Переваги використаних чайних пакетиків

Люди, які п'ють чай або настої, часто викидають те, що може бути дуже корисним: використані чайні пакетики.
Переваги використаних чайних пакетиків

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Насправді, використані чайні пакетики це не просто висушені залишки рослин, які вже ніяк не можна використати. У цій статті ми пояснимо дивовижні способи їх застосування: добрива для рослин, лікування мішків під очима, засіб для усунення запахів з холодильника і шафи, засіб від комарів.

Екологічна свідомість

Щодня все більше і більше людей намагаються якомога ефективніше використовувати речі, а також витрачати якомога менше. У цій статті ми виявимо, що щоденне споживання чаю або настою є не просто корисною звичкою, ми також дізнаємося, як її можна використовувати на практиці.

використаний чайний пакетик

Добриво для рослин

Багато людей, у яких є сад, вже мають компостну купу: місце, куди вони щодня викидають органічні або залишки невикористаних продуктів, які через кілька тижнів перетворюються на добриво для рослин. Без сумніву, це ресурс, який дозволяє мати менше відходів і в той же час більш родючий ґрунт.

Так само вміст чайних пакетиків дозволяє удобрити в невеликих масштабах домашні рослини. Можна почекати і назбирати декілька, але краще використовувати кожен пакетик відразу після чаю. Ви можете просто викинути вміст використаного чайного пакетика прямо в ґрунт в горщиках і трохи перемішати.

Якщо чайні пакетики зроблені з органічного матеріалу і не містять металевої скоби, ви можете занурити їх безпосередньо в ґрунт і трохи притрусити землею зверху.

кімнатні рослини на столі

Протизапальний засіб

Більшість чаїв мають корисні властивості не лише для здоров’я організму, але й для шкіри. Найбільш поширені різновиди, чорний або зелений чай, також мають протизапальні властивості, які допомагають позбутися, наприклад, мішків під очима, опухлості повік або укусів комах.

Чайні пакетики будуть ще ефективнішими, якщо вони холодні, адже холод також допомагає зменшити набряк, тож ми рекомендуємо завжди тримати кілька використаних чайних пакетиків у морозильній камері. У разі потреби ви можете дістати їх і безпосередньо застосувати протягом декількох хвилин.

Поглинання запахів

Можливо, це один з найменш відомих способів їх використання. Старі чайні пакетики у висушеному вигляді діють як бікарбонат натрію (харчова сода): вони поглинають неприємні запахи. З цієї причини вони ідеально підходять для зберігання всередині холодильника або шаф.

Одного пакетика чаю недостатньо, щоб усунути неприємні запахи з великого простору, тому ми рекомендуємо розмістити кілька в коробці з отворами. Це також виглядатиме більш естетично.

З цією ж метою можна також використовувати їх для очищення килимів і ліжок домашніх тварин. Потрібно лише посипати зверху вмістом використаних чайних пакетиків, залишити на декілька хвилин, а потім очистити пилососом. Так ви одночасно усунете пил і неприємні запахи.

Засіб від комарів

Ті, хто любить ладан і аромати, повинні знати, що листя чаю і настоїв також можна використовувати для очищення повітря і відлякування комарів, особливо якщо вони містять чорний чай, лимон, лаванду, розмарин або евкаліпт.

Повторне використання чаю в пакетиках

Якщо намагатися максимально економити, можна використовувати пакетик для повторного заварювання, особливо якщо він ще зберіг свій смак і аромат. Можливо, вдруге ви можете взяти два використані чайні пакетики для повторного заварювання, адже так ви отримаєте аромат, схожий на новий чайний пакетик.

Ви також можете скип’ятити кілька використаних чайних пакетиків і зробити ванночку для ніг або просто вилити цю воду в ванну. У цьому випадку також проявляться такі вже згадувані властивості, як протизапальний ефект і усунення неприємних запахів. • Imagen por cortesía de A girl with tea, rabi w y Anders Adermark.
 • Chacko SM, et al. (2010). Beneficial effects of green tea: A literature review. DOI:
  10.1186/1749-8546-5-13
 • Mayo Clinic Staff. (2018). Bags under eyes.
  mayoclinic.org/diseases-conditions/bags-under-eyes/symptoms-causes/syc-20369927
 • Chatterjee P, et al. (2012). Evaluation of anti-inflammatory effects of green tea and black tea: A comparative in vitro study. DOI:
  10.4103/2231-4040.97298
 • Amnuaikit T, et al. (2011). Evaluation of caffeine gels on physicochemical characteristics and in vivo efficacy in reducing puffy eyes.
  japsonline.com/admin/php/uploads/20_pdf.pdf
 • Ahmadraji F, et al. (2015). Evaluation of the clinical efficacy and safety of an eye counter pad containing caffeine and vitamin K in emulsified Emu oil base. DOI:
  10.4103/2277-9175.148292
 • National Geographic en Español. (n.d.). 5 maneras de reutilizar las bolsitas de té. National Geographic. https://www.ngenespanol.com/travel/5-maneras-de-reutilizar-las-bolsitas-de-te/

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.