Облаштування невеликої кімнати: 7 типових помилок

Погодьтеся, що здатність дрібних деталей повністю змінити функціональність та вигляд кімнати є просто дивовижною. У цій статті ми поділимося з вами корисними порадами для облаштування невеликої кімнати. З їхньою допомогою ви зможете максимально ефективно використати простір та зробити оселю затишною.
Облаштування невеликої кімнати: 7 типових помилок

Останнє оновлення: 08 серпня, 2023

Не варто думати, що невеликі за розміром кімнати неможливо гарно облаштувати. Усе, що потрібно зробити для ефективного використання вільного простору – не припускатися критичних помилок під час облаштування невеликої кімнати, адже тільки таким чином вам вдасться повністю розкрити її потенціал.

У цій статті ми зібрали найефективніші рекомендації для декорування приміщення, які допоможуть вам більше не припускатися помилок під час облаштування невеликої кімнати у майбутньому.

Невеликі за розміром кімнати, особливо маленькі спальні – це обмежений приватний простір, з яким доводиться мати справу тим, кому не пощастило бути власником приватного будинку. Звісно, цей простір є дуже особистим та інтимним, проте однаково необхідно знати, як найкраще облаштувати це приміщення, щоб воно було не тільки гарним, але і затишним.

Якщо у вашому помешканні дуже маленькі кімнати, то вам неодмінно захочеться, щоб навіть невеликий простір мав гарний вигляд та тішив око. Утім, на жаль, дуже часто в процесі облаштування невеликої кімнати люди припускаються серйозних помилок.

Чи хотіли б ви знати, про які саме помилки ми говоримо? Тоді уважно читайте далі.

Типові помилки під час облаштування невеликої кімнати, яких варто уникати

Якщо вам пощастило бути власником маленького житлового простору, останнє, що потрібно робити під час декорування приміщення – це загромаджувати кімнату. Неодмінно візьміть на озброєння наші рекомендації та пам’ятайте про помилки, яких потрібно уникати під час облаштування невеликої кімнати.

1. Відмова від зберігання речей на поличках

У маленьких кімнатах дуже мало вільного простору на підлозі, тому необхідно максимально ефективно використовувати не лише підлогу, але і стіни. Настінні стелажі та органайзери стануть чудовим рішенням для зберігання книг, предметів декору та інших деталей, для яких ви досі не могли знайти місце у своєму помешканні.

Іншим способом розв’язання проблеми обмеженого простору стане використання горища. Саме там ви можете зберігати коробки із взуттям або старий одяг, для якого немає зайвого простору у вашій оселі.

полички для правильного облаштування невеликої кімнати

2. Відмова від використання дзеркал

Ні для кого не таємниця, що дзеркала мають здатність відбивати світло. До того ж вони візуально збільшують простір. Не бійтеся використовувати великі дзеркала під час облаштування невеликої кімнати, або розташуйте в оселі кілька менших за розміром дзеркал.

Повірте, ці предмети декору справді здатні розв’язати проблему обмеженого вільного простору.

3. Неправильний вибір меблів

Зверніть увагу, що ця помилка є однією з найбільш поширених під час облаштування помешкань. Правильний вибір меблів справді є досить складним завданням, адже необхідно враховувати особливості приміщення та потреби всіх мешканців оселі.

Перше завдання, яке потрібно вирішити під час облаштування невеликої кімнати – це обрати ті меблі, які вам найбільше потрібні, і відмовитися від тих, які ви навряд чи будете використовувати. Краще відмовитися від предметів декору, без яких ви зможете обійтися. Гарним вибором стане купівля меблів на замовлення, адже таким чином ви зможете врахувати всі особливості свого помешкання.

Загальне правило, яким потрібно керуватися під час розташування меблів – це організувати вільний простір таким чином, щоб ви змогли вільно рухатися помешканням та не відчувати жодних обмежень чи дискомфорту. Не варто боятися розташовувати меблі посеред кімнати, адже таким чином ви зможете розбити вільний простір на кілька секторів. Це дасть змогу покращити функціональне наповнення приміщення.

