Що таке асцит та як його лікувати

Асцит - це дуже дратівлива проблема, але є різні методи лікування, які можуть допомогти. У цій статті ми розповімо вам, як лікувати асцит і що потрібно знати про це захворювання.
Що таке асцит та як його лікувати

Останнє оновлення: 14 квітня, 2021

Асцит – це накопичення рідини, яке відбувається навколо органів у животі. Ця рідина відома як «серозна». Це прозора рідина, яка відокремлюється, коли кров згортається. Асцит буває частіше, ніж ми думаємо, особливо у пацієнтів з цирозом печінки. Однак є й інші чинники, які можуть його викликати. Серед них пухлини, високий кров’яний тиск та певні інфекції. У цій статті ми детальніше розглянемо цей стан та способи лікування асциту.

Що викликає асцит?

що викликає асцит
Щоб з’ясувати, що викликає асцит, потрібно спочатку перевірити артеріальний тиск. Якщо він занадто високий, у вас портальна гіпертензія. Люди з таким станом мають високий ризик виникнення асциту.

Окрім артеріального тиску, є й інші чинники, які можуть впливати на цю хворобу. Одні з них – зловживання алкоголем протягом багатьох років або тривале зараження гепатитом В або С. Тому пошкодження печінки – це те, що може спричинити появу асциту.

Однак люди, які страждають на певні види раку, також мають високий ризик. Наприклад, більш схильні до асциту люди, які мають:

  • рак молочної залози
  • рак яєчників і матки
  • рак апендикса
  • рак товстої кишки
  • рак підшлункової залози
  • рак печінки

У цих випадках високий ризик появи цього захворювання. Ми розповімо далі, як можна лікувати асцит, а також накопичення рідини.

Як лікувати асцит

Асцит може викликати набряки в животі, дискомфорт і утруднене дихання, адже рідина може тиснути на легені й утруднювати дихання.

Щоправда, є кілька способів лікування асциту. Тому ми розповімо про всі можливі способи, а також про те, наскільки вони ефективні.

Зміни способу життя для лікування асциту

Якщо у вас виник цей розлад від вживання занадто великої кількості алкоголю, ваш лікар порекомендує вам кардинально змінити звички. Якщо ви не в змозі кинути все це відразу, вам доведеться робити це поступово. Тоді варто зареєструватися у групі підтримки.

Також ваш лікар може порекомендувати їсти менше солі, щоб знизити високий кров’яний тиск. Так само ви повинні пити рідини в помірних кількостях. Хоча не можна припиняти пити воду, потрібно пити її часто в невеликих кількостях.

Злийте рідину

як лікувати асцит
Ще один спосіб лікування асциту – це зливання рідини. Однак це не найкращий варіант лікування, оскільки ця проблема може виникнути знову. Тому це лише тимчасове рішення, щоб зняти дискомфорт або біль.

У багатьох випадках для відведення рідини лікарі ставлять катетер. Так рідина буде стікати. Крім того, вони можуть його відкрити за потреби, щоб більше рідини витекло.

Препарати для лікування асциту

Крім того, лікарі можуть призначити певні препарати для полегшення та лікування асциту. Це можуть бути:

  • Діуретики. Вони сприяють зменшенню рідини.
  • Антибіотики. Вони допомагають боротися з можливими інфекціями.

Якщо ви хочете вибрати природні засоби, варто розглянути лише ті, які допоможуть вивести рідину, яка накопичується у животі. Однак завжди треба проконсультуватися з лікарем.

Окрім прийому лікарських засобів лікарі зазвичай рекомендують багато відпочивати. Асцит дуже дратує і викликає дискомфорт, тому відпочинок може вам допомогти.

Однак це не означає, що вам не потрібно рухатися. З іншого боку, заняття спортом запобігають накопиченню рідини, тому вправи допоможуть лікувати асцит. Не забувайте завжди дотримуватися вказівок лікаря і не займатися самолікуванням.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.