Переваги та недоліки тканинних підгузків

Упродовж кількох останніх років дедалі більше матерів почали використовувати тканинні підгузки. Зрештою, такі засоби гігієни є набагато дешевшими та більш безпечними для довкілля, аніж одноразові підгузки. Безумовно, багаторазові підгузки для немовлят мають багато переваг. Утім, перед вибором цих засобів для догляду за дитиною рекомендуємо також взяти до уваги недоліки тканинних підгузків.
Переваги та недоліки тканинних підгузків

Останнє оновлення: 12 травня, 2020

До появи одноразових дитячих підгузків з целюлози всі матусі застосовували тканинні підгузки багаторазового використання. Нині, багато років потому, деякі жінки намагаються повернути у вжиток тканинні підгузки, і на це в них є важливі причини:

  • Багаторазові підгузки можна прати та використовувати повторно.
  • За умови використання тканинних підгузків ви продукуватимете набагато менше сміття.
  • Багаторазові підгузки з тканини є значно дешевшими за свої аналоги з целюлози.

Безумовно, для купівлі кількох багаторазових підгузків вам потрібно буде витратити чимало грошей. Проте ви повинні врахувати, що їх можна прати та використовувати повторно, а отже ви зможете заощадити чимало коштів за умови користування тканинними підгузками.

До того ж тканинні підгузки можна легко підлаштувати під розміри дитини. Такі засоби гігієни вважають гіпоалергенними, адже зазвичай їх виготовляють з натуральних тканинних волокон (саме тому не варто скептично сприймати тканинні підгузки, вважаючи, що ми маємо на увазі старомодні засоби для догляду за немовлятами, якими користувались ще наші бабусі). Сучасні тканинні підгузки дуже легко прати, а ще вони не викликають жодного дискомфорту в малюків.

На жаль, попри всі численні переваги таких засобів, є й певні недоліки тканинних підгузків, які також потрібно врахувати. В цій статті ми детально розглянемо і переваги, й недоліки багаторазових підгузків. Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам прийняти виважене та обґрунтоване рішення.

Переваги тканинних підгузків

як користуватися тканинними підгузками

Тканинні підгузки є набагато дешевшими за одноразові вироби з целюлози, якщо говорити про тривале користування ними. До того ж вони є безпечнішими для навколишнього середовища.

Вони є більш делікатними до ніжної шкіри немовлят

Першою важливою перевагою тканинних підгузків є те, що вони є цілком безпечними для малюків. Зрештою, їх виготовляють з абсолютно натуральних тканин (зазвичай це бавовна та бамбук), тож ризик подразнення ніжної дитячої шкіри зводиться практично до мінімуму.

До складу тканинних підгузків не входять шкідливі хімічні речовини, які можуть спровокувати алергічну реакцію в немовляти. Варто зауважити, що малюки, яким одягають багаторазові тканинні підгузки, набагато рідше страждають на дерматит.

Вони є зручними

Оскільки багаторазові підгузки виробляють з натуральних тканин, що чудово пропускають повітря, у спекотний період вони є набагато комфортнішими для малюка, ніж одноразові підгузки з целюлози. У тканинних підгузках шкіра дитини дихає, а тому в них не затримується піт, і малюк не перегрівається. До того ж на дотик підгузки з тканини є приємними до тіла, і їхню м’якість не можна навіть порівнювати одноразовими аналогами.

Вони є безпечними для навколишнього середовища

Використовуючи тканинні підгузки, ви піклуєтеся про охорону довкілля. Погодьтеся, нам неодноразово доводилося чути про те, що кожного року на сміттєзвалища викидають близько 20 мільярдів одноразових підгузків, вага яких складає близько 3,5 мільйонів тонн. Не забувайте, що одноразові підгузки з целюлози розкладаються майже 500 років, а ще у процесі розпаду компоненти таких засобів гігієни виділяють у повітря метан. Варто зауважити, що у високих концентраціях цей газ є легкозаймистим та вибухонебезпечним. Також метан є дуже небезпечним для організму людини, адже при вдиханні цього газу відбувається “витіснення” повітря, і людина може втратити свідомість.

Водночас за умови використання багаторазових тканинних підгузків ви зможете зробити вагомий внесок в охорону навколишнього середовища.

У підсумку тканинні підгузки обходяться дешевше

Як ми вже згадували раніше, за умови регулярного користування лише тканинними підгузками ви зможете заощадити чимало коштів. Звісно, перші витрати на багаторазові підгузки будуть більшими за покупку упакування одноразових засобів гігієни. Утім, вам не доведеться щотижня поповнювати запаси підгузків, адже багаторазові підгузки можна прати та використовувати повторно. Спробуйте самостійно порахувати, наскільки вигідно буде один раз витратити гроші на тканинні підгузки.

