Як неправильне дихання впливає на здоров'я?

Як неправильне дихання впливає на здоров'я?

Останнє оновлення: 22 червня, 2019

Усім відомо, як відбувається процес дихання: кисень потрапляє у кров, а без нього у свою чергу важко уявити роботу всіх внутрішніх органів та систем. Здоров’я тканин безпосередньо залежить від насичення їх киснем. Саме тому можна зробити висновок, що неправильне дихання може мати негативні наслідки як на фізичний, так і на емоційний стан людини.

Процес дихання здається напрочуд простим та автоматизованим на перший погляд, проте насправді є багато ситуацій, коли людина дихає неправильно.

Для прикладу, найчастіше причиною неправильного дихання є викривлення перегородки. Утім, іноді ми дихаємо не так, як потрібно, через погані звички або напружений ритм життя.

Чому люди дихають неправильно?

вплив неправильного дихання

Є три види дихання: черевне, міжреберне та поверхневе. Найбільш правильним видом дихання є черевне, тоді як два інші види можуть спровокувати розвиток ускладнень.

Зверніть увагу, що з усіх трьох видів поверхневе дихання є найбільш шкідливим для організму. Пояснити цей феномен просто: ніс не фільтрує повітря належним чином, а тому шкідливі мікроорганізми легко потрапляють в організм людини.

Які наслідки для організму має неправильне дихання?

1. Поганий сон

Якщо ви неправильно дихаєте під час сну, головний мозок не отримує достатню кількість кисню, а тому людина не може заснути глибоким сном.

Власне, неправильне дихання під час нічного відпочинку може призвести до того, що людина буде прокидатися вранці дуже втомленою.

Не варто недооцінювати важливість правильного дихання, якщо ви не хочете, щоб вранці вас турбувала мігрень. Зверніть увагу, що неякісний нічний відпочинок може призвести до того, що впродовж всього дня та навіть вечора ви будете страждати через сильний головний біль. Ви ж не хочете, щоб увесь день перетворився на боротьбу з болем? Не забувайте, що сильні мігрені можуть суттєво погіршити якість життя та завадити виконувати звичні справи.

2. Втома

Уявіть, що кисень – це пальне для вашого організму. Якщо якість пального буде поганою, людині доведеться регулярно перевантажувати всі тканини та м’язи внутрішніх органів. Зрештою, ви будете настільки втомленими, що не зможете нічого робити.

3. Депресія

Перебування в стані постійного виснаження негативно впливає на всі сфери життя.

Перш за все, ви матимете проблеми з концентрацією, а це погіршить якість роботи. Ба більше, ви не захочете проводити час з родичами та друзями, оскільки постійно будете прагнути лише одного – хоча б трохи відпочити.

Погана продуктивність на роботі та відсутність спілкування завжди відбивається на самооцінці. Це, водночас, з часом може призвести навіть до розвитку депресії. Утім, найдивнішим є те, що першопричиною всіх цих проблем є неправильне дихання.

4. Погіршення роботи імунної системи: людина стає більш вразливою

Так само, як поганий емоційний стан негативно впливає на захисні механізми організму, неправильне дихання також має безпосередній вплив на роботу імунної системи. Причиною цього є недостатня кількість та якість кисню.

Якщо людина неправильно дихає, вона стає більш вразливою до різноманітних вірусних та інфекційних захворювань. Безумовно, здатність виконувати звичні щоденні завдання при цьому суттєво погіршується.

5. Погіршення роботи серцево-судинної системи

неправильне дихання та серцеві захворювання

Коли людина неправильно дихає, її серцю не вистачає енергії, тому воно постійно працює понад міру. До того ж йому доводиться качати кров, до складу якої входять небажані речовини, а це також негативно впливає на роботу всіх органів серцево-судинної системи.

Не варто забувати, що неправильне дихання з часом також призводить до погіршення кровообігу.

Всім відомо, що кров тече по артеріях та венах, проте при неправильному диханні їхні стінки потовщуються, що і призводить до утруднення кровообігу. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням цієї проблеми, то може виникнути варикозне розширення вен та інші схожі захворювання.

6.Розлади травлення та погіршення роботи шлунково-кишкового тракту

Травна система людини відповідає за відокремлення речовин, які мають високу поживну цінність, від тих, котрі не мають жодної користі для організму.

На жаль, через неправильне дихання травні органи припиняють виконувати свої функції належним чином, адже якість крові значно погіршиться.

У результаті суттєво зростає ризик розвитку грижі стравохідного отвору, аерофагії чи хронічного гастриту.

Як бачите, дуже важливо правильно дихати та піклуватися про профілактику захворювань внутрішніх органів.

На противагу до інших сфер життя, цю проблему досить легко усунути. Нині є чимало курсів з медитації та альтернативної медицини, в основі яких лежить насичення організму киснем шляхом ключицевого дихання.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.