infantil de México. Diciembre  2008. 65 (5):
 • Carnell, Susan et al. Parent feeding behavior and child appetite: associations depend on feeding style. International journal of eating disorders. 2014. vol. 47 (7): 705-9.
 • Galle, J. What to do when a child won’t eat: feeding disorders and developmental disabilities. Center for Autism & Related Disorders. [Online]
 • Tapia A, Masson L. Detección de síntomas depresivos en pacientes con sobrepeso y obesidad. Revista Chilena de Nutrición. Agosto 2006. 33 (2): 162-169.
 • Citation: POWELL, F. … et al., 2011. Appetite regulation in early childhood: the impact of parenting behaviours and child temperament. IN: Mitchell, S.R. (ed.) Appetite: Regulation, Role in Disease and Control. Hauppauge NY: Nova Science Publishers, pp. 1 – 28.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.