Перша дитина: базове керівництво з виживання

Бути мамою - це подія, яка робить багато жінок непевними, особливо якщо це перша дитина. У цій статті ми дамо вам корисне керівництво для перших кроків у статусі матері.
Перша дитина: базове керівництво з виживання

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Привіт, майбутні мами! Ви хотіли бути мамами, і тепер ваші мрії здійсняться. Це настільки зворушливо! Ви вагітні, і це буде ваша перша дитина.

На цьому етапі нормально почуватися знервованими та непевними. Однак стати мамою – це дар божий.

Так, вам доведеться навчитися багатьом речам. Мало-помалу, ви побачите, що це не так складно, як здається, і ви будете насолоджуватися кожним досвідом під час та після вагітності.

Перша дитина

Тижні минають, ваша дитина росте, а разом з нею, ваша знервованість щодо того, що ви вперше станете мамою. У нас є для вас хороші новини: материнський інстинкт є природним. Тож не хвилюйтеся і насолоджуйтеся. Дев’ять місяців пролетять так швидко!

Щодня у вас буде дедалі питань. Хоча з дітьми не видають інструкцію з експлуатації, ми допоможемо вам трохи підготуватися.

перша дитина та догляд за нею

Чому шкіра дитини прозора?

Коли ви побачите свою дитину вперше, ви помітите, що її шкіра (особливо руки та ноги) фіолетово-червона і вкрита молочно-білою речовиною. Це пов’язано з тією силою, яка потрібна для проникнення крізь родовий канал, але темний колір зникне за декілька днів.

Ця біла речовина – першородна змазка, тобто шар жиру, який захищає тіло протягом вагітності. Вона поглинається через 2 або 3 дні після народження. Якщо шкіра дитини прозора або дуже зморшкувата, пам’ятайте, що вона плавала в амніотичній рідині 9 місяців, а її система кровообігу досі розвивається.

Чи нормально, що дитина косоока?

Так, нормально, що діти косоокі в перші чотири місяці. Це відбувається з двох причин: м’язи очей ще не розвинуті, і дитина погано бачить після народження. Нервові імпульси неефективні, коли настає час для переміщення тіла. Через це немовлята рухаються незграбно, адже їхні м’язи ще не можуть рухатися.

Тому немовлята не мають координації, вони не повзають і багато рухаються. Те ж саме відбувається з м’язами очей. Оскільки вони настільки маленькі, їхні очі рухаються різко і продовжують дивитися на те, що потрапляє до поля зору, змушуючи їх час від часу перетинати погляд.

Коли діти народжуються, вони не можуть добре зосередитися, і вони можуть лише чітко визначити, що знаходиться на відстані 20 або 30 сантиметрів. Їхній зір не дає змоги бачити далі, і коли вони намагаються, вони також стають косоокими.

мама і перша дитина

Скільки разів на день треба міняти підгузки?

Протягом перших декількох тижнів життя, дитина буде мочитися кожні 3 або 4 години. Цей ритм може варіюватися. Це також залежить від раціону дитини. Зазвичай доводиться міняти підгузки 8-10 разів на день.

Щоразу, коли ви їх міняєте, витріть попу дитини теплою водою і добре висушіть бавовняним рушником. Переконайтеся, що їх сеча прозора, без запаху і її небагато. Якщо це не так, це може бути показником того, що ваша дитина не п’є достатньо грудного молока або що її сеча занадто концентрована.

У перші 24 години немовля виділяє меконій (темні, майже чорні фекалії). Після цього дитина повинна мочити підгузки принаймні 4 рази на день.

Що робити з пуповиною?

Мамам важливо знати, що пуповина сама відпадає через 5-15 днів. Не намагайтеся її витягнути, навіть якщо вона майже відпала. Пуповину треба чистити, щоб запобігти можливим інфекціям.

Не накривайте її підгузками. Так ви уникнете ризику її забруднення сечею або фекаліями дитини. Чим сухішою вона буде, тим швидше вона відпаде. Не купайте дитину протягом перших кількох днів після народження. Очищайте її невеликими губками або мокрими рушниками. Ви також можете мити її антисептиком.

як купати дитину
Далі ми поговоримо, як правильно очистити пуповину:
 • Добре вимийте руки.
 • Занурте стерильну марлю в антисептичний розчин.
 • Обережно очистьте ділянку біля пуповини.
 • Підніміть затискач, який тримає пуповину, щоб очистити всю ділянку, не оминаючи жодних частин.
 • Повторюйте процедуру двічі на день.

Ми знаємо, як перша дитина для вас важлива. Тому ми не хочемо, щоб ви почувалися самотніми. Ваш материнський інстинкт допоможе вам все зробити добре. Не важливо, перша дитина у вас чи друга, ви завжди будете для неї найкращими у світі. Вірте в себе! • About Kids Health. Lactancia materna: ¿Cómo sabe si su bebé está recibiendo una cantidad suficiente de leche?. (2009). Recuperado el 30 de septiembre de 2020. https://www.aboutkidshealth.ca/Article?contentid=634&language=Spanish
 • Gallardo Alonso, M., & Cunill Gómez, L. (2014). Guia de recomendaciones para el recién nacido y la madre durante el puerperio. https://repositori.upf.edu/handle/10230/25182
 • Harvard Medical School. Crossed Eyes (Strabismus). (2018). Recuperado el 30 de septiembre de 2020. https://www.health.harvard.edu/a_to_z/crossed-eyes-strabismus-a-to-z
 • Masera, Raquel Gómez, Pilar Alonso Martín, and Irene Rivera Pavón. “Relación materno fetal y establecimiento del apego durante la etapa de gestación.” International Journal of Developmental and Educational Psychology: INFAD. Revista de Psicología 1.1 (2011): 425-434.
 • San Román, Beatriz, and Mariel Soria. La aventura de convertirse en familia. Blur, 2005.
 • Stanford Children’s Health. Newborn Appearance. Recuperado el 30 de septiembre de 2020. https://www.stanfordchildrens.org/en/topic/default?id=newborn-appearance-90-P02691
 • Vargas-Porras, C., Hernández-Molina, L. M., & de Molina-Fernández, M. I. (2020). Aspectos percibidos por las madres primerizas como favorecedores en la adopción de su nuevo rol. Revista Cubana de Salud Pública, 45, e1573. https://www.scielosp.org/article/rcsp/2019.v45n4/e1573/#
 • Yachan, M. “Aplicación del Test de Luscher para explorar la relación entre las caracteristicas de personalidad de la madre primeriza, con la lactancia materna exitosa y la morbilidad de su hijo en el primer año de vida.” Scuola di Psicologia, Universidad de los Andes, Santiago del Chile (2007).

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.