Причини алергічних реакцій та симптомів алергії

Найпоширенішими алергенами є ті, що впливають на дихальні шляхи, наприклад, пилок або кліщі. У цій статті ви дізнаєтеся про причини алергічних реакцій та загальні симптоми алергії.
Причини алергічних реакцій та симптомів алергії

Останнє оновлення: 05 січня, 2021

Алергія пилок, кліщі, глютен чи щось інше є дуже поширеною серед значної частини населення. Сьогодні рідко можна зустріти людину, у якої немає алергії ні на що. У зв’язку з цим, за підрахунками, кожен четвертий має якусь алергію протягом життя. Насправді це найпоширеніша дитяча хвороба. Дізнайтеся про найхарактерніші причини алергічних реакцій.

Алергія позначає чутливість імунної системи до тієї чи іншої речовини, що спричиняє респіраторні, травні, нервові або шкірні зміни. Іншими словами, це ненормальна реакція імунної системи на речовину, яка зазвичай не викликає цю реакцію. Загалом, у людини може бути алергія на будь-яку речовину.

Однак, чи знаєте ви, чому так трапляється? У цій статті ми пояснимо, чому виникають алергії та як їх діагностують, а також розповімо про загальні симптоми алергії.

Що означає бути алергіком?

Імунна система працює безперервно, розпізнаючи та виводячи мікроби з організму, щоб захистити його від хвороб. Однак іноді захисні механізми змінюються.

Коли це відбувається, система активується проти певних елементів, які насправді нешкідливі. Іншими словами, вона активує багато захисних механізмів, таких як чхання, проти речовини, яка не викликає хвороби. Наприклад, це може бути пилок.

Симптоми алергії різні залежно від речовини, на яку у вас алергія. Якщо у вас алергія на пилових кліщів, ви, швидше за все, страждаєте на симптоми дихальної алергії. Іншими словами, у вас може бути кашель, чхання та сльозотечі.

поширені причини алергічних реакцій

Ця стаття може вас зацікавити: Природні засоби від алергічного риніту

Поширені причини алергічних реакцій

Як ми вже згадували вище, симптоми алергії залежать від типу алергену. Таким же чином вони також різні залежно від «каналу». Іншими словами, симптоми будуть відрізнятися залежно від того, чи контактували ви з речовиною, їли, торкалися або вдихали її.

Найчастіше алергія пов’язана з дихальною системою. Тому найпоширенішими симптомами є риніт та алергічний кон’юнктивіт. Риніт викликає свербіння в носі, чхання, непрохідність носа та постійний нежить (ринорея). Алергічний кон’юнктивіт – це інтенсивне свербіння очей, яке супроводжується постійною сльозотечею. Крім того, люди, які страждають на нього, іноді відчувають, що у них пісок в очах.

Ба більше, важливо згадати, що алергічні процеси часто пов’язані з астмою . Астматики часто страждають від кашлю, хрипів та утрудненого дихання.

Можливо, вас зацікавить ця стаття: Гостра тяжка астма: симптоми та лікування

Харчова алергія

Найтиповішими симптомами алергії на їжу є поколювання в роті або свербіння, яке може охопити горло. Крім того, можуть виникати набряки губ, язика або обличчя. Кропив’янка може також виникати після споживання їжі. Часто спостерігаються також діарея, блювота або постійний метеоризм.

Їжа, яка викликає найбільшу алергію – молоко, горіхи та яйця.

харчові причини алергічних реакцій

Алергія на ліки

У багатьох людей є алергія на певні лікарські препарати. Насправді на прийомі лікар має запитати вас, чи немає у вас алергії на будь-яку речовину. Цей тип алергії часто супроводжується шкірними реакціями, такими як кропив’янка, висип та свербіння.

Анафілаксія

Анафілаксія виникає, коли алергічна реакція надзвичайно сильна. Імунна система виділяє речовини, які раптово знижують артеріальний тиск. Потім дихальні шляхи звужуються і ускладнюють дихання.

Це може статися дуже швидко після контакту з речовиною, на яку у людини є алергія. Наприклад, це буває відносно часто у тих, хто має алергію на укуси бджіл.

Коли у людини анафілактична реакція, пульс прискорюється і стає слабшим. Зазвичай виникає висип, а також нудота або блювота. У цих випадках важливо звернутися до лікарні.

Висновок

У багатьох людей алергія на різні речовини. Тому важливо знати найпоширеніші причини алергічних реакцій. Ви можете проконсультуватися з лікарем, щоб виявити причини, що викликають цю реакцію, та надалі уникати алергенів.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.