Почервоніння очей: причини і прості засоби лікування

Почервоніння очей: причини і прості засоби лікування
Почервоніння очей: причини і прості засоби лікування

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Причини, що викликають почервоніння білків очей або гіперемію, можуть бути різними. Алергія, безперервне сидіння за комп’ютером чи навіть дотик брудними руками можуть мати погані наслідки.

Профілактика захворювання очей і вироблення корисних звичок просто необхідні для збереження зору, саме тому ми хочемо поділитися кількома простими засобами, які сприятимуть цьому.

Існує безліч рослин, які можуть зняти почервоніння очей . Звісно, ви можете придбати в аптеці будь-які очні краплі, але ніколи не буде зайвим поцікавитись, що матінка-природа може запропонувати.

Знання про корисні властивості та способи застосування природних ліків, може неабияк стати в нагоді, коли ви зіткнетесь з такою проблемою, як почервоніння очей. Далі ми поговоримо про це більше детально.

Які причини виникнення почервоніння очей?

Майте на увазі, що перед тим як використовувати будь-які очні краплі чи ліки, слід з’ясувати причини запалення ока.  Якщо не вияснити першопричини запального процесу, ситуація тільки погіршиться.  Розглянемо деякі з можливих причин:

Інфекційні хвороби очей

почервоніння лівого ока

  • Ці відчуття мають бути знайомими: біль, роздратування, білки очей поступово набувають червоного кольору… Найгіршим є те, що існує небезпека розвитку кон’юнктивіту, який може досить швидко перейти на інше око. Але, які причини зараження очей?
  • Інфекції можуть бути викликані зовнішніми чинниками, наприклад, маленькими металевими предметами, природними елементами, на які у вас алергія, наприклад, пил, або навіть бруд у повітрі. Зверніть увагу, що дотримання гігієни рук відіграє велику роль у збереженні очей здоровими, адже при контакті брудних рук з очима, може виникнути захворювання.
  • Вам слід також пам’ятати, що використання контактних лінз може серйозно пошкодити очне яблуко. Будьте обережні, коли користуєтесь лінзами, адже тільки правильне застосування допоможе уникнути проблем зі здоров’ям очей.

Надмірна сухість очей

обличчя жінки

Деякі люди не можуть зволожити очі як слід. Внаслідок цього, очі стають більш чутливими до навколишнього середовища, та окремих елементів, і, як наслідок, можуть мати серйозне зараження. Сухість очей може бути причиною окремих захворювань. Для встановлення точного діагнозу, зверніться до лікаря.

Вплив комп’ютера на очі

дівчина лежить на ліжку перед комп'ютером

Тривале сидіння за комп’ютером – одна з найпоширеніших причин почервоніння очей. Електромагнітне випромінювання комп’ютерів, в тому числі стільникових телефонів, дуже шкідливе для очей. Вони стають роздратованими, перенапруженими, і навіть втрачають різкість. Саме тому, під час роботи за комп’ютером дуже важливо робити невеличку перерву.

Брак сну 

безсоння

Здивовані? Брак сну може стати причиною дуже серйозних очних захворювань. Ні для кого не секрет, що брак сну викликає  появу мішків під очима. Нестача сну зменшує захисні властивості організму, роблячи Вас більш сприятливими до інфекцій.

Почервоніння очей дуже легко пояснити при таких обставинах, адже внаслідок нестачі сну в організм не надходить достатньо кисню, а  тіло стає ослабленим. Без сумніву, таке вже траплялося з вами раніше.

Народні засоби для догляду і лікування очей
флакон ефірної олії

1. Компрес

Кожного разу, коли вас мучить безсоння, або ж після поганого сну, спробуйте один простий спосіб для часткового усунення роздратування очей – холодний і теплий компрес. Для цього змочіть маленький рушник у прохолодній воді, прикладіть до ока, тоді до іншого.

Щоб зробити теплий компрес, змочіть рушник у теплій воді – не гарячій. Така процедура активізує кровообіг і приплив крові до очей.

2. Настій з листя гамамелісу

Дуже простий засіб лікування почервоніння очей в домашніх умовах.  Вам всього лиш необхідно приготувати настій з листя гамамелісу. Як тільки суміш настроїться, змочіть в ній ватну кульку і прикладіть до хворого ока на кілька секунд. Листя гамамелісу – найкраща рослина для лікування почервоніння очей.

3. Морквяні пластини

Морква – чудовий спосіб боротьби з хворобами очей. Корисні властивості цього плоду позитивно впливають на зір. Тож можете без вагань використовувати її у лікувальних цілях.

Для цього Вам необхідно зварити одну моркву, тоді відрізати 2 тоненькі пластини і прикласти до очей на 10 хвилин. Повторюйте цю процедуру три рази на день, відрізаючи свіжі пластини. Цей метод допоможе запобігти хворобам очей і запаленню.

 

 


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.