Як заохотити дітей читати?

Не забувайте, що любов до книг може передаватися дітям від батьків. Якщо ви хочете заохотити дітей читати, подавайте їм власний приклад, і тоді ваші діти неодмінно почнуть із задоволенням проводити час за читанням книг.
Як заохотити дітей читати?

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

Любов до читання – це та навичка, яку потрібно прищеплювати своїм малюкам ще з дитинства. Сьогодні ми розповімо про кілька основних способів заохотити дітей читати ще до того, як вони почнуть розмовляти.

Читання чудово розвиває уяву та креативність, а також допомагає збільшити словниковий запас. До того ж люди, які читають багато книг, мають здібність до письма.

Якщо ви прагнете заохотити дітей читати, не варто зволікати. Зрештою, це зовсім нескладно зробити. Усе, що вам потрібно робити – це регулярно виконувати кілька рекомендацій. Повірте, що дуже багато у цьому випадку залежить від батьків.

Як заохотити дітей читати за допомогою власного прикладу?

стосунки між батьками та дітьми

Звісно, важко заохотити дітей читати, якщо ви самі не маєте любові до книг. Не забувайте, що зазвичай діти повністю імітують поведінку дорослих.

Якщо вам важко дається регулярне читання, спробуйте наслідувати поведінку героїв кінофільмів: читайте своїм дітям казки щовечора перед сном або у вільний час.

Повірте, така гарна традиція не тільки покращить ваше ставлення до книг, але й допоможе зблизитися з дітьми. До того ж таким чином ви зможете познайомити малюків з книгами та заохотити дітей читати. Ваші діти почнуть сприймати читання книг не як завдання, а як цікавий спосіб проведення дозвілля.

Якщо ви хочете отримати бажаний результат від найменших членів родини, рекомендуємо почати знайомити своїх діток з книгами якомога раніше. 

Є спеціальні книжки для дітей, в яких мало тексту і дуже багато малюнків. Ба більше, нині у продажу є багато інтерактивних книг, які є неймовірно цікавими для малих діток.

Утім, не забувайте подавати дитині власний позитивний приклад. Навіть якщо ви раніше не читали багато книг, рекомендуємо взяти на озброєння цю звичку. Тільки за допомогою власного прикладу ви зможете заохотити дітей читати.

Погодьтеся: якщо ваші діти ніколи не бачили вас із книгою у руках, чи повірять вони вам, коли ви почнете розповідати їм, що читання є необхідним для розвитку?

Дозвольте своїм дітям самостійно обирати літературу

звичка дитини читати книги

На жаль, деякі батьки вважають, що тільки вони знають та мають право обирати, що є найкращим для їхніх дітей.

Утім, чому б не запитати свою дитину, що саме їй хотілося б прочитати? Чи знаєте ви, яка книга зацікавила вашого малюка настільки, що він не може від неї відірватися? Назва якої книжки видається вашій дитині найбільш заманливою?

Необхідно завжди брати до уваги бажання свого сина чи доньки, адже ваша головна мета – справді зацікавити дитину книгами, а не нав’язати їй свою думку. Ви ж не хочете, щоб ваша дитина вважала людей з книжками у руках дивакуватими?

Якщо вибір дитини вам не до вподоби, спробуйте запропонувати їй гідну альтернативу. Для прикладу, ви можете домовитися про таку черговість: спочатку ви обираєте дитині книгу для прочитання, а потім вона самостійно робить наступний вибір.

Таким чином дитина матиме мотивацію читати далі. Не забувайте, що читання має приносити задоволення, а не викликати негативні емоції.

Якщо ви позбавите дитину вибору, вона почне сприймати читання як неприємний та важкий обов’язок. Погодьтеся: якщо дитина не зможе читати ту літературу, яка їй до вподоби, вона швидко втратить інтерес до цього заняття.

Ви ж не хочете, щоб читання книг викликало у вашої дитини неприємні асоціації? Якщо ви справді хочете заохотити дітей читати, у жодному разі не варто позбавляти їх вибору.

Чи не пора навчитися брати до уваги щирі побажання та вподобання своєї дитини?

Чому важливо прищепити дитині звичку регулярно читати?

як правильно заохотити дітей читати

Започаткування цікавих традицій є обов’язковим етапом, якщо ви хочете заохотити дітей читати. Утім, цю звичку можна застосовувати й в інших сферах життя.

Ви можете читати дитині перед сном, після прийому їжі або о будь-якій іншій порі дня. Єдине правило, якого слід дотримуватися – це не відступати від цієї звички ані на день.

Якщо ви будете регулярно читати своїм дітям, то зможете досить швидко та ефективно прищепити їм любов до книг. До того ж навіть наймолодші члени вашої родини у разі дотримання подібних традицій зможуть усвідомити важливість формування корисних звичок ще з дитинства.

Звичка – це чудовий метод організації режиму дня та самовдосконалення. Тим паче, корисні звички допомагають досягти бажаних результатів, якщо людина докладає для цього достатньо зусиль.

До того ж всім відомо, що краще розпочати навчання дитини якомога швидше. А ви вже почали прищеплювати дітям любов до книг?

Повірте, бажання заохотити дітей читати – це один з найкращих життєвих уроків, які батьки можуть подарувати своїм малюкам.

Дуже часто ми шукаємо виправдання своєму небажанню читати. Ми повторюємо,що у нас немає часу на читання книг, хоч насправді просто вважаємо це заняття марнуванням часу.

Якщо у вас є маленькі діти, неодмінно почніть навчати їх читати у ранньому віці. Період зацікавлення дитини книгами дуже легко проґавити, тож придбайте для свого малюка новеньку книжку вже сьогодні!


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.