Поради для очищення легень

Поради для очищення легень
Поради для очищення легень

Останнє оновлення: 05 листопада, 2018

Для тих, хто курить, має постійні проблеми з легенями або просто хоче очистити легені та мати можливість краще дихати, у цій статті ми дамо кілька порад, які мають неоціненно велике значення для того, щоб робити очищення легень легко та природно.

Якщо ви дізнаєтеся, як правильно дихати, вивести слиз, поліпшити вентиляцію легень та правильно провітрювати приміщення, ви побачите хороші результати в найкоротші терміни.

Парові ванни для очищення легень

Чи знаєте ви, що таке парові ванни? Це глибокі вдихи випарів лікарських рослин, від яких легені отримують користь. Це прекрасний спосіб для лікування респіраторних захворювань у дітей та дорослих, і це також допомагає очистити легені, особливо легені курців.

Як зробити парову ванну?

Закип’ятіть два літри води разом з такими лікарськими рослинами як сосна, чебрець, розмарин, евкаліпт, ромашка або материнка. Після того як відвар покипить 5-10 хвилин, ви побачите, що він вивільняє ароматичні випари.

Зніміть каструлю з вогню, накрийте голову рушником і нахиліться над каструлею (будьте обережні та не нахиляйтесь над то низько, щоб не обпектися надлишковою гарячою парою). Вдихніть глибоко через рот і ніс, час від часу, закриваючи то ліву, то праву ніздрю.

Позбудьтеся слизових виділень

Це нормальне явище, коли ви прокидаєтесь вранці з відчуттям, що у вас надлишок слизу в легенях, а іноді це може призвести до слизових корків та перешкоджати бронхам вдихати необхідну кількість повітря. Щоб уникнути надлишку слизу, спробуйте виконати такі дві прості та корисні поради.

Вимийте носовий прохід за допомогою спеціального горщика для промивання носа, у спосіб, як це показано на малюнку нижче, особливо коли слиз є в порожнині носа.

Майте на увазі, що є продукти, які збільшують слиз і які необхідно вилучити з вашого раціону, принаймні до часу поки ви почуватимете себе краще. Ось деякі продукти, які слід вилучити:

 • Молоко та молочні продукти, особливо коров’яче молоко. Замініть його на молочні продукти рослинного походження.
 • Борошно та страви, які його містять. Їжте спеціальний хліб, який печуть двічі. Така технологія робить хліб більш легким для перетравлювання. Він схожий на печиво, але набагато здоровіший в випадках накопичування надлишкового слизу. Проте будьте обачні. Такий хліб – більш калорійний, через нижчий вміст води у ньому. Тому якщо ви худнете, з’ясуйте енергетичну цінність такого продукту перед вживанням.
дівчина промиває носові ходи за допомогою спеціального горщика

Навчіться правильно дихати

Отже, предметом нашої розмови є дихальна система нашого організму, тому варто відзначити, що багато часу ми не дихаємо правильно, тому що ми про це забуваємо!

Ми дихаємо тільки настільки, наскільки необхідно для виживання, це значною мірою впливає не тільки на наші легені, які через це звикли працювати зі зниженим навантаженням, але й на решту інших органів, оскільки постачання кисню до всіх ділянок в організмі є значно утруднене.

Як навчитися правильно дихати?

Найбільш ефективним способом є заняття такими вправами, як йога, медитація або тай-чи. Такі вправи завжди роблять акцент на диханні і навіть навчать нас робити це різними частинами тіла: животом, діафрагмою або грудьми.

заняття йогою для очищення легень

Поліпшення нічного дихання

Ми зазвичай спимо в середньому вісім годин на добу або третину нашого життя. Тому дуже важливо, щоб спальня була чистою та провітреною.

Як це зробити?

 • Провітрюйте кімнати у будинку кожного дня, і, якщо бажаєте, залиште вікно вашої спальні частково прочиненим і на ніч.
 • Якщо у вас немає можливості правильно провітрювати  будинок, то, принаймні, залишіть двері вашої спальні прочиненими.
 • Поставте рослини, які виробляють кисень у вашій спальні, наприклад, потос золотистий. Наявність однієї або двох таких рослин в спальні допомагає оновити повітря для дихання.
 • Уникайте надмірної вологості та запахів у будинку. Використовуйте осушувачі та електронні розсіювачі. Проте повітря спальні не повинно бути і надто сухим.

 

спальня

Забудьте про сум

Для людей, які страждають від частих або навіть хронічних легеневих захворювань, може бути корисним знати, що існує психосоматичний зв’язок між захворюваннями та тривалим почуттям суму.

Таким чином, будь-яке лікування має враховувати емоційну складову. Наші емоції можна природно покращити гомеопатичними засобами, наприклад, лікувальною методикою Баха або професійною допомогою психотерапевта.

Наукові дослідження доктора Баха щодо лікування негативних емоційних відхилень, свідчать про велику ефективність квіткових настоїв. Ліки, опрацьовані Бахом, пропонують для людей, що відчувають страх, непевність, і використовують як в екстрених ситуаціях, так і при довготривалому нервовому напруженні.

Класифікуючи негативні емоційні відхилення, доктор Бах описав емоційні стани, для яких запропонував первинні гомеопатичні препарати, відомі як «Квіткові рецепти Баха».

Бах описав 258 емоційних станів, і до кожного з них рекомендований відповідний квітковий настій. Проте для стабілізації емоційного стану доктор Бах пропонує як однокомпонентні, так і багатокомпонентні настої.

Отже, хочете мати менше проблем зі здоров’ям – менше сумуйте, частіше усміхайтесь та радійте!

Зображення люб’язно надані Marketing Deluxe, Breigh Hammarlund та Caribb. • Dahlke, R., & Ehrenberger, D. (1999). El libro de la desintoxicación y la salud. Ediciones Robinbook.
 • Fife, B. (2016). Oil Pulling: Enjuagues con aceite para desintoxicar y sanar el cuerpo. EDITORIAL SIRIO SA.
 • Meidinger, W. (1999). La cura de desintoxicación. Ediciones Robinbook.
 • J L. Fresquet Febrer (Profesor titular de Historia de la Ciencia, Universitat de València); G. Blanquer Roselló; M. Galindo Dobón; F. Gallego Estrada; R. García de la Cuadra Arizo; J.A. López Bueno; A. Sanjosé Pí (Estudiantes de medicina de la Universitat de València). Inventario de las plantas medicinales de uso popular en la ciudad de Valencia. Medicina y Ciencias Sociales, nº13. (mayo, 2001). ISNN: 1576-5377. http://www.uv.es/medciensoc https://www.uv.es/~fresquet/medciensoc/num2/inventario.PDF
 • Fibrosis Quística. La Revista de la American Medical Association. http://www.ingaled.com/images/informacion/viasbiliares/Fibrosis%20Quistica.pdf
 • García, AP y Cuadrado, SP (nd). Sistema de ejercicios respiratorios yoga para asmáticos. Recuperado de http://www.reefd.es/index.php/reefd/article/view/126

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.