Найкращі засоби від сонячних опіків

При тривалому впливі сонця на шкіру з’являється засмага. Дізнайтесь, які засоби збережуть вашу шкіру від сонячних опіків.
Найкращі засоби від сонячних опіків

Останнє оновлення: 29 жовтня, 2018

Щодня наша шкіра піддається впливу сонячних променів. При досить тривалому впливі з’являється засмага. Цей тип сонячних опіків виникає, коли ультрафіолетові промені проникають в шкіру і викликають смерть тканини в дермі.  Вони залишають непривабливе почервоніння шкіри, що також може бути дуже болісним.

Коли шкіра страждає від надмірного пошкодження сонцем, важливо швидко вжити відповідних заходів, адже це може негативно вплинути на здоров’я та зовнішній вигляд шкіри.

Сьогодні на ринку представлено багато різних продуктів, щоб запобігти сонячним опікам. Але коли шкіра вже спалена, найкраще, що можна зробити, – це застосувати натуральний засіб, щоб її освіжити та відновити. У цій статті ми розповімо вам про деякі з найкращих засобів від сонячних опіків.

Топ засопів від сонячних опіків

Перебування в тіні

Якщо ви страждаєте від сонячних опіків, то краще за все залишатися в тіні, оскільки подальше перебування на сонці тільки погіршить ситуацію. Якщо вам потрібно вийти з дому, одягніть щось, що добре покриває шкіру і, якщо можливо, захистіть обличчя за допомогою сонцезахисного крему та капелюха.

Холодна вода

холодний душ проти сонячних опіків
Коли шкіра отримує пошкодження від сонця, ви передусім повинні прийняти холодний душ, щоб охолонути та освіжити уражену ділянку. За нагоди застосовуйте холодні компреси протягом декількох хвилин, щоб заспокоїти обпалену шкіру. Насамперед дуже важливо пити багато води, щоб запобігти зневодненню, адже під впливом сонця тіло втрачає воду і ефірні солі.

Компреси з холодним молоком

Молоко є ідеальним засобом для зняття опіків. Молочнокислі та жирні кислоти в молоці заспокоюють засмаглу шкіру.

Як можна використовувати молоко від сонячних опіків?

Опустіть чисту м’яку тканину у велику ємність з незбираним молоком. М’яко масажуйте засмаглу ділянку і залиште на 20 хвилин, потім змийте великою кількістю холодної води.

Ромашковий чай

чай з ромашки
Ромашка – рослина, яка може похвалитися заспокійливими лікарськими властивостями, що робить її ідеальною для зняття болю від сонячних опіків.

Як можна використовувати ромашку?

Приготуйте ромашковий чай і дайте йому повністю охолонути. Поставте його в холодильник або додайте кілька кубиків льоду, щоб охолодити його швидше. Після того, як він охолоне, візьміть великий шматок вати або рушник, щоб нанести на постраждалу ділянку.

Алое вера

алое вера
Алое вера є одним із засобів, які найбільш часто використовують при сонячних опіках. Він не тільки полегшує біль від опіку, але й регенерує тканини і допомагає шкірі швидше відновитися.

Як можна використовувати алое вера?

Приготуйте гель з рослини алое вера і нанесіть безпосередньо на засмаглу ділянку. Його також рекомендують для внутрішнього використання; зробіть пюре алое з водою або соком.

Вівсянка

вівсянка
Вівсянка ідеально підходить для зволоження засмаглої шкіри, адже вона заспокоює і загоює пошкодження, отримане під впливом сонця.

Як можна використовувати вівсянку?

Змішайте вівсяні пластівці з великою кількістю води до утворення пасти. М’яко масажуйте пасту по ураженій ділянці і залиште на кілька хвилин, потім промийте холодною водою.

Яблучний оцет

яблучний оцет
Яблучний оцет є одним з найкращих засобів для лікування сонячних опіків. Полегшуючи біль, він запобігає утворенню пухирів і лущенню.

Як можна використовувати яблучний оцет?

Не застосовуйте яблучний оцет безпосередньо на шкіру, оскільки оцтова кислота може призвести до алергічних проявів. Рекомендується спочатку розбавити оцет рівною кількістю води.

Ви можете накласти на 15 хвилин компреси, зроблені з розбавленим оцтом. Через 15 хвилин потрібно змочити тканину у свіжому розчині.

Ще один варіант – ванни з яблучним оцтом. Просто додайте дві склянки оцту до ванни з водою.

Пам’ятайте…

Найкращий спосіб лікування сонячних опіків – їх уникнення. Дуже важливо захистити шкіру від шкідливих променів сонця за допомогою сонцезахисного крему, пити багато води, зберігаюти шкіру зволоженою, дотримуватися здорової дієти, щодня робити чистку та пілінг.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.