Що спричиняє набряк пальців?

Набряки у будь-якій частині тіла, як правило, спричинені накопиченням зайвої рідини. Пальці є тією частиною тіла, що часто виконує надлишкову роботу.
Що спричиняє набряк пальців?

Останнє оновлення: 18 листопада, 2018

Напевне, це траплялося принаймні раз з кожним: раптом ви помічаєте тиск в пальцях та незначне запалення. Вони так розпухають, що ви не можете навіть зняти каблучку з пальця. Іноді це відбувається на ходу або посередині дня. Що спричиняє цей набряк? Причини набрякання пальців є різноманітними. Ми пояснимо нижче.

Причиною накопичення рідини у пальцях є поганий кровообіг, хоча іноді це може бути симптомом захворювання, якого можна запобігти. І симптоми варто знати.

 Причини набрякання пальців

Набряк пальців рук

1. Слабкий кровообіг

Надлишок холестерину, високий або незбалансований кров’яний тиск, змушують вашу кровоносну систему рухати кров сильніше та на більшій швидкості, від серця до легенів. Ви сильніше втомлюєтеся і, як наслідок, ця кроновосна інтенсивність у грудній клітині спричиняє дисбаланс у кінцівках, зокрема пальцях. Ваші руки стають холоднішими, а пальці набрякають, тому що кровоносні судини більше відкриваються і це призводить до набряків.

2. Надлишкова вага

Ожиріння або наявність кількох зайвих кілограмів спричиняють зміни у лімфатичній системі, що затримують рідину у руках та ногах. Ви відчуваєте набряк, взуття на вас більше не налазить і ви можете відчувати поколювання в пальцях з невеликим набряком.

3. Синдром зап’ястного каналу

Коли у вас так званий синдром зап’ястного каналу, звуження кровотоку в цій області є нормальним через здавлення серединного нерва, що викликає оніміння у пальцях, одночасно з холодом на набряканням.

4. Алергічна реакція

Іноді, сторонні організми потрапляють до організму. Для захисту організму у крові виділяється гістамін. Це іноді спричинає набрякання пальців. Якщо у вас виникає така реакція, необхідно вжити антигістамінні препарати.

5. Інфекція

Інфекція виникає, коли мікроби потрапляють у шкіру через ушкодження. Іноді достатьо незначного порізу. Один з пальців може почати набрякати і боліти. Іноді тканини піддаються зараженню, а коли воно досягає кісток, це часто спричиняє лихоманку.

6. Ревматоїдний артрит

Зношування суглобів і хрящів може вражати і, як правило, вражає пальці. Які симптоми? Вік не має значення. Раптвово набряк виникає у пальцях разом з почервонінням. Це боляче, особливо вранці, а також ускланює рух пальців.

Як лікувати набряк пальців

1. Вправи для позбавлення від поколювання та накопичення рідини

набряк пальців

  • Ви можете знизити утримування рідини, рухаючи пальці як показано на зображенні вище. Цей рух стимулює кровообіг і виводить надлишкову рідину. Просто рухайте великий палець всередину і назовні кілька разів. Іноді ця проста вправа дозволяє відновити баланс рідини в організмі.
  • Інша корисна вправа: складіть долоні разом (так, ніби ви молитеся) і підніміть їх над головою. Це також допоможе збалансувати кровообіг в організмі.

2. Вживайте натуральні сечогінні продукти

Зелений чай

Вони допомагають виводити рідину, що накопичилась в організмі. Для початку, спробуйте пити 2 літри води на день. Включіть до раціону натуральні продукти з сечогінними властивостями, такі як зелений чай, селера, морква, помідори, цибуля, баклажани, спаржа, артишок, крес-салат, огірок, брюссельська капуста, салат-латук.

3. Збалансована дієта без солі

Сіль

Виключіть сіль зі свого раціону.

Якщо ваш раціон включатиме багато клітковини та овочів і ви виключите з нього промислові жири, добавки та сіль, ви будете почувати себе краще і це запобігатиме накопиченню рідини в організмі, що покращить кровообіг та допоможе скинути зайву вагу.

4. Компресійні рукавички

Травма руки

Якщо у вас часто виникає набрякання пальців і це надокучає вам, на допомогу прийдуть компресійні рукавички, які продаються в аптеках. Вони стають в нагоді у таких випадках. Компресійні рукавички створюють правильний тиск на руки та пальці, що вивільняє надлишки рідин.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.