Проблема не у відсутності часу, а у відсутності інтересу

Замість того, щоб вдавати зацікавленість, ми рекомендуємо спробувати демонструвати оточенню, як саме ви почуваєтесь насправді. Перестаньте обманювати інших людей, а головне - не варто вводити в оману самих себе. Немає нічого страшного у тому, що ви справді відчуваєте відсутність інтересу до того чи іншого завдання. Не варто вдавати, що у вас немає достатньо вільного часу, наважтеся зізнатися іншим людям у своїх справжніх емоціях.
Проблема не у відсутності часу, а у відсутності інтересу

Останнє оновлення: 20 січня, 2019

Чи часто ви виправдовуєтесь відсутністю часу? Замисліться, можливо, насправді ви відчуваєте відсутність інтересу, а не нестачу вільного часу?

Насправді людина володіє однією важливою особливістю: вона неодмінно завжди знаходить достатньо часу для тих речей та занять, у виконанні яких вона насправді зацікавлена. Утім, деякі люди намагаються виправдати відсутність інтересу недостатньою кількістю вільного часу, хоч насправді вони просто не хочуть виконувати певні обов’язки.

Уявіть собі таку ситуацію: друзі запросили вас пообідати разом, проте вам не хочеться йти на цю зустріч. Можливо, ви просто втомилися, або ж у вас немає настрою для такого виду дозвілля.

Скоріш за все, у подібних ситуаціях ви часто відповідаєте таке: “Вибачте, проте я не зможу піти з вами. У мене немає часу на розваги”.

Ваші друзі можуть і справді сприйняти ці слова за правду. Проте якщо ви надто часто використовуватимете цю відмовку, близькі люди можуть запідозрити, що щось у вашому житті не так.

Не варто вдавати зацікавленість, якщо насправді ви відчуваєте відсутність інтересу

спілкування з іншими людьми

Якщо людина вдає зацікавленість у певних людях або подіях, проте потім шукає виправдань своєму небажанню брати участь в якихось проектах або зустрічатися з деякими людьми, то вона перестає бути самими собою та втрачає свою істинну сутність.

Мабуть, ви часто хочете залишати про себе гарне враження в очах інших людей. Вас виховали у таких традиціях, що на будь-які прохання з боку оточення не можна відповідати відмовою. Погодьтеся, батьки, безсумнівно, наказували вам ніколи не відступати та не ухилятися від виконання тих завдань, які всім довкола видаються пріоритетними.

Однак у результаті такої поведінки може виникнути серйозний конфлікт між вашими щирими бажаннями та суспільним уявленням про те, що є добре, а що погано. Якщо ви не хочете зустрічатися ввечері з друзями, бо не маєте настрою виходити з дому, не бійтеся у цьому зізнатися. Не варто вигадувати жодних виправдань! Якщо ваші друзі є щирими та справжніми, вони все чудово зрозуміють!

Коли ми вигадуємо виправдання, то найгіршим у цій ситуації є не тільки відсутність навичок обманювати. Найгірше – це те, що ви самі починаєте вірити у власну брехню та стаєте частиною цього вигаданого вами життя.

Звісно, для того, щоб змінитися, потрібно запастися терпінням та наполегливістю. Нас ще з дитинства вчать насамперед задовольняти бажання інших людей замість того, щоб думати про власні потреби.

Навчіться казати “ні”, не відчуваючи при цьому вини

не можна шукати виправдання та брехати

Кожного з нас ще у дитинстві вчили казати те, що від нас хочуть почути, приховувати свої щирі емоції, коли це потрібно, або ж говорити “ні”, коли обставини, в яких ви опинилися, суперечать вашим інтересам.

Вас привчали завжди відповідати згодою на будь-які прохання, а коли у вас не виходить відповідати чиїмось вимогам, то ви починаєте вигадувати різні виправдання. Таким чином ви намагаєтеся зберегти своє обличчя, обманюючи при цьому не тільки рідних та близьких людей, але й самих себе.

Щойно ви комусь скажете “ні”, вас одразу почнуть мучити докори сумління. Зрештою, своєю відмовою ви не тільки відкидаєте пропозицію іншої людини, ви ще й боїтеся, як відреагує на ваші слова співрозмовник.

На жаль, заперечуючи свої справжні бажання, ми тим самим створюємо для себе вигаданий, нереалістичний світ. Перш за все, ви ніколи відкрито не зізнаєтеся у своїх потребах та бажаннях іншим людям зі свого оточення. По-друге, прохаючи іншу людину про пораду або допомогу, ви очікуєте виключно на згоду. Не забувайте: те, що ви робите поступки та йдете на жертви, ще зовсім не означає, що інші люди готові чинити так само.

Пам’ятайте, що якщо ви погодитесь виконати якесь завдання заради блага іншої людини, а потім відмовитеся від цієї пропозиції, це може створити серйозні проблеми та навіть конфлікти у спілкуванні з близькими. А з вами також траплялися подібні ситуації?

Якщо так, то ваші друзі все одно рано чи пізно все зрозуміють. Перший раз вони сприймуть обман за правду, вдруге також можуть змиритися із брехнею, проте якщо ви постійно будете шукати якісь безглузді виправдання своїй поведінці, то близькі та рідні запідозрять банальну відсутність інтересу.

Життя у постійній брехні та страх перед викриттям змусять вас почуватися погано увесь час. Сподіваємося, що саме подібні ситуації дадуть вам змогу замислитися над своїми діями та зрозуміти, що необхідно змінювати своє життя вже сьогодні. Щойно ви усвідомите, де саме припустилися помилки, та почнете поводитися по-іншому. Не варто виправдовувати відсутність інтересу нестачею часу, адже рано чи пізно правда випливе назовні.

Тільки відмовившись від життя в обмані, ви навчитеся розпізнавати свої справжні емоції та щирі бажання.

Почніть бути собою вже сьогодні

як навчитися бути собою

Навчіться відверто демонструвати відсутність інтересу у будь-яких неприємних ситуаціях. Це може бути спілкування з товаришем або офіційний захід. Якщо у вас немає бажання цієї миті грати за чиїмось сценарієм, не бійтеся у цьому зізнатися.

Не потрібно вигадувати жодних виправдань. Вам більше не знадобиться хвилюватися через те, що подібну відмовку ви вже використовували раніше, і цього разу вас точно спіймають на брехні.

Звісно, нестача часу є досить непоганим виправданням, проте чи не настав час бути щирими та чесними? Пам’ятайте, що не можна очікувати від оточення відвертості, якщо ви самі постійно обманюєте інших людей довкола.

Не бійтеся казати “ні”, якщо це слово справді у вас зараз на думці. Не варто погоджуватися на чиюсь пропозицію проти своєї волі. Будьте чесними з людьми, які хочуть бути частиною вашого життя, адже своїм обманом ви можете ранити їхні почуття.

Нікому не варто знати, що ви просто намагаєтеся приховати відсутність інтересу нестачею вільного часу. Не потрібно більше обманювати ані себе, ані інших.

Краще навчіться бути собою, відкинувши всі страхи та упередження.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.