7 домашніх засобів для зменшення м'язових спазмів

Лаванда не тільки може бути використана як ароматерапія для релаксації. Масаж з лавандовою олією також дуже ефективний для зменшення м'язових спазмів та полегшення дискомфорту.
7 домашніх засобів для зменшення м'язових спазмів

Останнє оновлення: 20 жовтня, 2019

М’язовий біль і спазми можуть бути викликані декількома різними чинниками. Іноді ми можемо знати причину цього дратівливого болю, а в інших випадках – ні. У більшості випадків стрес, напруга м’язів, падіння, неправильний рух або навіть грип можуть викликати пошкодження м’язів, м’язовий дискомфорт або слабкість. Тоді виникає потреба у засобах для зменшення м’язових спазмів.

Таким чином, дуже важливо знати, як полегшити біль у м’язах, оскільки це безпосередньо впливає на наше повсякденне життя.

У цій статті ми розглянемо деякі домашні засоби для лікування м’язових спазмів.

Домашні засоби для зменшення м’язових спазмів

засоби для зменшення м'язових спазмів
Натуральні продукти ідеально підходять для зняття дискомфорту в нашому тілі. Погляньте на список з семи найкращих рішень для лікування або запобігання м’язового болю і м’язових спазмів.

1. Гаряча вода

Гаряча або тепла вода ідеально підходять для розслаблення м’язів. Це один з найбільш популярних домашніх засобів завдяки його простоті та ефективності.

В ідеалі, у вас має бути грілка з гарячою водою, гарячий компрес або тканина, змочена гарячою водою. Нанесення гарячого компресу на уражену ділянку допоможе стимулювати циркуляцію крові, що зменшить напругу м’язів і запалення.

Ви також можете заощадити час, якщо будете безпосередньо лити гарячу воду на уражену ділянку під час душу або ванни.

2. Гілки розмарину

Розмарин – дуже корисна трава, яка може бути використана для лікування або полегшення декількох захворювань. У цьому випадку настій з розмарином може допомогти зменшити запалення і біль.

 • Змочіть тканину розмариновим настоєм і нанесіть на уражене місце.
 • Якщо у вас є олія розмарину, ви можете м’яко, але впевнено масажувати нею уражену ділянку, щоб полегшити біль і запалення.

3. Збільште споживання калію

Нестача калію може викликати сильні м’язові спазми. Ця цінна поживна речовина може допомогти запобігти сильним судомам м’язів.

Для зменшення м’язових спазмів збільште споживання продуктів, багатих на калій. Найбільш поширеним і добре відомим є банан. Однак, якщо ви не любите банани, ви можете замаскувати його смак або текстуру в смузі або соках з іншими фруктами.

4. Яблучний оцет

яблучний оцет для зменшення м'язових спазмів
Яблучний оцет дуже універсальний. Це не тільки чудовий засіб для прибирання, він також має лікарські властивості. Наприклад, він допомагає тілу боротися з м’язовими спазмами і болями. Тому це ідеальний засіб для боротьби з дискомфортом у м’язах.
 • Щоб використовувати яблучний оцет як домашній засіб, спочатку приготуйте суміш води і 2 склянок яблучного оцту (500 мл).
 • Потім замочіть уражену ділянку в суміші.
 • Інший варіант полягає в тому, щоб замочити тканину, марлю або інший компрес в суміші, а потім обернути уражену ділянку. Залиште його на 30 хвилин.

5. Лід

Коли більшість людей думають про м’язовий дискомфорт, вони відразу згадують про лід. Це чудовий природний протизапальний засіб, який також легко доступний в домашніх умовах.

 • Ви можете просто застосувати лід, обернувши декілька кубиків льоду в тканину або рушник і прикласти їх до ураженої ділянки. Важливо не застосовувати лід безпосередньо, оскільки це може пошкодити шкіру.
 • Залиште лід на ураженій ділянці протягом 15 хвилин.
 • Цю процедуру можна робити двічі або тричі рази на день, або за потреби.

6. Настій валеріани

Однією з найбільш заспокійливих рослин є валеріана. Настій валеріани розслабляє тіло як психічно, так і фізично.

Інгредієнти

 • 1 склянка води (250 мл)
 • 1 столова ложка валеріани (15 г)

Підготовка

 • Спочатку скип’ятіть воду
 • Після того, як вода закипить, додайте столову ложку валеріани. Залиште на 5-10 хвилин.
 • Через 5 або 10 хвилин процідіть.
 • Можна пити!

В ідеалі необхідно пити настій валеріани ввечері перед сном. Організм одужає під час сну, а валеріана принесе відчуття сонливості.

7. Лавандова олія

Олія лаванди може бути вашим найкращим вибором для зменшення м’язових спазмів. Як і валеріана, лаванда має релаксаційні властивості, тому її часто використовують в ароматерапії, освіжувачах повітря і свічках.

 • Придбайте лавандову олію в аптеці. Важливо переконатися, що вона чиста і не містить хімічних речовин.
 • Нанесіть олію на уражену ділянку і масажуйте до повного всмоктування.

Як бачите, ці рекомендації дуже прості, але вони дуже ефективні для зменшення м’язових спазмів та їх полегшення. Вони є простим способом запобігання м’язовим болям і покращення вашого повсякденного життя. • Apolo Arenas M; López Fernández  E.; Caballero Ramos T. Utilización de la termoterapia en el ámbito deportivo. Revista de Ciencias del Deporte. 2006; 2 (1): 29-36.
 • De Oliveira JR, Camargo SEA, de Oliveira LD. Rosmarinus officinalis L. (rosemary) as therapeutic and prophylactic agent. J Biomed Sci. 2019 Jan 9;26(1):5.
 • Joly D. Hipopotasemia. EMC – Tratado de Medicina. 2003;7(2):1-3.
 • Beh BK, Mohamad NE, Yeap SK, Ky H, Boo SY, Chua JYH, Tan SW, Ho WY, Sharifuddin SA, Long K, Alitheen NB. Anti-obesity and anti-inflammatory effects of synthetic acetic acid vinegar and Nipa vinegar on high-fat-diet-induced obese mice. Sci Rep. 2017 Jul 27;7(1):6664.
 • Arenas J. Crioterapia y termoterapia en las lesiones del aparato locomotor. Offarm. 2002; 21 (2): 106-111.
 • Zare A, Khaksar Z, Sobhani Z, Amini M. Analgesic Effect of Valerian Root and Turnip Extracts. World J Plast Surg. 2018 Sep;7(3):345-350.
 • Koulivand PH, Khaleghi Ghadiri M, Gorji A. Lavender and the nervous system. Evid Based Complement Alternat Med. 2013;2013:681304.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.