Що спричиняє набряк пальців?

Набряки у будь-якій частині тіла, як правило, спричинені накопиченням зайвої рідини. Пальці є тією частиною тіла, що часто виконує надлишкову роботу.
Що спричиняє набряк пальців?

Останнє оновлення: 18 листопада, 2018

Напевне, це траплялося принаймні раз з кожним: раптом ви помічаєте тиск в пальцях та незначне запалення. Вони так розпухають, що ви не можете навіть зняти каблучку з пальця. Іноді це відбувається на ходу або посередині дня. Що спричиняє цей набряк? Причини набрякання пальців є різноманітними. Ми пояснимо нижче.

Причиною накопичення рідини у пальцях є поганий кровообіг, хоча іноді це може бути симптомом захворювання, якого можна запобігти. І симптоми варто знати.

 Причини набрякання пальців

Набряк пальців рук

1. Слабкий кровообіг

Надлишок холестерину, високий або незбалансований кров’яний тиск, змушують вашу кровоносну систему рухати кров сильніше та на більшій швидкості, від серця до легенів. Ви сильніше втомлюєтеся і, як наслідок, ця кроновосна інтенсивність у грудній клітині спричиняє дисбаланс у кінцівках, зокрема пальцях. Ваші руки стають холоднішими, а пальці набрякають, тому що кровоносні судини більше відкриваються і це призводить до набряків.

2. Надлишкова вага

Ожиріння або наявність кількох зайвих кілограмів спричиняють зміни у лімфатичній системі, що затримують рідину у руках та ногах. Ви відчуваєте набряк, взуття на вас більше не налазить і ви можете відчувати поколювання в пальцях з невеликим набряком.

3. Синдром зап’ястного каналу

Коли у вас так званий синдром зап’ястного каналу, звуження кровотоку в цій області є нормальним через здавлення серединного нерва, що викликає оніміння у пальцях, одночасно з холодом на набряканням.

4. Алергічна реакція

Іноді, сторонні організми потрапляють до організму. Для захисту організму у крові виділяється гістамін. Це іноді спричинає набрякання пальців. Якщо у вас виникає така реакція, необхідно вжити антигістамінні препарати.

5. Інфекція

Інфекція виникає, коли мікроби потрапляють у шкіру через ушкодження. Іноді достатьо незначного порізу. Один з пальців може почати набрякати і боліти. Іноді тканини піддаються зараженню, а коли воно досягає кісток, це часто спричиняє лихоманку.

6. Ревматоїдний артрит

Зношування суглобів і хрящів може вражати і, як правило, вражає пальці. Які симптоми? Вік не має значення. Раптвово набряк виникає у пальцях разом з почервонінням. Це боляче, особливо вранці, а також ускланює рух пальців.

Як лікувати набряк пальців

1. Вправи для позбавлення від поколювання та накопичення рідини

набряк пальців

 • Ви можете знизити утримування рідини, рухаючи пальці як показано на зображенні вище. Цей рух стимулює кровообіг і виводить надлишкову рідину. Просто рухайте великий палець всередину і назовні кілька разів. Іноді ця проста вправа дозволяє відновити баланс рідини в організмі.
 • Інша корисна вправа: складіть долоні разом (так, ніби ви молитеся) і підніміть їх над головою. Це також допоможе збалансувати кровообіг в організмі.

2. Вживайте натуральні сечогінні продукти

Зелений чай

Вони допомагають виводити рідину, що накопичилась в організмі. Для початку, спробуйте пити 2 літри води на день. Включіть до раціону натуральні продукти з сечогінними властивостями, такі як зелений чай, селера, морква, помідори, цибуля, баклажани, спаржа, артишок, крес-салат, огірок, брюссельська капуста, салат-латук.

3. Збалансована дієта без солі

Сіль

Виключіть сіль зі свого раціону.

Якщо ваш раціон включатиме багато клітковини та овочів і ви виключите з нього промислові жири, добавки та сіль, ви будете почувати себе краще і це запобігатиме накопиченню рідини в організмі, що покращить кровообіг та допоможе скинути зайву вагу.

4. Компресійні рукавички

Травма руки

Якщо у вас часто виникає набрякання пальців і це надокучає вам, на допомогу прийдуть компресійні рукавички, які продаються в аптеках. Вони стають в нагоді у таких випадках. Компресійні рукавички створюють правильний тиск на руки та пальці, що вивільняє надлишки рідин.

Це може вас зацікавити ...
Набрякли ноги? Спробуйте ці 6 домашніх засобів
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Набрякли ноги? Спробуйте ці 6 домашніх засобів

Запрошуємо скористатись нашими порадами, щоб полегшити своє самопочуття та покращити зовнішність, якщо у вас раптом набрякли ноги. • Moradi, A., Ebrahimzadeh, M. H., & Jupiter, J. B. (2015). Radial Tunnel Syndrome, Diagnostic and Treatment Dilemma. Archives of Bone and Joint Surgery.
 • Cabrera, C., Artacho, R., & Giménez, R. (2006). Beneficial Effects of Green Tea—A Review. Journal of the American College of Nutrition. https://doi.org/10.1080/07315724.2006.10719518
 • Martínez Álvarez, J. R., Iglesias Rosado, C., Villarino Marín, A. L., Polanco Allué, I., Gil Gregorio, P., Ramos Cordero, P., … Legido Arce, J. C. (2008). Recomendaciones de bebida e hidrataciónpara la población española. Nutr. Clín. Diet. Hosp.
 • Cappuccio FP. Cardiovascular and other effects of salt consumption. Kidney Int Suppl (2011). 2013 Dec;3(4):312-315. doi: 10.1038/kisup.2013.65. PMID: 25019010; PMCID: PMC4089690.
 • Rizvi W, Fayazuddin M, Shariq S, Singh O, Moin S, Akhtar K, Kumar A. Anti-inflammatory activity of roots of Cichorium intybus due to its inhibitory effect on various cytokines and antioxidant activity. Anc Sci Life. 2014 Jul-Sep;34(1):44-9. doi: 10.4103/0257-7941.150780. PMID: 25737610; PMCID: PMC4342649.
 • Vasileiou AM, Bull R, Kitou D, Alexiadou K, Garvie NJ, Coppack SW. Oedema in obesity; role of structural lymphatic abnormalities. Int J Obes (Lond). 2011 Sep;35(9):1247-50. doi: 10.1038/ijo.2010.273. Epub 2011 Jan 25. PMID: 21266949.
 • Scallan J, Huxley VH, Korthuis RJ. Capillary Fluid Exchange: Regulation, Functions, and Pathology. San Rafael (CA): Morgan & Claypool Life Sciences; 2010. Chapter 4, Pathophysiology of Edema Formation. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK53445/
 • InformedHealth.org [Internet]. Cologne, Germany: Institute for Quality and Efficiency in Health Care (IQWiG); 2006-. Causes and signs of edema. 2008 Nov 5 [Updated 2016 Dec 30]. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK279409/
 • InformedHealth.org [Internet]. Cologne, Germany: Institute for Quality and Efficiency in Health Care (IQWiG); 2006-. Allergic contact dermatitis: Overview. [Updated 2020 May 7]. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK447113/

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.