Понижений і підвищений тиск: причини і симптоми

Жовтень 7, 2015
Іноді, коли у вас високий або низький тиск крові, це може бути симптомом більш серйозного захворювання, яке повинен продіагностувати спеціаліст.

Гіпертензія або гіпотонія – це два захворювання, пов’язані з кров’яним тиском в артеріях. Дуже важливо бути обізнаними в їх симптомах. Для того, аби визначити, чи у вас підвищений чи понижений тиск і знати як його лікувати, у цій статті ми розповімо про його причини та симптоми.

Причини гіпотонії

Понижений тиск крові передається по спадковості і зустрічається частіше, ніж підвищений тиск, особливо, якщо йдеться про худеньких або молодих жінок. Якщо ваша мама страждала від такого захворювання, у вас є всі шанси повторити її долю. Досить часто люди не лікують його через те, що симптоми пониженого тиску не є широковідомими.

Хвороби, проявом яких може бути понижений тиск крові: гіпотиреоз, хвороба Аддісона, гіпопутуаризм, серцева недостатність, перикардит, збої серцевого ритму та інші серцево-судинні захворювання, а також дефіцит солі чи рідини.

Perevirka-tysku-krovi

Вживання деяких ліків також може спричиняти гіпотонію. Як-от наприклад: психотропні препарати (від безсоння або депресії), ліки від серцевої аритмії, антигіпертензивні (при високому кров’яному тиску), сечогінні, препарати від серця (при стенокардії, наприклад), і судинорозширювальні засоби.

Причини гіпертензії

Підвищений рівень тиску крові може з’явитися в будь-якому віці, незалежно від статі. Зазвичай при цьому розладі збільшується скорочення кровоносних судин та кількість крові, яка перекачується з серця. Це захворювання належить до серцево-судинних і може виникати після серцевих нападів. Проблема в тому, що в 95% випадків не має природним чином проявлених причин виникнення гіпертензії.

Людина може мати підвищений тиск через зайву вагу або ожиріння, недостатню фізичну активність або сидячий спосіб життя, надмірне вживання солі, жиру чи алкоголю, стрес або паління. Хронічно високий кров’яний тиск впливає на такі життєво важливі органи, як мозок, серце, нирки і очі, а це може призвести до будь-яких захворювань, від серцевої недостатності і до втрати зору.

Hypertensia

Гіпертензія може передаватися по спадковості. Чоловіки більш схильні до виникнення такого розладу, особливо після 40. Надмірна вага та підвищений рівень холестерину – безпосередні причини цього захворювання.

Симптоми гіпотонії

При пониженому кров’яному тиску у вас може з’явитися один або декілька із таких симптомів: виснаження, потреба спати довше, погіршення фізичної форми, проблеми з концентрацією, напади депресії, апатія, розлади сну, безсоння, брак енергії, астенія, відчуття запаморочення, брак сили, блідість (особливо обличчя) також вам знадобиться набагато більше часу, аби повністю прокинутись зранку, ви швидше будете виснажуватись та легше мерзнути (особливо в ноги та руки).

Симптоми низького кров’яного тиску проявляються тоді, коли до мозку не доходить достатньо крові. Це може трапитися, наприклад, в ті дні, коли на вулиці дуже спекотно, або коли ви перебуваєте на сонці в обід. Втома та астенія – досить часті симптоми, які можуть виникнути після прийому їжі, коли кров зосереджується в районі шлунку.

Porady-dlia-znyzhennia-hypertenzii

Запаморочення – ще один поширений симптом артеріальної гіпотонії. А також сильний головний біль, слабкість, втрата притомності, розмитий зір та розлади зору в цілому. Це очевидна ознака того, що щось не так. Серце може почати битися швидше (тахікардія), кровоносні судини швидше скорочуватися (саме тому ви можете виглядати блідою, а руки і ноги здаватися холодними); виступатиме холодний піт, і ви навіть можете втрачати свідомість (тому що мозок не отримує достатньо кисню і не контролює м’язи).

Симптоми гіпертензії

Підвищений тиск крові також має свої симптоми, саме тому важливо звертати увагу на попереджувальні сигнали, які дає вам ваше тіло. Втім, перші ознаки гіпертензії непомітні людині, адже вони досить специфічні і розвиваються поступово.

Досить часто симптомами є проблеми зі сном вночі, легка дратівливість, безсоння, неспокійний сон, постійні нічні жахи, багаторазові прокидання,  а також слухові проблеми, як от тіннітус, дзижчання у вухах та ін.

Naikrashchi-likyvalni-roslyny-300x188

Сильні головні болі або запаморочення можуть свідчити про гіпертензію, особливо, якщо ви регулярно переживаєте стрес, нервові ситуації або часто хвилюєтесь. Якщо ви жінка, якій за 50, підвищений кров’яний тиск може свідчити про менопаузу (перепади настрою, проблеми з диханням, головні болі та запаморочення), саме тому досить часто це захворювання так і не лікується належним чином. Чоловіки середнього віку також можуть стикнутися з симптомами, які свідчать про ерективну дисфункцію.

У деяких випадках можуть виникати болі в грудній клітці, задишка, відчуття стискання у грудях або задухи, які потребують медичного втручання, адже підвищений кров’яний тиск може свідчити про проблеми з серцем. Аритмія також може спричиняти гіпертензію.

Вас також можуть зацікавити