Як загоїти рани без появи рубців

Як загоїти рани без появи рубців
Як загоїти рани без появи рубців

Останнє оновлення: 22 листопада, 2018

Існує мало таких щасливчиків, у кого взагалі відсутні рубці на шкірі. Дуже часто через недостатній або поганий догляд за раною процес загоєння займає більше часу, він важкий, і на вашій шкірі залишаються помітні неестетичні сліди.

Важливо усвідомлювати, що процес загоєння у різних людей різний, і самі рани заживають також по-різному. Часто ми не можемо загоїти рани без появи рубців, оскільки вони є результатом нормального процесу загоєння шкіри. Все залежить від того, який у вас тип шкіри, а також від розміру і глибини рани.

Але ми можемо втрутитися і зробити їх якомога більш естетичними і зрештою менш помітними. Якщо рана дуже серйозна, зверніться до медичного центру. Негайна допомога життєво важлива для профілактики інфекцій у вашій травмі.

Якщо рана інфікується, рубці можуть бути набагато гіршими. Тож розгляньте поради, подані у цій статті, щоб ви могли вилікувати рани ефективно і запобігти появі рубців.

Поради як загоїти рани без появи рубців

  • Чистота рани вкрай важлива. Після перев’язки рани чистим рушником щойно припиниться кровотеча, промийте рану. Переконайтеся, що руки чисті, використовуйте дезінфікувальний засіб, зроблений для цих цілей, який можна придбати в будь-якій аптеці. Якщо у вас немає жодних дезінфікувальних засобів, ви можете підготувати свій власний, використовуючи воду і ніжне мило, ніколи не застосовуйте спирт до рани.
  • Висушіть рану сухим бинтом, обережно торкаючись її. Уникайте використання бавовни, тому що в рані можуть застрягти невеликі шматочки, що перешкоджатиме загоєнню.
  • Не піддавайте рану впливу сонячних променів, поки вона загоюється. Накрийте рану бинтом, ані занадто сильно, ані занадто вільно. Вам слід захистити вашу рану від будь-яких інфекцій під час безпосереднього контакту з навколишнім середовищем. Не забувайте міняти його кожен день. Якщо ви помітили, що пов’язка волога, змініть її.
  • Непогано було б м’яко масажувати круговими рухами навколо рани, що дозволить збільшити приплив крові до цієї ділянки. Це дозволить корисним речовинам її досягти і прискорити процес загоєння.
  • Коли сформується кірочка, не здирайте її. Це може призвести до більш помітного рубця, тож нехай вона відпаде самостійно.

Ось ще декілька рекомендацій:

  • Олія шипшини дуже корисна для процесу загоєння. Наносіть її на рану щодня. Будьте послідовними, якщо хочете побачити результати.
  • Ви можете знайти в аптеках широкий асортимент лікувальних кремів, які також можуть бути значно корисні.
  • Дієта також відіграє важливу роль у правильному загоєнню ран. Якщо у вашому раціоні чогось не вистачає, не буде необхідних поживних речовин для процесу загоєння.
правильна дієта допомагає загоїти рани

Пам’ятайте, що ці рекомендації корисні тільки у незначних випадках. Якщо у вас глибоке чи серйозне поранення, або якщо кровотеча не зупиняється протягом декількох хвилин, не затягуйте з відвіданням медичного закладу.

Інше важливе уточнення – невеликі рани, можливо, не залишать рубця, але все залежить від типу шкіри. У деяких людей процес загоєння більш складний, чи то рана незначна, чи то значна.

Вищезгаданий догляд не тільки допоможе запобігти появі помітних рубців, але й також допоможе уникнути інфекції в рані. Чим довше загоюється рана, тим більш помітний слід від неї.

Якщо у Вас є які-небудь питання, зверніться до професіонала. На сьогоднішній день існує багато способів, за допомогою яких можна зменшити рубці на шкірі. Якщо вже є старі рубці, можете знайти метод, щоб зробити їх менш набридливими.

У деяких випадках також може застосовуватися хірургічне втручання, щоб створити новий рубець, який буде краще загоюватися в результаті кращого догляду.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.