Нав'язливі думки, які нас обмежують

Обов'язково завжди уникайте думок, які шкодять вам та заважають рости і розвиватися як особистість. Прийміть той факт, що ідеальних людей не буває, і ви також маєте право помилятися та вчитися на власних невдачах.
Нав'язливі думки, які нас обмежують

Останнє оновлення: 19 листопада, 2018

У цій статті буде йтися про нав’язливі думки, які нас обмежують та заганяють у певні рамки, а їх, повірте, чимало. Іноді подібні важкі роздуми занурюють людину у стан агонії, через що у деяких випадках вона змушена грати роль жертви.

Такий погляд на життя важко назвати правильним, тож ми рекомендуємо докласти всіх можливих зусиль, щоб змінити своє ставлення до власних вчинків та поведінки оточення.

Утім, чи знаєте ви, як це зробити? Перш за все необхідно прийняти той факт, що неприємні нав’язливі думки не приносять нічого, окрім шкоди. Якщо ви дозволите їм взяти над вами гору, то поступово будете піднімати планку як для себе, так і для інших, все вище і вище. На жаль, таке відмежування має тільки один неприємний наслідок: одного дня ви більше не відчуватимете себе частиною свого ж оточення.

Які ж нав’язливі думки заганяють людину у вузькі рамки?

“Я зроблю це завтра”

думки, які відокремлюють від оточення

Чи знайомий вам термін “прокрастинація”? Мабуть, у вас також є ця звичка відкладати неприємні справи на більш сприятливий, на вашу думку, час.

На жаль, у більшості випадків таке затягування з прийняттям рішень має тільки один наслідок – ви будете відкладати якесь завдання, допоки повністю про нього не забудете.

Ми часто вигадуємо різноманітні відмовки, якими намагаємося пояснити постійну прокрастинацію певних справ. Мовляв, нам треба заощаджувати кошти замість того, щоб витрачати їх на подорожі або купівлю давно омріяної речі.

Погодьтеся, ви ж також неодноразово відмовлялися від покупки попри те, що насправді могли собі її дозволити тільки тому, що вважали рішення її придбати нераціональним? Насправді такою поведінкою ви шкодите лише собі, адже власноруч позбавляєте себе можливості насолоджуватися життям на повну.

Найкращий спосіб викинути подібні нав’язливі думки з голови – це проживати кожен день, наче він є останнім. Втім, не варто сприймати цю пораду надто буквально та спускати на вітер всі заощаджені кошти за одну мить. Натомість потіште себе річчю, про яку давно мріяли. Повірте, це принесе вам неймовірні позитивні емоції.

Життя одне, і хто знає, що чекає на нас завтра? Чому б не почати насолоджуватися всім, що нас оточує, вже і зараз?

“Я не можу припинити думати про…”

нав'язливі думки та роздуми

Вірте чи ні, але нав’язливі думки володіють певним ефектом сніжної кулі, тобто з кожним днем вони стають все більшими, допоки однієї миті не заповнять вас цілком та не вирвуться назовні у вигляді надмірної нервозності або фізичного болю.

Ситуації, через які ви відчуваєте сильний сором або провину, можуть викликати неприємні нав’язливі думки. Якщо ви вчасно не викинете їх з голови, то ці роздуми будуть постійно турбувати вас. Погодьтеся, не дуже приємно весь час переосмислювати свої вчинки, намагаючись зрозуміти, що саме ви зробили не так і чи можна було уникнути цих неприємних ситуацій.

Через такі думки ви перестанете спокійно спати вночі та отримувати задоволення від життя. Ваш мозок при цьому перетвориться на вир неприємних нав’язливих думок, яких буде дуже важко позбутися.

Дуже важливо навчитися вчасно відпускати ситуацію, щоб не заплутатися у цій круговерті шкідливих ідей, які не дозволяють рости та рухатися далі. Подумайте: чи справді за допомогою постійних роздумів про те, що відбулося у минулому, вам вдалося щось змінити чи виправити?

“Я маю все робити бездоганно”

нав'язливі думки перфекціоніста

Чи маєте ви схильність до перфекціонізму? Якщо вам теж подобається, коли все довкола ідеально, у вас можуть виникнути певні труднощі у житті. Прагнення до перфекціонізму не дає людині змоги прийняти поразку та змиритися з подіями, які вже давно у минулому.

Озброївшись відмовкою, що перед вами стоїть неймовірно важливе завдання, ви будете проводити не одну годину над його виконанням, намагаючись довести результат до ідеалу.

Утім навіть якщо ви є затятим перфекціоністом, то, мабуть, розумієте, що оцінка отриманого результату є цілковито суб’єктивною. Насправді ж ідеального стану речей просто не буває , тож не варто марнувати свій час на погоню за перфекціонізмом.

Зазвичай перфекціоністи бояться невдачі, поразки або несхвалення за недостатньо добре виконану роботу. Утім, чи замислювалися ви над тим, що помилка – це чудовий спосіб чогось навчитися та взяти від життя цінний урок?

Залишаючись перфекціоністом, ви позбавляєте себе можливості рости та вдосконалюватися як особистість. Єдиний спосіб змінитися на краще – це метод спроб та помилок. Змиріться з тим фактом, що ідеальних людей не існує. Просто не забувайте завжди викладатися на повну та продовжувати розвиватися.

“У всіх своїх невдачах я звинувачую себе або інших”

нав'язливі думки та відчуття провини

Ми вже неодноразово розповідали про відчуття провини. Проте ця тема є настільки популярною зараз, що ми вирішили ще раз повернутися до неї більш детально.

Є два різні види провини – людина у всіх негараздах звинувачує або тільки себе, або виключно інших людей. Обидва ці відчуття є однаково руйнівними для організму. Живучи з відчуттям провини, ви позбавляєте себе можливості жити нормальним життям та власноруч заганяєте себе у дуже незручні обставини.

  • Коли людина постійно звинувачує себе у всіх негараздах, вона не здатна вибратися з цього виру негативу. Усе довкола зупиняється, і ви знову й знову поринаєте у неприємні думки.
  • Якщо у своїх помилках ви звинувачуєте інших людей, то таким чином перекладаєте відповідальність за свої вчинки на інших. На жаль, така поведінка свідчить тільки про емоційну незрілість, і знімаючи з себе відповідальність, ви повністю перекреслюєте всі свої перспективи на успішне майбутнє.

Дуже важливо знайти потрібний баланс між покладанням провини на себе та на інших людей з вашого оточення. Позбудьтеся всіх неприємних думок, які обмежують вас та не дають спокійно жити далі.

На жаль, багатьом з нас доводилося не раз стикатися з нав’язливими думками, які змушують почуватися погано, паралізують наше життя та позбавляють змоги насолоджуватися кожним днем на повну.

Оскільки тепер ви знаєте, які нав’язливі думки бувають, ми сподіваємося, що ви докладете всіх можливих зусиль для того, щоб ніколи не потрапити в їхні тенета.

Жодна людина не заслуговує страждань через власні вчинки. Ми самі дуже часто ставимо себе в незручне становище, з якого не можемо знайти вихід.

Не забувайте, що найбільші проблеми – це ті, що утворюються у наших головах, а не ті, які відбуваються у реальному житті.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.