П’ять звичок, які змінюють вашу щитовидну залозу

14 Січня, 2019
П’ять звичок, які змінюють вашу щитовидну залозу

Щитоподібна залоза – дуже важливий орган вашого тіла, тому що вона відповідає за виробництво необхідних гормонів для обміну речовин.

Це означає, що якщо цих гормонів замало, ваш організм не зможе нормально функціонувати і не буде належним чином використовувати калорії. Як наслідок, ви мимоволі будете набирати вагу, що в свою чергу, призведе до гіпотиреозу.

Існує також протилежний гіпотиреозу розлад, який викликаний надмірним виробництвом гормону щитовидної залози. Такий стан називається гіпертиреозом.

Хто страждає на гіпотиреоз або надмірну активність щитовидної залози, як правило, набирають вагу, їх шкіра стає сухою, серце б’ється повільніше, і вони можуть відчувати закрепи. Все це призводить до сповільнення метаболізму, а отже, його неефективного перебігу.

Отож, якщо ви помітили, що набираєте або втрачаєте вагу без будь-яких поважних причин, буде краще звернутися до лікаря. Він зробить необхідні аналізи щоб підтвердити чи спростувати, що ви страждаєте від розладу функцій щитоподібної залози.

Стан, коли виробництво гормонів залозою недостатнє, а також їх надлишкове виробництво потребує відповідного лікування. У разі гіпотиреозу людина, як правило, повинна приймати ліки все своє життя.

Хоча це правда, що зміни в цій залозі, як правило, стаються через автоімунні та вроджені захворювання, важливо знати, що спосіб життя та звички теж певним чином змінюють функціонування щитоподібної залози, водночас зачіпаючи і ваш метаболізм.

Які саме звички мають вплив?

Малорухливість

Малорухливість може бути пов’язана з виникненням таких гормональних порушень, як у випадку гіпотиреозу. Ось вам і ще одна важлива причина чому щоденні фізичні вправи є необхідним для здорового тіла. Їх потрібно робити не тільки для того щоб мати струнке тіло, але й для того щоб запобігти багатьом захворюванням чи змінам у здоров’ї.

Кофеїн чашка кави

Важливо мати на увазі, що є надмірним – має погані наслідки для здоров’я. Якщо ви п’єте каву в надмірних кількостях, вам слід зупинитися. Надмірне споживання кофеїну може бути пов’язане з появою порушень в щитоподібній залозі.

Алкоголь

Надмірне вживання алкоголю є однією з найбільш поширених звичок, які змінюють щитоподібну залозу та тіло в цілому. Але так як ми сьогодні ведемо мову про щитовидну залозу, то варто зазначити, що алкоголь може викликати гіпотиреоз.

Тютюн

щитоподібна залоза чутлива до шкідливих звичок

Якщо ви курець, ми наполегливо рекомендуємо вам облишити цю нездорову звичку. Крім нескінченної кількості захворювань, які вона викликає, вона також ставить під загрозу нормальне функціонування щитоподібної залози, а значить і спричиняє додаткові проблеми із здоров’ям.

Щитоподібна залоза та йод

Йод є необхідним елементом для правильного функціонування щитоподібної залози. Нестача йоду може бути причиною змін у ній.

В яких продуктах харчування міститься йод?

Йод міститься в рибі, морепродуктах, часнику, квасолі, йогуртах, сирі, коров’ячому молоці, водоростях, апельсинах, яблуках, буряку, цибулі, мангольді, ананасі і т.д. Не забувайте завжди включати продукти з вмістом йоду у свій раціон.

Якщо ви не впевнені в тому, як правильно вживати йод, а також, щоб уникнути надмірного вживання цього мінералу, радимо проконсультуватись у  дієтолога, який порадить вам, як дотримуватись збалансованої і здорової дієти, не забувати про певні поживні речовини чи не зловживати ними.

Шкідливі звички, які ми згадували вище в даній статті, не тільки впливають на щитоподібну залозу. Насправді ваш організм в цілому страждає від них. Так чи інакше, ці звички мають не аби які негативні наслідки для вашого тіла . Майте на увазі, що все, що ви робите сьогодні матиме наслідки завтра вранці, пошкодження будуть накопичуватися, а ви будете відчувати проблеми.

Позбудьтесь шкідливих звичок у вашому житті. Виберіть те, що є природним та здоровим. Ваше тіло не вічне. Подбайте про нього так, щоб воно було в найкращому стані впродовж всього вашого життя.

  • Tremblay, M. S., Colley, R. C., Saunders, T. J., Healy, G. N., & Owen, N. (2010). Physiological and health implications of a sedentary lifestyle. Applied Physiology, Nutrition, and Metabolism. https://doi.org/10.1139/H10-079
  • Pai, H. C., & Gong, S. T. (2013). Subclinical thyroid disease. Journal of Internal Medicine of Taiwan. https://doi.org/10.1093/bmb/ldt024
  • de Mejia, E. G., & Ramirez-Mares, M. V. (2014). Impact of caffeine and coffee on our health. Trends in Endocrinology and Metabolism. https://doi.org/10.1016/j.tem.2014.07.003
  • Wiersinga, W. M. (2013). Smoking and thyroid. Clinical Endocrinology. https://doi.org/10.1111/cen.12222
  • Chung, H. R. (2014). Iodine and thyroid function. Annals of Pediatric Endocrinology & Metabolism. https://doi.org/10.6065/apem.2014.19.1.8