Що не можна робити з дитиною: 8 заборон

Більшість новоспечених матерів постійно перебуває у стані стресу, їх хвилює часто, що можна, а що не можна робити з дитиною. Інформації є багато на цю тему, утім ми вирішили виокремити найважливіші з них.
Що не можна робити з дитиною: 8 заборон

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Бути батьками – це складне завдання. Вам обов’язково потрібно знати, що не можна робити з дитиною, адже це вбереже вас від багатьох помилок і захистить малечу. Набравшись терпіння та любові, ви гідно пройдете через цей життєвий період.

Під час вагітності жінці доводиться чути багато порад від інших досвідчених матерів і бабусь. Утім це не означає, що всі вони праві.

Що не можна робити з дитиною

1. Дозволяти їй плакати тривалий час

Як і в будь-яких батьків, у вас неминуче будуть моменти, коли ви надзвичайно зайняті. Але пам’ятайте, що малечі постійно потрібен ваш догляд і піклування. Дитина завжди старається повідомити вам про свої потреби й привернути до себе увагу. Плач – це один зі способів немовляти заявити про свої бажання.

Якщо дозволяти дитині плакати занадто довго, це шкодитиме їй. Вона хвилюватиметься й це може спричинити підвищений рівень стресу, призвести до залежності, відчуття невпевненості й, можливо, навіть порушити її емоційний та інтелектуальний розвиток.

що не можна робити з дитиною після пологів

З іншого боку, якщо ви завжди будете уважні до малечі та спілкуватиметеся з нею, це зміцнить зв’язок і довіру між вами. У майбутньому в дитини буде краща самооцінка й вона матиме більше шансів вирости врівноваженим дорослим.

2. Класти її обличчям униз для сну

Колись люди казали, що якщо покласти немовля на живіт, це допоможе малечі вивести гази. Крім того, вони були переконані, що таке положення запобігає удушенню через блювання. Утім сучасні фахівці кажуть навпаки: лежання на животі насправді збільшує ризик раптової смерті через асфіксію. Радимо класти дитину обличчям догори, адже це найкращий варіант, щоб уникнути непотрібних загроз.

3. Залишати дитину саму

Переконання, що дитина занадто маленька, щоб рухатися, коли ви залишаєте її саму, є серйозною помилкою. Діти чи не найчастіше падають саме через те, що батьки не дивляться за ними, поки вони лежать на пеленальному столику чи іншій поверхні. Дитина може легко перекотитися й боляче вдаритися.

4. Трясти дитину

Батьки часто трясуть дитину у формі гри, щоб вона перестала плакати. Іноді це працює. Тим не менше така поведінка може завдати непоправної шкоди.

Якщо докласти багато сили та трясти дитину дуже інтенсивно це може призвести до синдрому струшеної дитини. Цей синдром проявляється як травма, що виникає, коли мозок рухається назад і вперед усередині черепа. Ось можливі наслідки:

  • синці та крововиливи;
  • сліпота;
  • порушення слуху та розлади мови;
  • ушкодження шиї;
  • незворотне ушкодження мозку;
  • смерть.

5. Застосовувати фізичне покарання

Якщо ви вважаєте, що дитина погано поводиться, не варто бити її по попі чи руках. Потрібно подивитися малечі в очі та поговорити з нею впевнено і твердо. Фізичне покарання може зробити дитину агресивною та знизити її самооцінку.

Також її впевненість у собі похитнеться, оскільки вона почуватиметься напружено в присутності батьків. Крім того, це може вплинути на інтелектуальний розвиток, погіршити мотивацію до навчання тощо.

6. Не стукати дитину для відригування

Ви мусите впевнитися, що після їди дитина відригує. Це потрібно, щоб вивести гази, які утворюються в організмі під час годування. Якщо не робити цього, у малечі можуть виникати болісні відчуття, як наслідок вона плакатиме й матиме проблеми зі сном.

7. Годувати дитину різними продуктами

порадьте, що не можна робити з дитиною

Люди дуже часто роблять цю помилку. Недосвідчені батьки годують немовля іншими продуктами окрім маминого молока чи харчування, прописаного лікарем. Проте в перші місяці життя травна система дитини продовжує інтенсивно розвиватися. Саме тому інші типи продуктів можуть спричинити алергію чи непереносимість.

Звісно, це не стосується ситуації, коли у вас проблеми з лактацією. Проте в таких випадках неодмінно варто йти до лікаря, а не вирішувати все самим.

8. Дозволяти дитині контактувати з бактеріями та вірусами

Ще одне, що не можна робити з дитиною – тримати або торкатися її немитими руками. Не забувайте мити руки кілька разів на день. Завдяки цьому ви зможете ефективно запобігти поширенню захворювань, спричинених бактеріями та вірусами.

Не менш важливо триматися якомога далі від людей, у яких навіть легкий грип чи просто симптоми застуди. Якщо дитина заразиться, це може призвести до ускладнень, таких як пневмонія, бронхіт чи інші важкі респіраторні захворювання.

Вам може бути цікаво прочитати: Які продукти не варто давати 9-місячній дитині?

Рекомендації

Якщо ви сумніваєтеся, що робити, радимо звернутися до спеціаліста. Ваш педіатр дасть чіткі вказівки та поради, засновані на його особистому досвіду та роках праці. Так ви точно знатимете, що не можна робити з дитиною, і почуватиметеся спокійніше.

Крім того, якщо ви хвилюєтеся, що не зможете справитися з дитиною та правильно за нею доглядати, попросіть допомоги в когось, хто вже має досвід. Але перш за все, не забувайте, що найважливіше дарувати малечі багато любові та завжди бути поруч, коли потрібно.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.