Вправи для зменшення кров'яного тиску

Якщо ви хочете завжди гарно почуватися та позбутися перепадів кров'яного тиску, необхідно вести здоровий спосіб життя та якомога більше рухатися. Ми також рекомендуємо щодня виконувати спеціальні вправи для зменшення кров'яного тиску впродовж щонайменше однієї години.
Вправи для зменшення кров'яного тиску

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

На жаль, сидячий спосіб життя є однією з найпоширеніших причин розвитку гіпертонії в усьому світі. До того ж, з кожним роком це неприємне захворювання вражає дедалі більше молодих людей. Саме тому дуже важливо вживати всіх можливих заходів для зменшення кров’яного тиску.

Зазвичай лікарі радять боротися з гіпертонією за допомогою спеціальних препаратів, проте ми пропонуємо спершу випробувати неймовірно ефективні вправи для зменшення кров’яного тиску.

Вірте чи ні, але регулярне фізичне навантаження може суттєво змінити ваше життя на краще. Попри те, що шанси розвитку гіпертонії зростають з віком, за допомогою спеціальних вправ можна значно знизити ризик перепадів кров’яного тиску.

Якщо у вас вже є гіпертонія, вправи для зменшення кров’яного тиску допоможуть вам покращити самопочуття.

Зверніть увагу, що навіть Всесвітня організація охорони здоров’я та Міжнародна спільнота для профілактики гіпертонії підкреслюють важливість регулярних занять спортом з метою профілактики перепадів кров’яного тиску.

Втім, попри те, що спеціальні вправи для зменшення кров’яного тиску є одним з найкращих методів боротьби з гіпертонією, не варто вважати їх повноцінним замінником ліків.

Прості та неймовірно ефективні вправи для зменшення кров’яного тиску

Не варто панікувати, якщо ви не володієте високим рівнем фізичної підготовки, адже заняття спортом передбачають не тільки щоденне відвідування спортзалу або піднімання штанги. Навіть такі буденні заняття, як підрізання дерев у саду, прибирання опалого листя на подвір’ї або миття підлоги – це також чудовий спосіб не тільки привести до ладу помешкання, але й розім’яти м’язи всього тіла.

Дієві кардіотренування

кардіо тренування для зменшення кров'яного тиску

Використовуючи сходи замість ліфта, ви покращуєте роботу всіх органів серцево-судинної системи.

Спробуйте рідше користуватися автомобілем та громадським транспортом, адже піші прогулянки також допомагають боротися з перепадами кров’яного тиску.

Щоденні ранкові або вечірні прогулянки – це не тільки один з найкращих видів фізичного навантаження, але й чудовий спосіб помедитувати та очистити мозок від думок.

Ще одним чудовим способом зменшити кров’яний тиск є біг. Якщо ви досі ніколи не займалися бігом, радимо спочатку порадитися з лікарем. Тільки кваліфікований спеціаліст зможе визначити, яке саме навантаження підійде вам найкраще.

Якщо ви не дуже любите бігати, радимо обрати їзду на велосипеді. Цей вид активності також допомагає боротися з гіпертонією. До того ж, за допомогою регулярного катання на велосипеді можна покращити роботу органів серцево-судинної системи, прискорити метаболізм та зміцнити захисні механізми організму.

Інші корисні вправи для зменшення кров’яного тиску

корисні вправи для зменшення кров'яного тиску

Якщо ви шукаєте найефективніші вправи для зменшення кров’яного тиску, проте не любите виснажувати організм довгими тренуваннями, радимо звернути увагу на танці. Повірте, цей вид фізичного навантаження є не лише корисним для здоров’я, але й розважальним та веселим. До того ж, під час танців усе тіло активно рухається. Ви не лише цікаво проведете час, але й покращите кровообіг та прискорите процес спалення жирових відкладень.

Рекомендуємо також звернути увагу на вправи для розтягування м’язів ніг. Розминаючи всі м’язи тіла, ви зможете захистити серце від перенавантаження. До того ж, розтяжка допомагає зняти напругу у тілі, тож ви знизите таким чином ризик утворення тромбів.

Плавання також є ефективним видом спорту для боротьби з гіпертонією. Лікарі завжди рекомендували цей вид фізичного навантаження для зміцнення спинного хребта, м’язів та суглобів. До того ж, плавання позитивно впливає на роботу всіх органів серцево-судинної системи.

Зверніть увагу: для отримання позитивних результатів дуже важливо не тільки регулярно займатися спортом, але й завершувати кожне тренування дихальними техніками з метою цілковитого розслаблення організму. Повірте, всього одна хвилина медитації на день допоможе відрегулювати кров’яний тиск та покращити самопочуття.

Чому вправи для зменшення кров’яного тиску є настільки ефективними?

прилади для вимірювання кров'яного тиску
  • За допомогою регулярних занять активними видами спорту, зокрема аеробікою, можна не тільки знизити кров’яний тиск, але й покращити загальне фізичне самопочуття.
  • Фізичне навантаження покращує кровотік та стимулює процес транспортування кисню до клітин крові. Ба більше, спорт сприяє виведенню з організму надлишку рідини.
  • За умови щоденних тренувань можна не тільки суттєво знизити ризик інсульту, серцевого нападу та інших небезпечних для життя розладів.

Зверніть увагу, що заняття спортом допомагають не тільки знизити кров’яний тиск, але й перебороти стрес та надмірну нервозність. Не забувайте, що саме ці несприятливі фактори призводять до різких перепадів тиску.

Експерти рекомендують займатися спортом щонайменше тридцять хвилин на день.

Пам’ятайте, що найбільше шкодить організму сидячий спосіб життя, тому навіть якщо вам доводиться цілий день сидіти в офісі, варто час від часу змінювати вид діяльності та розминати всі м’язи тіла.

Все, що вам знадобиться – це просто встати з-за робочого столу, щоб набрати собі склянку води. Повірте, що будь-який вид фізичного навантаження позитивно вплине на роботу всіх внутрішніх органів та систем.

Інші корисні поради для боротьби з гіпертонією

У здорової людини середній тиск становить 120 мм ртутного стовпчика (систолічний тиск) на 80 мм ртутного стовпчика (діастолічний тиск).

Дізнайтеся більше про орегано: Натуральні засоби від сухості у горлі

Якщо тиск постійно коливається у межах 140/90 мм ртутного стовпчика, це можна вважати гіпертонією. Саме тому дуже важливо не тільки регулярно проходити обстеження у лікаря, але й час від часу вимірювати кров’яний тиск у домашніх умовах.

Високий кров’яний тиск є повільним вбивцею. Він не характеризується жодними особливими симптомами, проте його наслідки можуть бути летальними для організму. Не забувайте, що найкращими помічниками у боротьбі з гіпертонією є профілактичні заходи та ефективні вправи для зменшення кров’яного тиску.




Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.