Основні методи закриття ран

Рани - це ворота для мікроорганізмів. Ось чому важливо знати про методи закриття ран, щоб уникнути подальших ускладнень.
Основні методи закриття ран

Останнє оновлення: 01 вересня, 2020

Як правило, рани – це травми на зовнішній поверхні тіла. Вони також можуть бути визначені як втрата безперервності шкіри через зовнішній чинник. Залежно від особливостей ран, лікарі можуть обрати методи закриття ран або залишити їх закритись самостійно природним шляхом.

Наразі одним із найпоширеніших методів закриття ран є шви. Однак є численні варіанти цього методу, і лікар має вибрати найбільш прийнятний для рани пацієнта.

Спочатку розгляньмо, як класифікувати рану, щоб визначити, як найкраще її лікувати.

Класифікація ран

методи закриття ран
Після травми організм активізується в декілька фаз, щоб загоїтися.

По-перше, одна з перших властивостей, яку завжди треба перевіряти, – це чистота рани.

З одного боку, свіжі травми ще не заражені. З іншого боку, брудні рани можуть затягуватися, вони мають більше розірваної тканини, забруднені або містять сторонні тіла.

Інший спосіб класифікації ран заснований на збуднику чи причині травми (прокол, пожежа тощо).

Ви також можете їх диференціювати, виходячи із зовнішнього вигляду або якщо рана вражає інші структури шкіри.

Фази загоєння ран

Зазвичай рани дотримуються схеми регенерації або загоєння, яка складається з таких етапів:

  • Запалення. Також відома як реакційна фаза, яка триває протягом перших кількох днів. Коли це відбувається, кровоносні судини розширюються, а судинна проникність збільшується. Таким чином фільтрують серозну рідину та лейкоцити утворюють захисний шар.
  • Фаза розповсюдження. Також відома як фаза регенерації або фаза грануляції. Вона приходить на третій день травми і закінчується через 1-2 тижні. У цій фазі організм починає виробляти втрачений колаген і відновлюються лімфатичні та кровоносні судини.
  • Фаза дозрівання. Іноді її називають фазою «ремоделювання» рани. Вона починається через кілька тижнів після травми та закінчується через кілька років. Коли це відбувається, рубець зменшується в глибині та розмірі. Нарешті, травмована ділянка стає блідого кольору.

Як стимулювати здорове закриття ран

як стимулювати закриття ран
Завжди краще звернутися до лікаря у випадку серйозної рани.

Фахівець буде дотримуватися загальної процедури лікування ран. Потрібно розставити перелік пріоритетів у випадку аварії чи надзвичайних ситуацій.

Перш за все, пацієнту може знадобитися наркоз, щоб зменшити дискомфорт, пов’язаний із закриттям рани. Загальна або місцева анестезія може вводитися залежно від тяжкості травми. Для цього пацієнту буде введено один або кілька препаратів, таких як лідокаїн.

Потім група спеціалістів обережно дістане сторонні тіла, які можуть бути виявлені всередині рани. Для цього будуть використані найбільш відповідні та стерилізовані інструменти.

Після цього в ділянку треба ввести сольовий розчин, щоб правильно її очистити.

Ознайомтеся з цією статтею: 5 природних розчинів для усунення синців

Методи закриття ран

При необхідності лікар може використовувати шви, стрічку або скоби, щоб об’єднати тканини, відірвані від рани. Залежно від властивостей травми, лікар визначить, який тип швів найбільш доцільний:

  • Клейка стрічка. Складається з набору зрізів стрічки, які розміщують поблизу країв рани. Як правило, вони природно відшаровуються протягом декількох днів після розміщення (особливо якщо вони намокають).
  • Скоби. Це невеликі металеві нитки, які мають форму затискача, які тримають краї рани, щоб сприяти загоєнню та регенерації тканин. Їх необхідно видалити за допомогою спеціального медичного інструменту.
  • Нитки. Є велика різноманітність вузлів і типів ниток, які група фахівців може використовувати залежно від тканини та форми рани. Голку використовують для прошивання по всій довжині рани.

Загалом, дуже важливо якомога швидше звернутися до лікаря, щоб отримати найкраще лікування рани та забезпечити здорове закриття рани.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.