Контроль над гіпертензією: 5 натуральних продуктів

Гіпертензія - це хвороба, яка впливає на стан здоров'я серця, а це означає, що важливо тримати її в межах, щоб жити здоровим життям. Дізнайтеся, як здійснювати контроль над гіпертензією.
Контроль над гіпертензією: 5 натуральних продуктів

Останнє оновлення: 10 лютого, 2019

З кожним серцебиттям ваше серце качає кров через артерії. Коли тиск кожного серцебиття перевищує норму, це називають гіпертензією. Контроль над гіпертензією цілком можливий.

Під час спроби з’ясувати, чи у вас підвищений артеріальний тиск, варто мати на увазі:

 • Систолічний тиск стосується тиску, коли ваше серце б’ється.
 • Діастолічний тиск – це артеріальний тиск, коли серце відпочиває між серцебиттям.

Нормальний артеріальний тиск – 120/80 мм рт. ст. Перша цифра відповідає систолічному тиску, а друга – діастолічному.

Причини артеріальної гіпертензії

причини артеріальної гіпертензії
Є певні чинники, які впливають на артеріальний тиск. Деякі з них тісно пов’язані з поганими звичками, які ви можете змінити, зокрема:
 • ожиріння
 • зловживання алкоголем
 • раціон з високим вмістом натрію
 • використання контрацептивів
 • малорухливий спосіб життя

Однак є й генетичні причини. За деякими дослідженнями, гіпертензія є спадковою.

Цей стан підвищує захворюваність та смертність від інших серцево-судинних захворювань, таких як:

 • серцева недостатність
 • інфаркт міокарда
 • гіпертонічна ретинопатія
 • хронічна ниркова недостатність
 • цереброваскулярні захворювання,
 • периферична артеріальна хвороба

Гіпертензія на ранніх стадіях не має жодних симптомів. У результаті багато людей не усвідомлюють, що мають цей синдром.

Натуральні продукти для контролю артеріальної гіпертензії

Деякі харчові продукти чудово підходять для контролю і полегшення симптомів певних захворювань. У цій статті ми розповімо вам продукти для контролю артеріальної гіпертензії.

1. Лимонний сік

як робити контроль над гіпертензією
Затримка рідини ніколи не є доброю ознакою, особливо якщо ви страждаєте на гіпертензію. Лимон має чудові властивості, оскільки це чудове джерело вітаміну С. Отже, він допомагає боротися з токсинами та речовинами, які накопичуються через затримку рідини.

Крім того, характерна особливість лимонного соку – це діуретичні та фільтрувальні властивості. Він містить велику кількість води, яка працює як ідеальний інструмент для безпечного та природного очищення тіла.

Щоб провести детоксикацію та стимулювати виведення речовин, які можуть підвищувати артеріальний тиск, можна спробувати цей варіант.

Інгредієнти

 • 1 склянка води (250 мл)
 • сік 2 лимонів

Підготовка

 • Змішайте обидва інгредієнти, без підсолоджувачів, і споживайте натщесерце.

2. Банани

контроль над гіпертензією за допомогою їжі
Банани, як відомо, містять багато поживних речовин. Вони відомі завдяки високому вмісту калію, що допомагає регулювати артеріальний тиск. Крім того, їх енергоощадний ефект дійсно корисний після будь-яких тренувань.

З цих трьох причин ми рекомендуємо додати банан до свого щоденного раціону. Варто зменшити кількість натрію у вашому раціоні. Тобто потрібно додавати меншу кількість солі до страв, а також споживати менше «готових» страв.

3. Контроль над гіпертензією за допомогою часнику

часник від гіпертензії
Часник є свіжим інгредієнтом у світі природних засобів. Його вважають надзвичайно корисним для лікування нескінченної кількості медичних, травних та ортопедичних розладів.

У випадку високого кров’яного тиску або гіпертензії часник розширює артерії, а також запобігає утворенню згустків крові.

Ви можете споживати його у вигляді таблеток, додати часник до страв або їсти зубчик часнику щодня, попередньо замочивши його у склянці води на 6-8 годин. Ви можете замочити на ніч і з’їсти наступного ранку.

4. Оливкова олія

оливкова олія від гіпертензії
З часів Стародавнього Єгипту переваги оливок та їх похідних були добре відомі. Коли справа стосується гіпертензії, оливкова олія працює як природний регулятор тіла, сповільнюючи швидкі темпи кровотоку.

Цей здоровий жир складається з трьох тисяч різних компонентів. Деякі з його найбільш помітних властивостей полягають в тому, що олія:

 • допомагає запобігти окисленню клітин
 • регулює і краще контролює діабет
 • знижує рівень поганого холестерину (ЛПНЩ)

5. Кавун

кавун від гіпертензії
Кавун – один із найкращих харчових продуктів який допомагає опанувати контроль над гіпертензією завдяки своїй здатності розширювати кровоносні судини. Він також зменшує ризик інсульту.

Кавуни також забезпечують L-цитрулін і L-аргінін. Це дві амінокислоти, які зміцнюють тонус судин і регулюють артеріальний тиск.

Ваш лікар сказав, що у вас підвищений артеріальний тиск, але у вас ще не виявлено жодних серйозних симптомів? На щастя, ще є час, щоб уникнути ускладнень. Споживання кавуна буде великою допомогою.

Пам’ятайте, що найкращі результати приносять дисциплінованість та послідовність. Це стосується вашого здоров’я, і ви повинні бути відповідальними. Погане харчування лише погіршить цю ситуацію та унеможливить контроль над гіпертензією. • Lackland D.T., Weber M.A. (2015). Global burden of cardiovascular disease and stroke: hypertension at the core. The Canadian journal of cardiology.
 • Poulter N.R., Prabhakaran D., Caulfield M. (2015). Hypertension. Lancet.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.