Печуть ноги? Ось вам кілька порад і засобів

Ви відчуваєте, що у вас печуть ноги? Дізнайтеся, як лікувати це відчуття печіння на стопах природними засобами.
Печуть ноги? Ось вам кілька порад і засобів

Останнє оновлення: 18 квітня, 2020

Сьогодні ми хотіли б дати вам кілька підказок, що робити, коли у вас печуть ноги. Вони допоможуть вам позбутися того дискомфортного відчуття, яке є загальним симптомом нервових травм і розладів.

Почуття печіння у стопах часто виникає у пацієнтів з діабетичною невропатією, хоча симптоми можуть бути наслідком харчового дефіциту, перевантаження м’язів та інфекцій.

Дискомфорт, який ви відчуваєте, може бути легким або сильним. Це залежить від основної причини. Можуть також проявлятися поколювання, оніміння, запалення та інші різноманітні симптоми. Хороша новина – кілька природних засобів допоможуть вам їх полегшити.

Дізнайтеся про них більше.

Що робити, коли печуть ноги

Перш ніж спробувати ці підказки та засоби, важливо розглянути основну причину. Хоча натуральні препарати заспокоюють печіння, бувають випадки, коли необхідно подальше лікування. Наприклад, якщо відчуття печіння у стопах викликане інфекціями або захворюваннями, які вражають нерви, зверніться до лікаря. Це особливо важливо, якщо ви хворі на діабет.

Однак якщо дискомфорт викликаний м’язовим перевантаженням, стресом або частим використанням невідповідного взуття, то можна спробувати природні альтернативи без будь-яких незручностей.

Погляньмо на деякі з них.

1. Сіль Епсома

сіль Епсома допоможе, коли печуть ноги
Ці види солей є одним з найбільш популярних засобів для розслаблення м’язів ніг.

Замочування ніг у розчині солі Епсома діє як природна терапія печіння та болю в стопах. Вона ідеально підходять від дискомфорту, викликаного нервовими та м’язовими проблемами та проблемами з кровообігом завдяки заспокійливим властивостям.

Інструкції

 • Спочатку додайте пів склянки солі в миску з окропом.
 • Потім занурте ноги в цей розчин на 15-20 хвилин. (Переконайтесь, що вода не надто гаряча.)

2. Оливкова олія

Масаж з оливковою олією знаходиться в топі списку засобів від печіння ніг. Хоча її часто використовують у кулінарії, оливкова олія також має багато лікувальних застосувань. Зовнішнє використання розслаблює м’язи і бореться з набряками та поколюваннями.

Інструкції

 • Для початку нагрійте пару столових ложок оливкової олії до температури, яка підходить для нанесення на шкіру.
 • Потім потріть нею ноги за допомогою ніжного масажу. Проводьте процедуру приблизно 10 хвилин і відпочиньте.
 • Якщо маєте бажання, повторюйте процедуру щовечора перед сном.

3. Чебрець допоможе, коли печуть ноги

чебрецб допоможе, коли печуть ноги
Чебрець має сприятливу протизапальну дію для заспокоєння печіння стоп як у свіжому, так і сухому вигляді, а також як ефірна олія.

Чебрець містить речовину, відому як тимол, що зменшує біль у суглобах, поколювання та запалення. Отже, і рослина, і її ефірна олія можуть використовуватися при лікуванні печіння ніг.

Інструкції

 • Спочатку додайте свіжий чебрець у каструлю з окропом.
 • Потім накрийте кришкою і дайте охолонути, поки не досягне допустимої температури.
 • Налийте рідину в миску з водою і замочіть в ній ноги на 20 хвилин.
 • За бажанням поєднайте 5 крапель олії чебрецю з оливковою олією і масажуйте.

4. Лляна олія

Лляна олія має лікувальні властивості завдяки значній концентрації омега-3 жирних кислот та антиоксидантів. Її місцеве застосування регулює діяльність нервової системи. Це також покращує приплив крові та зменшує запалення.

Інструкції

 • Спочатку налийте на долоні столову ложку лляної олії.
 • Потім потріть їх разом і приступайте до масажу стоп протягом 10 хвилин, а потім відпочиньте.

5. Гаряча та холодна вода

гаряча і холодна вода від печіння ніг
Зміни температури допомагають розслабити та заспокоїти м’язи ніг.

Наш останній засіб від печіння ніг у цьому списку – основна та доступна альтернатива для всіх. Просто потрібно чергувати гарячу та холодну воду. Ця проста терапія допомагає відновити м’язи, сухожилля та нерви після будь-якої інтенсивної діяльності.

Інструкції

 • Почніть з замочування ніг у гарячій воді, коли відчуєте печіння.
 • Зачекайте близько 3 хвилин, а потім перемістіть ноги в миску з холодною водою.
 • Повторіть описану процедуру 2 або 3 рази або до тих пір, поки ваші ноги не розслабляться.

Застосування цих засобів при печінні ніг зазвичай достатньо для заспокоєння дискомфорту. Однак зверніться за медичною допомогою якомога швидше, якщо ваші симптоми тривають або погіршуються, особливо якщо у вас діабет. Також слідкуйте за іншими симптомами, такими як відкриті рани, інтенсивне печіння, перехід печіння у напрямку до ніг, хворобливість пальців тощо.

Сподіваємося, вам сподобалося ця стаття. Можливо, ви також захочете почитати про деякі домашні засоби від набряків ніг. • Rudolf RD. The use of Epsom salts, historically considered. Can Med Assoc J. 1917;7(12):1069–1071.
 • Gorzynik-Debicka, M., Przychodzen, P., Cappello, F., Kuban-Jankowska, A., Gammazza, A. M., Knap, N., … Gorska-Ponikowska, M. (2018). Potential health benefits of olive oil and plant polyphenols. International Journal of Molecular Sciences. https://doi.org/10.3390/ijms19030686
 • Nagoor Meeran, M. F., Javed, H., Taee, H. Al, Azimullah, S., & Ojha, S. K. (2017). Pharmacological properties and molecular mechanisms of thymol: Prospects for its therapeutic potential and pharmaceutical development. Frontiers in Pharmacology. https://doi.org/10.3389/fphar.2017.00380
 • Kaithwas, G., & Majumdar, D. K. (2013). Effect of L. usitatissimum (Flaxseed/Linseed) Fixed Oil against Distinct Phases of Inflammation . ISRN Inflammation. https://doi.org/10.1155/2013/735158
 • Versey, N. G., Halson, S. L., & Dawson, B. T. (2012). Effect of contrast water therapy duration on recovery of running performance. International Journal of Sports Physiology and Performance. https://doi.org/10.1123/ijspp.7.2.130
 • Mooventhan, A., & Nivethitha, L. (2014). Scientific evidence-based effects of hydrotherapy on various systems of the body. North American Journal of Medical Sciences. https://doi.org/10.4103/1947-2714.132935

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.