До того ж ви можете попросити подруг віддати вам багаторазові підгузки, якщо їхнім малюкам вони більше не потрібні. Так само ви також зможете передати комусь ці необхідні засоби гігієни, коли ваша дитина виросте. Ця гарна традиція допоможе молодим матусям зовсім не витрачати гроші на підгузки.

Тканинні підгузки можна виготовити на замовлення та прикрасити на свій смак

Ви вже зрозуміли, що тканинні підгузки підходять для багаторазового користування. Оскільки їх виготовляють з тканини, ви зможете прикрасити ці засоби гігієни вишивкою або іншими декоративними елементами згідно з сучасними модними трендами. На щастя, ті тканинні підгузки, які продаються в магазинах, є дуже красивими та оригінальними, з веселими дитячими дизайнами.

Оскільки вибір таких засобів гігієни справді є дуже великим, ви зможете навіть підібрати підгузки під колір та стиль одягу вашого малюка.

Недоліки тканинних підгузків

недоліки тканинних підгузків

Попри всі згадані вище переваги, в деяких випадках тканинні підгузки можуть виявитися незручними у використанні. Особливо це стосується ситуацій, коли вам потрібно поїхати з малюком далеко від дому.

Вони потребують ретельного догляду

Оскільки підгузки з тканини підходять для багаторазового вжитку, вам потрібно буде їх прати, висушувати та зберігати до наступного використання. Звісно, цей процес не є таким простим та швидким, як користування одноразовими аналогами. Ба більше, якщо у вас обмежена кількість тканинних підгузків, вам доведеться прати їх доволі часто, щоб завжди мати чисті засоби гігієни під рукою.

Зауважте, що доглядати за багаторазовими підгузками потрібно ретельно. Якщо ви цього не будете робити, підгузки почнуть неприємно пахнути, а разом з поганим запахом може з’явитися ціла низка інших проблем. Використовуйте лише спеціальні нейтральні пральні порошки та в жодному разі не обробляйте підгузки засобами для відбілювання та дезінфекції, оскільки їхні компоненти можуть подразнювати ніжну дитячу шкіру.

Їх потрібно буде десь зберігати до наступного прання

Коли батьки користуються одноразовими підгузками, після забруднення вони одразу викидають їх у смітник. З багаторазовими засобами гігієни все зовсім інакше. Якщо вам доведеться надовго поїхати з дому, необхідність зберігати брудні підгузки може спричинити дискомфорт. Змінивши такий підгузок, вам потрібно буде помістити забруднену річ у сумку та зберігати її там до повернення додому або до того моменту, коли у вас з’явиться можливість випрати підгузок.

Звісно, якщо ви не плануєте надовго відлучатися від дому, то ця обставина не стане для вас складним випробуванням. Утім, якщо ви будете за межами оселі впродовж кількох годин або зберетеся в далеку подорож, запахи забрудненого підгузка будуть вас турбувати.

У деяких дитсадках не дозволяють користуватися багаторазовими підгузками

Варто зауважити, що більшість дошкільних закладів для догляду за дітьми відмовляються від користування багаторазовими тканинними підгузками. Таку політику можна зрозуміти, адже вони не хочуть зберігати брудні підгузки аж до того часу, коли у батьків з’явиться можливість їх забрати додому для прання. Саме тому під час прийняття малюка до дитячого садочка вас можуть попросити принести пакування одноразових підгузків.

Як бачите, багаторазові підгузки мають вагомі переваги. Утім, є й певні недоліки тканинних підгузків, які також потрібно враховувати. Безумовно, вам не потрібно діяти кардинально, адже ви завжди можете чергувати одноразові підгузки з багаторазовими аналогами.

Коли йдеться про охорону навколишнього середовища, догляд за шкірою малюка та заощадження коштів, багаторазові тканинні підгузки видаються кращим варіантом. Водночас, якщо ви плануєте поїздку далеко від дому, рекомендуємо зупинити вибір на одноразових засобах гігієни.  • Shanon A, Feldman W, James W, Dulberg C. Diapers: what do parents choose and why?. Can Fam Physician. 1990;36:1705–1708.
  • Shanmugasundaram, O. L., & Gowda, R. V. M. (2011). Study of Bamboo and Cotton Blended Baby Diapers. Research Journal of Textile and Apparel. https://doi.org/10.1108/RJTA-15-04-2011-B005
  • Zimmerer, R. E., Lawson, K. D., & Calvert, C. J. (1986). The Effects of Wearing Diapers on Skin. Pediatric Dermatology. https://doi.org/10.1111/j.1525-1470.1986.tb00497.x

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.