Одноденна детоксикація, щоб позбутися затримки рідини лише за кілька годин

Дізнайтеся, що таке одноденна детоксикація. Якщо доповнити сечогінні чаї та продукти фізичною активністю, яка підвищує потовиділення, можна швидко й ефективно позбутися затримки рідини. Докладніше в цій статті!
Одноденна детоксикація, щоб позбутися затримки рідини лише за кілька годин

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Ви прокинулися зі здуттям? Хочете якнайшвидше вивести з організму зайву рідину? Одноденна детоксикація – це саме те, що вам потрібно!

Досить часто можна прокинутися з набряклим обличчям, повіками, животом чи ногами та відчуттям дискомфорту, важкості чи зайвими об’ємами, які виникають через затримку рідини.

Дізнайтеся в нашій статті, як ви можете швидко вирішити цю проблему, просто дотримуючись корисних порад щодо здоров’я та харчування, на які знадобиться лише кілька годин.

Одноденна детоксикація складається з:

Вилучіть сіль із раціону

Сіль необхідна для організму. Утім обов’язково варто обирати сіль високої якості або гімалайську сіль і споживати її зовсім трохи.

Проте якщо ви хочете швидко позбутися затримки рідини, потрібно повністю вилучити цей елемент зі свого раціону, доки набряк не зменшиться. А саме:

 • не посипати сіллю страви;
 • замінити її соленою водою або натуральними приправами (лимон, оцет, гірчиця, трави, спеції). У соленій воді міститься трохи солі, утім вона допомагає збалансувати рідини.

Дізнайтеся більше про те, як морська сіль бореться з целюлітом

сіль

Будьте дуже обережні з продуктами, які мають високий, але непомітний на перший погляд, вміст солі. Ось деякі з них:

 • сир;
 • ковбасні вироби;
 • картопля фрі або чипси;
 • солені горішки;
 • заморожена їжа або напівфабрикати.

Споживайте більше калію

Калій, на відміну від натрію, чудово допомагає позбутися рідини, яка накопичилася в організмі. Саме тому він не лише має бути частиною одноденної детоксикації, а й регулярно бути в складі раціону.

Деякі рекомендовані продукти з високим вмістом калію:

 • помідор
 • гарбуз
 • селера
 • артишок
 • спаржа
 • кокос
 • гуава
 • ківі
 • банан

Один із чудових способів розпочати свій день – приготувати смузі з бананів, кокосу та ківі й підсолодити його стевією.

Можете також зробити салат із помідорів, гарбуза, селери та спаржі, приправивши його часником, оцтом, орегано й оливковою олією.

Крім того, якщо пити воду та детоксикувальні напої зранку, це допоможе продовжити нічне голодування, що дозволить організму сфокусуватися на виконанні природних сечогінних процесів.

овочі

Пийте воду, щоб позбутися затримки рідини

Одноденна детоксикація неможлива без великої кількості води. Це може звучати парадоксально, утім вода насправді допомагає “вимити” накопичені рідини з організму, оскільки вона активізує роботу нирок.

Утім обов’язково пийте якісну воду. За можливості, вона має містити якомога менше натрію.

Якщо важко дотримуватися норми 8 склянок води на день, спробуйте приправляти воду лимоном, шкірками фруктів, свіжими травами або кількома краплями стевії.

Сечогінні чаї

Оскільки ви намагаєтеся вирішити проблему швидко, лікувальні чаї із сечогінними властивостями можуть стати чудовим помічником у процесі детоксикації. Нижче наведено кілька варіантів.

 • Хвощ польовий. Це один із найпотужніших сечогінних засобів, які тільки можна уявити. Тому його потрібно приймати лише певний час, а потім зробити перерву.
 • Кульбаба. Ця трава просто дивовижна, адже вона позитивно впливає не лише на роботу нирок, а й також печінку, тому є ефективним засобом для загальної детоксикації.
 • Лопух. Лопух сприяє виведенню рідини із сечею та потом.
 • Кропива. Ця рослина підтримує роботу нирок, очищає плямки на шкірі та чудово допомагає від анемії завдяки високому вмісту заліза.

Тертя сухою щіткою

Тертя сухою щіткою – це техніка, яка чудово бореться з целюлітом і тонізує шкіру. Одноденна детоксикація також може стати значно ефективнішою завдяки цій методиці, адже вона стимулює очищення організму та сечовипускання.

Як це робити?

Вам знадобиться лише суха щітка для тіла. Зробіть нею масаж або потріть шкіру від підошов стоп угору, до серця.

Не забувайте про спину. Якщо не можете зробити процедуру самі, попросіть когось допомогти.

Одноденна детоксикація – це справді диво. А ось ще один варіант: 4 соки для детоксикації товстої кишки

Робіть енергійні вправи

Зайву рідину в організмі також можна вивести через піт, якщо робити вправи середньої інтенсивності.

Інтервальні тренування популярні та чудово підходить для цієї мети. Вони складаються з інтенсивних вправ, які чергуються з кількома секундами відпочинку. Такі вправи потрібно повторити певну кількість разів.

спорт та одноденна детоксикація

Завдяки цьому ви активізуєте метаболізм, спалите багато калорій і більше пітнітимете.

Щоб посилити потовиділення, можете також з’їсти трохи імбиру, адже цей коренеплід активізує метаболізм.

Спробуйте! • Filippini T, Violi F, D’Amico R, Vinceti M. The effect of potassium supplementation on blood pressure in hypertensive subjects: A systematic review and meta-analysis. Int J Cardiol. 2017 Mar 1;230:127-135. doi: 10.1016/j.ijcard.2016.12.048. Epub 2016 Dec 21. PMID: 28024910.
 • Rothenberg DO, Zhou C, Zhang L. A Review on the Weight-Loss Effects of Oxidized Tea Polyphenols. Molecules. 2018 May 14;23(5):1176. doi: 10.3390/molecules23051176. PMID: 29758009; PMCID: PMC6099746.
 • Wewege M, van den Berg R, Ward RE, Keech A. The effects of high-intensity interval training vs. moderate-intensity continuous training on body composition in overweight and obese adults: a systematic review and meta-analysis. Obes Rev. 2017 Jun;18(6):635-646. doi: 10.1111/obr.12532. Epub 2017 Apr 11. PMID: 28401638.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.