Перша допомога при опіках окропом

На жаль, опіки окропом є досить поширеним явищем. Якщо ви серйозно обпеклися і зона ураження велика, краще відразу звернутися до лікаря. Якщо ж рана незначна, тоді читайте уважніше цю статтю і ви дізнаєтесь, яких заходів треба вжити після опіку окропом.
Перша допомога при опіках окропом

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Опіки гарячою водою чи окропом, на жаль, трапляються досить часто.

Уявіть, що готуєте на кухні обід або чай. Ви відкручуєте кран, проте з нього тече значно гарячіша вода, ніж ви сподівалися. Що робити далі?

Сьогодні ми розповімо, що робити після опікової травми.

Види опіків

Перш ніж розпочати лікування ураженої ділянки, необхідно врахувати, що є три різні типи опіків.

Опіки першого ступеня

Цей вид опіків вражає тільки верхній шар шкіри. Опіки першого ступеня характеризуються почервонінням, набряками та неприємними больовими відчуттями.

Через сім днів обпечена шкіра відлущується, а повністю уражене місце загоюється лише через два тижні.

Опіки другого ступеня

каструля з окропом

Цей вид опіків є значно серйознішим, адже уражається не лише поверхневий шар шкіри, але й внутрішній. У результаті виникає запальний процес і з’являються пухирі. Больові відчуття є надзвичайно сильними та неприємними.

Пухирі тріскають через 7 днів. Повністю шкіра загоюється лише через три тижні. Іноді після таких опіків нова шкіра, яка відростає в ураженому місці, може різнитися за кольором та бути темнішою чи світлішою від решти тіла. Також на місці опіку часто виникають шрами.

Опіки третього ступеня

Такі опіки є надзвичайно серйозними та потребують екстреної медичної допомоги. Опіки третього ступеня уражають всі шари шкіри і завдають сильного болю.

Опіки, спричинені окропом

каструля з окропом

Такого виду опікової травми можна легко зазнати у домашніх умовах. Каструля або чайник з окропом на плиті можуть стати джерелом неймовірної небезпеки, особливо якщо вдома є діти.

Невеликі, проте досить серйозні опіки, спричинені окропом, трапляються, на жаль, досить часто. Саме тому завжди потрібно бути надзвичайно обережними та кип’ятити воду на конфорці, яка знаходиться якнайдалі від краю плити.

Якщо на вашу шкіру впало кілька крапель окропу або ж ви торкнулися гарячого предмета, то одразу відчуєте неприємний біль, який за кілька секунд зникне. Найпростіший спосіб зняти больові відчуття після такого опіку – це підставити обпечене місце під кран або занурити його у посудину з холодною водою щонайменше на п’ять хвилин, щоб охолодити уражену ділянку та зняти біль.

У разі, якщо ви отримали серйозніші опіки, радимо провести ту саму процедуру, проте затримати обпечену ділянку в холодній воді на довше. За опіків другого ступеня треба підставити обпечену ділянку тіла під воду на 15 хвилин.

Насправді, вид лікування залежить від того, яка саме ділянка тіла була обпечена. Тобто якщо ви не можете підставити місце з опіком під проточну воду або занурити у миску, можна прикласти до ураженої ділянки чисту полотняну серветку, змочену в холодній воді, або пластиковий пакет з кубиками льоду всередині. Запам’ятайте, що не можна прикладати голий лід до обпеченої шкіри!

Лікувальні засоби від опіків

допомога при опіках окропом

Поки уражене місце охолоджуватиметься, оцініть масштаби опікової травми.

Якщо через декілька хвилин болісні відчуття та почервоніння не зникнуть і з’являться пухирі, негайно зверніться до лікаря.

Якщо ж почервоніння та болісні відчуття зменшаться, подальше лікування опікової травми можна буде проводити далі в домашніх умовах.

Візьміть невеликий відріз марлі та змочіть його водою. Обгорніть марлею уражену ділянку тіла та залиште на 30 хвилин. За потреби переодягніться в чистий одяг, у такий спосіб ви зможете запобігти потраплянню у рани бруду та бактерій.

Найкращим натуральним засобом від поверхневих опікових травм від окропу, гарячої олії або сонячних променів є алое вера. Ця рослина повинна бути у кожному домі. Для використання засобу просто відріжте один пагін та вичавіть з нього прозорий гель.

Саме ця густа рідина, яка знаходиться всередині пагонів алое, має здатність зволожувати шкіру. Нанесіть гель на уражену ділянку шкіри та залиште до повного всмоктування.

Можна обгорнути цю ділянку відрізом стерильної марлі, хоч ми радимо цього не робити, адже рані потрібно “дихати”.

Серйозні опіки: коли варто їхати до лікарні

каструля з окропом

Уявіть, що на вас вилилася каструля з окропом.

Навіть якщо ваш одяг прилипнув до шкіри, не намагайтеся самотужки його зняти. Змочіть місце опіку холодною водою та негайно викличте швидку. Лікарі знімуть одяг так, щоб не завдати ще більшої шкоди.

Якщо у результаті опіку з’являються пухирі, в жодному разі їх не проколюйте, бо це може ще більше ускладнити проблему. Таким чином, ви можете запобігти появі шрамів та інфікуванню рани.

На день краще обгортати пухир, щоб випадково не зачепити його і не спричинити прокол, проте ввечері можна на декілька хвилин звільнити пухир від бинтів, щоб він побув на свіжому повітрі. Якщо пухир від опіку великого розміру, краще не займатися самолікуванням, а одразу звернутися до лікаря.

У разі, якщо пухир завдає вам болю та сильних дискомфортних відчуттів, через які ви не можете нормально рухати кінцівками, можна зробити невеликий прокол, щоб випустити рідину. Утім, спершу обов’язково продезінфікуйте інструмент, яким ви будете це робити.

Як позбутися опіків у домашніх умовах

Власноруч можна займатися лікуванням лише поверхневих опіків (не більше другого ступеня). Якщо ви отримали серйозніший опік, радимо відразу звернутися за допомогою до лікаря.

Після занурення обпеченого місця у холодну воду ми радимо вжити декілька простих заходів:

  • Нанесіть на уражене місце трохи вазеліну та прикрийте відрізом стерильної марлі.
  • Упродовж дня не знімайте бандаж та намагайтеся не рухати активно кінцівками.
  • Прийміть знеболювальне (наприклад, ібупрофен).
  • Наступного ранку зніміть пов’язку, щоб уражене опіком місце “подихало” свіжим повітрям.
  • Перед тим, як зняти пов’язку, її потрібно трохи зволожити, щоб марля не прилипла до рани.
  • Через 7 днів продезінфікуйте рану та обережно зніміть омертвілу шкіру з допомогою вмоченої в ізотонічний розчин марлі. Не варто докладати надмірних зусиль при цьому, адже підсохла шкіра з легкістю зійде з рани.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.