Навчіться бути егоїстом

Нас усіх вчили не бути егоїстами, але трапляються випадки, коли нам необхідно це, щоб почуватися щасливими і уникнути того, щоб нами скористалися.
Навчіться бути егоїстом

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

Слово “егоїст” має багато негативних значень. Що означає егоїзм – це не добре; це змушує інших людей дивитися на вас з презирством.

Егоїзм означає, що ви не знаєте, як ділитися; що ви думаєте лише про себе; що ви завжди ставите себе в першу чергу.

Рекомендуємо прочитати: Ви заслуговуєте бути щасливими

Ми всі знаємо, що не повинні бути егоїстами. Але тут йдеться про крайнощі, а крайнощі ніколи не бувають хорошими. Завжди повинен бути баланс між щедрістю й егоїзмом, бо ви маєте значення і потребуєте піклування про себе також.

Що таке егоїзм? Спершу Я

Можливо ви були в ситуації, яка одного разу привела вас до висновків, через які говорите собі щось на кшталт: “Все, відтепер я буду егоїстом і буду думати тільки про себе”. Це відбувається, коли ми витрачаємо занадто багато часу, думаючи про інших, живучи для інших людей і забуваючи нас самих.

символізм

Якщо ви почуваєте себе неправильно, коли кажете”ні”; або якщо ви не можете допомогти, коли хтось потребує вас… ви, скоріш за все, відчуваєте провину, коли насправді ви не повинні нести анітрохи відповідальності.

Вам потрібно змінити це, ви повинні навчитися бути трохи більш егоїстичними.

Ви помітили, що інші люди не почувають себе винними так само як ви? Або, можливо, ви дізнавалися, що хтось скористався вашою добротою? Бути щедрим і ставити інших попереду себе – це може змусити інших маніпулювати вами та пристосовувати вас, щоб тримати поблизу, якщо їм щось знадобиться.

Ви повинні навчитися думати про себе в прешу чергу, тому що ви також є дуже важливими. Ви не маєте постійно жертвувати собою заради інших. Егоїзм не завжди буває поганим, і в цьому випадку він навіть виправданий. Чи віддавати весь свій час й енергію роблять вас щасливим чи шкодить?

Я приймаю і поважаю себе

Якщо ви не поважаєте і не приймаєте себе, чому ви думаєте, що інші будуть? Існує стільки важливіших речей, через які варто турбуватися більше, ніж ставити інших попереду себе.

Тоді як бути щедрим з іншими може змусити вас почувати себе добре, настає момент, коли ваше життя стає повністю закутаним в інших людей.

символічна сцена, що виражає егоїзм

Ви більше не знаєте, хто ви є, і  намагаєтеся догодити всім, тому що не можете змиритися з думкою, що хтось може погано подумати про вас.

Ви можете опинитися в напівзалежних стосунках, де щастя не справжнє, а тільки штучне.

Поважайте і приймайте себе, бо щастя приходить зсередини.

Коли ви будете знати, як поважати і приймати себе, то побачите, що вам не потрібно турбувати себе іншими. У вас своє життя, і це нормально хотіти допомогти іншим.

Але у всіх є проблеми і хоча це звучить жорстоко, кожна людина має розбиратися з ними.

Проблеми роблять нас сильнішими і дають нам цінний досвід. Подумайте про людей у своєму житті: чи вони роблять те саме для вас, що ви робите для них? Може статися, що ви віддаєте занадто багато для інших.

Важливо не забувати думати трохи і про себе.

Якщо ви даєте, то заслуговуєте на те, щоб отримати

У нашій свідомості ми маємо поняття “давати” і “давати, але ніколи не отримувати”. Це правильно у тому сенсі, що якщо ми пропонуємо свою допомогу або хочемо зробити добру справу, то не повинні робити це з надією отримати щось натомість.

впевненність у собі

Приймати, однак, це щось інше. Тобто ви можете піти на те, щоб віддавати себе іншим, але рано чи пізно ви повинні будете давати собі дозвіл подумати і про себе.

Нам треба пам’ятати ставити себе в першу чергу, бути трохи егоїстичними та думати про себе перш за інших.

Для багатьох людей це неприйнятно, але ви можете так віддаватися іншим, що залишаєтеся відкритим для маніпуляцій, як ми вже згадували раніше. Пам’ятайте, що якщо люди знають, що ви завжди прийдете на їхній поклик, вони можуть зловживати цим привілеєм.

Якщо ви опинитеся в ситуації, де потрібно бути егоїстом, насправді ви не чините егоїстично. Ви даєте собі дозвіл думати про себе в першу чергу, тому що ви вже віддали достатньо.

Ви важливі також. Ви маєте поважати і приймати себе. Ніхто інший не збирається піклуватися про вас, якщо ви не зробите цього самі.

Тепер, якщо хтось матиме нахабство назвати вас егоїстичними, ви можете сказати: “Так, але я егоїст(ка), тому що я поважаю та ціную себе, і сьогодні я збираюся ставити себе на перше місце, тому що я також це заслужив(ла).”  • Antoni Martinez, “Saber decir no: claves de la asertividad”, en web psicologíaenpositivo
  • Romi Arellano, Manuel J. Cuando digo no, me siento culpable. Nuevas ediciones de bolsillo, 2003.
  • Castanyer, Olga. La asertividad. Expresión de una sana autoestima. Bilbao: Descleé de Brouwer, 1996. 348 pp.
  •  «Técnicas para conductas asertivas»www.fundacioncadah.org.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.