Попереджувальні симптоми раку шийки матки

8 Січня, 2019
Попереджувальні симптоми раку шийки матки

Усі види раку дуже небезпечні для людського життя, тому їх варто виявляти на ранніх стадіях, надавати пацієнту належне лікування та здійснювати регулярні обстеження хворого. Цього разу у статті ми говоритимемо про рак шийки матки або матки. 

Вам неодмінно варто знати можливі симптоми раку шийки матки або матки, постійно ходити на огляд і звертатися до лікаря, як тільки помітите якісь із них. Далі ми більш детально розповімо про основні попереджувальні  симптоми раку матки, тому читайте далі.

Попереджувальні симптоми раку

Різні групи дослідників, які працювали над проблемою раку, погоджуються на думці, що існує ряд попереджувальних знаків, про які всі повинні знати. Якщо хоча б котрийсь з них починає проявлятися, ми радимо якомога швидше звернутися до лікаря.

Сім симптомів раку, які допоможуть вам виявити захворювання:

  • Зміна ваги
  • Виразки на шкірі, які не загоюються
  • Кровотечі або виділення без жодних на те причин
  • Наявність вузликів
  • Постійний кашель або захриплість
  • Розлад шлунка або проблеми при ковтанні
  • Зміни вигляду родимок

Рак шийки матки, основні фактори ризику

рак шийки матки

Усі повинні розуміти, що фактором ризику називають будь-який чинник, який збільшує можливість виникнення якоїсь хвороби. Фактори ризику відрізняються залежно від видів раку, як от рак шкіри та ін.

Після того, як ви визначили фактори ризику, варто зосередитися на тих, які можете змінити або уникнути їх впливу, наприклад: паління, зараження вірусом папіломи людини, а не фокусувати свою увагу на тому, що, на жаль, вам змінити не під силу (як от вік чи спадковість).

Далі ми перерахуємо деякі фактори ризику, які збільшують шанс виникнення раку шийки матки.

Вірус папіломи людини або вірус HPV

Цей вірус вважається одним з основних факторів ризику виникнення раку шийки матки. Лікарі вважають, що найчастіше до виникнення раку шийки матки жінка була заражена вірусом папіломи, також він може спричинятися будь-яким іншим видом дуже небезпечної інфекції. Близько двох третіх випадків раку шийки матки викликані вірусом папіломи 16 та 18.

Тютюн

тютюнопаління - фактор ризику виникнення раку

У жінок, які курять, дуже високий ризик розвитку раку шийки матки, навіть вдвічі більший, ніж у жінок-некурців. Причина в тому, що в цигарках міститься багато канцерогенних хімічних сполук, які, крім легенів, уражають й інші органи.

На жаль, через процеси обміну газів, ці сполуки потрапляють в кров. Куріння також призводить до того, що імунна система гірше справляється з вірусом папіломи людини.

Імуносупресія

Вірус, який спричиняє розвиток СНІДу, також відомий як ВІЛ, завдає значної шкоди імунній системі і, таким чином, збільшує ризик жінки підхопити вірус папіломи. Це пояснює, чому у хворих на СНІД жінок ризик розвитку раку шики матки значно вищий.

Хламідії

Це вид бактерії, який може заразити репродуктивну систему та передається статевим шляхом. Дослідження виявили, що у жінок, які мали або мають хламідії, ризик виникнення раку шийки матки значно вищий.

Режим харчування

фаст-фуд

Жінки, які неправильно харчуються, їдять мало фруктів, салатів та овочів, мають набагато більше шансів на діагностування раку шийки матки.

Протизаплідні таблетки

За результатами багатьох досліджень, жінки, які використовують протизаплідні таблетки, більш вразливі до раку шийки матки, особливо, якщо вони вживають їх протягом тривалого періоду. Втім, після припинення вживання протизаплідних, ризик зменшується.

При вживанні протягом 5 чи  більше років, ризик розвитку цього захворювання навіть більше ніж просто високий.

Ознаки та симптоми раку шийки матки

Зазвичай, попереджувальні симптоми не починають проявлятися аж поки передракова стадія не переходить  у справжній рак, який з часом може поширитися і на суміжні тканини. Якщо це станеться, симптоми будуть такими:

  • Надмірні вагінальні кровотечі
  • Нетипові вагінальні виділення
  • Больові відчуття під час сексу

Втім, ці симптоми є досить складними, адже вони можуть з’являтися і при інших захворюваннях.