Неймовірна користь насіння чіа для організму

Користь насіння чіа відома завдяки високому вмісту антиоксидантів і клітковини, які допомагають нам усунути зайві токсини та підтримувати здоров’я організму.
Неймовірна користь насіння чіа для організму

Останнє оновлення: 27 вересня, 2018

Нині користь насіння чіа є одним з ключових питань, що турбують прихильників правильного харчування. Цей продукт походить із Центральної Америки, де його ще багато років тому використовували майя та ацтеки з лікувальною та кулінарною метою.

На жаль, попри неймовірну користь насіння чіа, про нього забули після європейської колонізації, коли цей суперфуд поступився місцем іншим корисним продуктам, зокрема амаранту, кіноа та ячменю.

Втім, кілька десятиліть тому насіння чіа знову повернулося у раціон багатьох людей та стало відомим у всьому світі. Нині його вирощують у багатьох регіонах та заслужено вважають одним з найкращих суперфудів.

Користь насіння чіа для організму людини легко пояснити високим вмістом поживних речовин у цьому продукті, зокрема білків та клітковини. При потраплянні в організм ці речовини оптимізують роботу багатьох життєво важливих органів та систем.

До того ж, насіння чіа є джерелом незамінних жирних кислот Омега-3, антиоксидантів та важливих мінералів, поєднання яких підвищує рівень енергії та запобігає розвитку захворювань.

Однією з головних переваг насіння чіа є те, що його ненав’язливий горіховий аромат легко змішується з іншими інгредієнтами, тож ви без проблем зможете включити цей продукт до свого раціону.

Оскільки досі чимало людей не знають про користь насіння чіа, ми скористаємося нагодою розповісти про 8 причин збагатити цим продуктом щоденне меню.

У чому полягає неймовірна користь насіння чіа?

1. Воно допомагає контролювати апетит

неймовірна користь насіння чіа для схуднення
Завдяки високому вмісту харчових волокон насіння чіа належить до групи продуктів, що регулюють апетит.

Цей поживний продукт подовжує відчуття ситості після вживання їжі, завдяки чому людина споживає менше калорій.

2. Чіа допомагає схуднути

Зверніть увагу, що насіння чіа містить здорові жири та антиоксиданти, які зменшують жирові відкладення у тканинах внутрішніх органів.

  • За умови регулярного вживання чіа у помірній кількості можна прискорити обмін речовин та збільшити витрати енергії. Це дасть змогу легше та швидше спалювати калорії.

3. Насіння чіа зміцнює м’язи

користь насіння чіа для м'язів

Мінерали, що входять до складу цього насіння, ідеально підходять для покращення витривалості м’язів. Для отримання неймовірних результатів рекомендуємо поєднати споживання чіа з регулярним фізичним навантаженням.

  • Це неймовірно корисне насіння також містить високоякісні білки, які стимулюють набір м’язової маси та прискорюють регенерацію тканин.

4. Чіа зменшує біль у суглобах

Включивши до раціону насіння чіа, ви зможете зменшити ризик розвитку хронічних захворювань, таких як артрит та остеоартроз.

  • Це пов’язано з високим вмістом жирних кислот Омега-3 та антиоксидантів, які зменшують запальний процес, що часто супроводжує ці неприємні захворювання.

5. Насіння чіа зміцнює кістки

користь насіння чіа для здоров'я кісток
Високоякісні поживні речовини, що входять до складу насіння чіа, є незамінними для збереження кісток здоровими та сильними впродовж тривалого часу.
  • Воно містить велику кількість кальцію, що знижує ризик втрати щільності кісток та розвитку остеопорозу.
  • Тим часом жирні кислоти Омега-3  запобігають розвитку запалення та зводять до мінімуму негативну дію вільних радикалів.

6. Чіа покращує травлення

Регулярне споживання цього насіння – це простий і здоровий спосіб підтримати травлення та здоров’я кишківника.

  • Його натуральні волокна вступають у реакцію з водою під час процесу травлення, що сприяє виведенню відходів і стимулює роботу кишківника.
  • Чіа є природним пребіотиком, який живить бактеріальну флору товстої кишки та запобігає інфікуванню органів шлунково-кишкового тракту.

7. Насіння чіа піклується про здоров’я серцево-судинної системи

користь насіння чіа для здоров'я серця
  • Завдяки жирним кислотам Омега-3  та вітаміну Е це насіння є незамінним продуктом для профілактики серцево-судинних захворювань.
  • Обидві поживні речовини полегшують запалення та допомагають контролювати поганий холестерин і зменшують рівень тригліцеридів, які часто призводять розладів у роботі серця.

8. Чіа посилює фізичну витривалість

Якщо ви хочете досягнути визначних результатів у спорті, необхідно регулярно споживати білки, здорові жири та інші поживні речовини, які є джерелом енергії для всіх систем організму.

Користь насіння чіа важко переоцінити, адже цей продукт відповідає всім вищезгаданим вимогам. Саме тому воно є одним із найбільш рекомендованих продуктів для спортсменів та людей, які регулярно займаються фізичною активністю.

9. Насіння чіа сприяє детоксикації організму

насіння чіа для детоксикації
Антиоксиданти, які входять до складу цього дивовижного насіння, є незамінними для усунення токсинів, що потрапляють у кров.

Вони захищають клітини та оптимізують роботу органів видільної системи, які очищують організм.

10. Чіа запобігає передчасному старінню

Насіння чіа запобігає передчасному старінню не тільки шкіри, а й внутрішніх органів.

  • Омега-3, вітамін Е та інші важливі мінерали стимулюють процес регенерації клітин. Крім того, вони створюють бар’єр проти впливу вільних радикалів з довкілля.

Вам потрібні ще причини регулярно вживати насіння чіа? Як бачите, це дуже корисний продукт, адже насіння чіа може значно покращити самопочуття.

Не забувайте про користь насіння чіа для здоров’я і регулярно їжте цей суперфуд у помірній кількості.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.