Поширені міфи про втрату волосся

Попри соціальний і психологічний тягар, який може супроводжувати облисіння, - це поширена проблема, особливо у чоловіків. Проте не варто вірити в міфи про втрату волосся.
Поширені міфи про втрату волосся

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Міфи про втрату волосся стосуються алопеції, широко відомої як облисіння, яка є наслідком аномальної втрати волосся. У деяких випадках вона впливає лише на шкіру голови, а в інших – на решту волосся, наприклад, на брови, вії, геніталії або бороду. 

У більшості випадків це викликано гормональними дисбалансами та генетикою. Як правило, ваше тіло говорить вам про те, що відбуваються метаболічні зміни. В інших випадках вона починається з певного віку покоління за поколінням.

Попри її поширеність, досі є багато помилкових переконань, що оточують алопецію. Сьогодні ми розглянемо найпоширеніші міфи про втрату волосся та розвінчаємо їх.

Популярні міфи про втрату волосся

1. Навушники шкідливі для волосся

популярні міфи про втрату волосся
Одне з найпоширеніших переконань полягає в тому, що волосся можна «задихнутися» під шапками, шоломами, навушниками чи гелем для волосся.
Однак реальність полягає в тому, що ці речі впливають лише на те, як виглядає ваше волосся; вони не мають нічого спільного з тим, наскільки воно сильне.

2. Часте миття волосся призводить до втрати волосся

Інший міф про випадіння волосся полягає в тому, що часте миття волосся безпосередньо пов’язане з його втратою. Проте шампунь призначений тільки для місцевого застосування, тому він не може проникнути в шкіру голови, призвести до випадіння або посилити його. Тому шампунь не може усунути алопецію.

3. Стрижки сприяють росту волосся

поширені міфи про втрату волосся
Тут ми розглянемо міфи про втрату волосся, які насправді не пов’язані з ростом волосся, а скоріше з тим, що, як стверджує народна мудрість, допоможе волосся рости.

Точно так само, як шампунь не впливає на ріст волосся під шкірою, стрижки також цього не роблять. Більш регулярне підстригання волосся не робить його сильнішим, а також не призводить до випадіння.

4. Лазерні процедури вирішують все

Попри те, що в багатьох клініках та центрах краси зараз пропонують лазерні процедури, немає наукових доказів щодо цієї практики.

Ви повинні мати на увазі, що облисіння – це не просто естетична проблема; це біологічний стан, і тому потрібна допомога сертифікованого лікаря-дерматолога.

5. Стрес викликає облисіння

Стрес може прискорити процес втрати волосся, але він ніколи не стане причиною облисіння. Як не дивно, облисіння успадковують від матері. Якщо ваші гени говорять, що ви втратите волосся, стрес не буде визначальним чинником.

6. Перуки спричиняють облисіння

Багато людей кажуть, що якщо ви використовуєте перуку, ваше волосся почине випадати, тому що шкіра не може дихати. Однак це ще один міф про випадання волосся. Справді, ваше волосся отримує кисень з крові у шкірі голови. Тому через використання перук волосся не випадає швидше.

7. Занадто багато сонця погано для волосся

що викликає втрату волосся
Також кажуть, що якщо ви часто виходите на сонце з непокритою головою, ви прискорите процес облисіння. Це дуже далеко від істини. Занадто багато сонця не викликає втрату волосся. Що потрібно робити, так це використовувати засоби для волосся, які унеможливлюють його ослаблення та наносити достатню кількість сонцезахисного крему.

Це може вас зацікавити ...
7 продуктів, які допоможуть зупинити випадання волосся
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
7 продуктів, які допоможуть зупинити випадання волосся

Шкідливе довкілля, проблеми із здоров'ям, банальна спадковість часто призводять до випадання волосся – процесу хоч і природного, але абсолютно нера...  •       М.Б. Демчук, Ю.І. Івашків, Т.А. Грошовий. (2012). Дослідження вітчизняного ринку лікарських препаратів і засобів лікувальної косметики, що використовуються при зовнішній корекції алопеції. Запорозький мединський журнал.
  • Л.Д. Калюжна. (2009). Варіанти дифузних алопецій. Естетична медицина.