4. Блокування природних джерел світла

Невелике приміщення матиме ще гірший вигляд, якщо ви неправильно розташуєте в ньому джерела освітлення. Перш за все необхідно переконатися в тому, що в кімнату потраплятиме достатньо природного світла.

Не варто використовувати важкі портьєри або надто щільні жалюзі. Краще обрати легкі штори з тонкого матеріалу. Дизайн штор у малих за розміром приміщеннях має бути мінімалістичним. Найкращим вибором в такому випадку стануть римські штори.

5. Страх перед використанням яскравих кольорів

Більшість людей бояться, що яскраві кольори не пасуватимуть до маленьких за розміром приміщень.

Утім, насправді це зовсім не так.

Ви можете використати поєднання яскравих кольорів для того, щоб вигідно підкреслити атмосферу та привернути увагу до свого помешкання, підкресливши його переваги. Професійні дизайнери рекомендують використовувати не більше трьох відтінків, бажано однієї кольорової гами.

6. Використання надто маленьких за розміром килимків

Ця ідея може здатися контроверсійною на перший погляд, проте якщо вам пощастило бути власником невеликого помешкання, розв’язати проблему допоможе розташування об’ємного килима в центрі кімнати. Зверху на килимі ви можете розташувати зручний диван або гарний журнальний столик.

Вам здається, що такі предмети лише загромаджують вільний простір?

Вірте чи ні, але насправді все зовсім інакше.

Однією з найбільш розповсюджених помилок, яких припускаються люди під час облаштування невеликої кімнати, є неправильний вибір предметів, які найкраще пасуватимуть до інтер’єру. 

Насправді великий килим разом із правильно підібраними меблями можуть притягнути увагу до найвигідніших частин кімнати. Вірте чи ні, але така проста хитрість допоможе відвернути увагу від маленького розміру помешкання, а великі предмети декору зможуть вигідно підкреслити дрібні деталі у приміщенні.

7. Неправильне розташування ліжка

Якщо ви не знаєте, як правильно розташувати ліжко у спальні, перш за все візьміть на озброєння одну просту істину: спальня призначена для того, щоб відпочивати. Звісно, головною особливістю спальні є наявність ліжка для належного нічного відпочинку. Перше, що потрібно врахувати під час облаштування невеликої кімнати – це правильне розташування ліжка.

Оцініть всі головні фактори, без яких важко уявити спальню, а саме: належне освітлення та вентиляція, гарний на вигляд килим, зручні приліжкові тумби. Повірте, саме ці предмети і створюють затишок у помешканні. Згідно із вченням фен-шуй, ліжко потрібно розташовувати напроти дверей. При цьому не варто забувати, що узголів’я ліжка має бути достатньо масивним. Зверніть увагу, що не варто розташовувати ліжко перед вікном.

Це може прозвучати дивно, проте насправді помилки під час облаштування невеликої кімнати можуть негативно вплинути на загальний вільний простір. Намагайтеся уникати помилок, про які ми розповіли в цій статті, та спробуйте створити затишний особистий простір для відпочинку та приємного проведення дозвілля у власній оселі. • Anthes E. (2009). How room designs affect your work and mood.
  shiverarchitects.com/resource/Room_Designs.pdf
 • Eitel EJ. (2013). Feng shui.
  books.google.com/books?id=zbhLCAAAQBAJ&lpg=PP1&dq=inauthor%3A%22Ernest%20J.%20Eitel%22&pg=PP1#v=onepage&q&f=false
 • Bruun, O. (2008). An introduction to feng shui. An Introduction to Feng Shui (pp. 1–210). Cambridge University Press.
  https://doi.org/10.1017/CBO9780511800931

 • What is qi? (And other concepts). (n.d.).
  takingcharge.csh.umn.edu/explore-healing-practices/traditional-chinese-medicine/what-qi-and-other-concepts


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.