Що півмісяці на нігтях говорять про ваше здоров'я

Чи знаєте ви, які на вигляд здорові нігті? Дізнайтеся, яку важливу інформацію про ваше здоров'я можуть розповісти півмісяці на нігтях!
Що півмісяці на нігтях говорять про ваше здоров'я

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Вірте чи ні, ваші нігті можуть розповісти багато про ваше здоров’я. Розмір і вигляд, які мають півмісяці на нігтях, можуть вказувати на проблеми, навіть якщо ви не помітили інших симптомів. Якщо ви звернете увагу на те, як виглядають ваші нігті, ви можете виявити проблеми зі здоров’ям, перш ніж вони стануть більш серйозними.

Як мають виглядати півмісяці на нігтях

Мізинець

що таке півмісяці на нігтях
Півмісяць на вашому мізинці має бути майже невидимим або повністю відсутнім. Він пов’язаний із функцією ваших нирок, тонкої кишки та серця.
 • Якщо ви помітили, що він більший, ніж зазвичай, зверніть на це увагу – у вас може бути високий кров’яний тиск.

Безіменний палець

Півмісяць на вашому безіменному пальці пов’язаний із репродуктивними та лімфатичними системами.

 • Якщо він ледь помітний, це може означати проблему з метаболізмом.

Середній палець

Півмісяць на середньому пальці може бути пов’язаний з вашим мозком або серцево-судинною системою.

 • Якщо ви не побачите півмісяць на цьому пальці, це може вказувати на потенційну проблему з кровоносними судинами або високим кров’яним тиском.

Вказівний палець

 • Якщо півмісяць вказівного пальця повністю або майже відсутній, у вас можуть виникнути проблеми в кишківнику або підшлунковій залозі. Це також може бути хронічна хвороба верхніх дихальних шляхів.

Великий палець

на що вказують півмісяці на нігтях
Цей півмісяць пов’язаний з роботою легенів і селезінки.

Він найбільший з п’яти та має займати не більше 25% від всієї довжини нігтьової пластини.

 • Якщо він менший, це може бути пов’язано зі зловживанням тютюну.
 • Якщо він більший, це може бути через високий кров’яний тиск.

Вони великі?

Ви не впевнені, півмісяці великі або маленькі? Пам’ятайте, що їх вважають великими, коли вони займають третину всього нігтя.

Це може вказувати на проблеми з серцево-судинною системою, зміни частоти серцевих скорочень або зниження артеріального тиску. Люди, які важко фізично працюють на роботі або перебувають під великим стресом, також можуть мати великі півмісяці.

Вони маленькі?

Півмісяці на нігтях невеликі, якщо їх взагалі не видно, або вони ледве виходять за межі поверхні кутикули.

Це може свідчити про зниження артеріального тиску або проблеми з кровообігом, а також слабку імунну систему, повільний метаболізм і дефіцит заліза або вітаміну В12.

Якщо ви помітили, що півмісяці чітко виділені поперечною лінією від решти нігтя, ви можете мати проблеми із цукром у крові або страждати на цукровий діабет.

Невидимі

Майте на увазі, що іноді ви не зможете побачити півмісяці, але це не означає, що їх там взагалі немає. Однак якщо вони дійсно зникли, це може бути внаслідок проблем з вашим кровообігом або щитоподібною залозою, браком вітаміну В12 або дефіцитом заліза.

Зміна кольору

якого кольору півмісяці на нігтях
Інша проблема, з якою ви можете зіткнутися, – це коли півмісяці на нігтях змінюють колір. Якщо ви помітили сірий колір замість звичайного білого, це може означати, що вам потрібно відпочити.

Цей відтінок також може бути пов’язаний з проблемами з травленням і важким поглинанням поживних речовин.

Білі півмісяці вказують на те, що все в порядку, адже це природний колір. Пам’ятайте, що півмісяці нігтів мають бути на декілька відтінків світлішими за тон шкіри.

Якщо вони мають фіолетовий колір, це може бути ознакою поганого кровообігу та відсутності кисню у ваших органах і тканинах. Рожевий або червоний кольори можуть свідчити про низький рівень фізичної активності та проблеми з легенями.

Нарешті, якщо ви помітили, що півмісяці чорні, це симптом забруднення важким металом. Якщо це сталося, негайно зверніться до лікаря. • Daniel CR 3d, Osment LS. “Nail pigmentation abnormalities. Their importance and proper examination”. Cutis 1982; 30: 348-360.
 • Fawcett RS, Linford S, Stulberg DL. “Nail abnormalities: Clues to systemic disease”. Am Fam Physician 2004; 69: 1417-1424.
 • Lakshmi, B. S., Ram, R., & Kumar, V. S. (2015). Nail changes in a renal patient. Indian journal of nephrology, 25(6), 383. https://doi.org/10.4103/0971-4065.152727
 • Nail manifestations in systemic diseases medigraphic.com/pdfs/cosmetica/dcm-2011/dcm112h.pdf
 • Sano, H., & Ogawa, R. (2014). Clinical Evidence for the Relationship between Nail Configuration and Mechanical Forces. Plastic and reconstructive surgery. Global open, 2(3), e115. https://doi.org/10.1097/GOX.0000000000000057

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.