Все, що вам слід знати про родимки

Все, що вам слід знати про родимки
Все, що вам слід знати про родимки

Останнє оновлення: 18 листопада, 2018

Родимки – це невеликі сліди, які з’являються на шкірі. Вони дуже поширені й регулярно з’являються в дитинстві або підлітковому віці.

Родимки утворюються внаслідок дії клітин меланоцитів, які відповідають за вироблення пігменту шкіри. Їх також називають родимі плями. Вони можуть мати різні форми: плоскі або опухлі, гладкі або нерівні. Їх колір може бути різним, вони можуть бути коричневого або чорного кольору. Вони часто навіть можуть мати той же колір, що й шкіра.

Якщо ви хочете дізнатися про родимки, то читайте далі.

Більшість родимок не є небезпечними, і немає жодної необхідності у тому, щоб їх видаляти. Вони є у майже кожної людини, хоча деякі люди мають більше родимок, ніж інші. У цій статті ми розглянемо основні факти, які ви повинні знати про родимки.

Однак коли родимка змінює колір, розмір або форму, важливо терміново проконсультуватися з дерматологом, а також тоді, коли родимка перестає бути нешкідливою: цей процес може супроводжуватися відчуттям печіння, свербежем, болем або кровотечею.

Диспластичні невуси або атипові родимки більші за нормальні родимки і можуть бути більше сантиметра в діаметрі. Їх форма і колір можуть змінюватися від світло-коричневого до дуже темного з рожевим фоном.

родимка

У багатьох людей може бути більше ста атипових родимок. У літньому віці вони продовжують формуватися на будь-якій частині тіла, особливо в тих місцях, які постійно прикриті.

Люди, які мають багато атипових родимок, а також мають родичів, у яких також були родимки цього виду (меланоми), повинні бути дуже обережними, тому що у них більш висока ймовірність постраждати від раку шкіри, оскільки він спадковий.

Люди з атиповими родимками повинні бути добре обізнані про зміни, які вони можуть викликати, тим більше, якщо вони мають сімейну історію меланоми або якщо вони відчувають, що повинні негайно звернутися за професійною допомогою.

Їм також слід використовувати хороший сонцезахисний крем, тому що сонячні промені підвищують ризик розвитку раку шкіри.

Як дізнатися, чи аномальні ваші родимки

схематичне зображення доброякісної та злоякісної родимки

Дуже важливо дізнатися, як визначити аномальні родимки, щоб ви могли часто оглядати шкіру і визначати різницю між нешкідливою і нормальною родимкою та родимкою, яка перетворюється на аномальну, яка може стати раковою родимкою. Візьміть до уваги таке:

  • Підозріла родимка  асиметрична. Інакше кажучи, дві її половини нерівні одна одній, можуть відрізнятися за розміром, формою, кольором і товщиною і не виглядають так, наче вони є частиною тієї ж родимки.
  • Її краї дуже нерівні. Вони розпливчасті і не мають певної форми.
  • Її колір не такий, як у всієї родимки. Вона може мати різні кольори.
  • Розмір меланоми може бути від шести міліметрів у діаметрі або трохи менше. Її розмір коливається.

Якщо у вас є будь-які з цих ознак, краще за все отримати спеціалізовану допомогу, тому що, якщо затягнете з цим, це може перетворитися на справді складну і небезпечну проблему зі здоров’ям.

Пам’ятайте, що найбільш важливою в такому випадку є профілактика або, в гіршому випадку, якщо у вас вже є меланома, негайна допомога – це кращий спосіб вчасно зупинити хворобу. Ви не повинні здаватися з жодної причини.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.