Що спричиняє дзвін у вухах? Природні методи лікування

Що спричиняє дзвін у вухах? Природні методи лікування
Що спричиняє дзвін у вухах? Природні методи лікування

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Дзвін у вухах може бути неприємним і може з’явитися будь-коли, але якщо ця проблема виникає часто або стає хронічною, це може призвести до серйознішого порушення слуху, зокрема тінітусу.

Цей розлад супроводжується постійним дзвоном, який виникає в одному або обох вухах, як правило, через те, що внутрішнє вухо наповнюється рідиною і передає звук на слуховий нерв.

У більшості випадків його чує тільки той, хто на нього страждає. Це може призвести до втрати слуху.

Ось чому дуже важливо розрізняти випадковий дзвін у вухах, викликаний довколишніми звуками, та хронічний шум у вухах, що може свідчити про набагато серйознішу проблему зі слухом.

Які симптоми тінітусу?

У вас може бути тінітус, якщо ви відчуваєте такі симптоми:

 • дзвін
 • постійний шум
 • гудіння
 • свист в одному або обох вухах

Що викликає тінітус?

Власне тінітус не вважають хворобою, але він з’являється як симптом значних проблем зі слухом. Насправді проблеми в будь-якій ділянці в вухах, які тим чи іншим чином пов’язані зі слухом, можуть призвести до виникнення тінітусу.

У більшості випадків немає визначених причин, які можна було б діагностувати, але точно відомо, що тінітус може мати негативні наслідки для вашого слуху. У важких випадках може знадобитися негайна медична допомога.

Існує також вторинний різновид тінітусу, який має конкретну причину і не пов’язаний зі втратою слуху, але все ж виробляє цей постійний гул.

Усі випадки тінітусу зазвичай пов’язані з погіршенням слухової системи, тому що вона дуже чуттєва.

Ймовірні причини:

 • накопичення воску в зовнішньому вусі
 • волосся у вушному каналі, яке торкається барабанної перетинки
 • інфекція середнього вуха або затвердіння крихітних кісток на цій ділянці
 • вплив гучних звуків
 • наявність сторонніх предметів усередині вуха
 • травма вуха
 • зміни артеріального тиску
 • застосування деяких лікарських препаратів
 • хвороби серця або ожиріння
 • пухлини
 • перфорація барабанної перетинки

Як можна лікувати дзвін у вухах природним чином?

дзвін у вухах можна лікувати природним чином

Необхідно звернутися до лікаря для того, щоб отримати правильний діагноз. Існують деякі здорові та природні способи, щоб зменшити симптоми.

1. Контролюйте вагу та рівень холестерину

У пацієнтів, які в змозі втратити 10% від ваги тіла і поліпшити рівень холестерину, значно більша ймовірність зменшити симптоми тінітусу.

2. Здорове харчування

В ідеалі, необхідно поліпшити загальне харчування і дотримуватись дієти, яка багата на овочі, вітаміни, мінерали, білки та антиоксиданти, при цьому обмежувати споживання жирів і цукру.

3. Уникайте гучних звуків

Люди, які з якихось причин піддаються впливу постійних гучних або дратівливих шумів, мають підвищений ризик розвитку тінітусу і втрати слуху.

Важливо спробувати уникати такого впливу і використовувати певні засоби захисту органів слуху, щоб знизити негативний вплив гучних звуків на вуха.

4. Не приймайте аспірин та подібні засоби

дівчина приймає таблетки

Високий вміст ацетилсаліцилової кислоти в аспірині може погіршити симптоми.

5. Робіть фізичні вправи

Щоденні тренування можуть поліпшити загальний кровообіг і запобігти виникненню тінітусу.

6. Пийте багато води

Добре зволоження має важливе значення для здоров’я всього тіла, в тому числі вух. Зневоднення також пов’язане з рецидивом дзвону у вухах.

7. Контролюйте артеріальний тиск

лікар вимірює артеріальний тиск жінці

Більшість людей вже знають, що високий кров’яний тиск збільшує ризик інсульту і серцевих захворювань. Але мало хто знає, що він також пов’язаний з втратою слуху і виникненням тінітусу.

8. Практикуйте методи релаксації

Методи релаксації не рятують самі по собі, але їх рекомендують для контролю над тривогою і депресією, які можуть виникнути, коли тінітус стає хронічною проблемою.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.