Що таке пептиди колагену?

Пептиди колагену - це добавки, які покращують зовнішній вигляд шкіри. Крім того, вони також дають безліч інших переваг для здоров’я. Звідки вони беруться? Що говорять експерти?
Що таке пептиди колагену?

Останнє оновлення: 05 жовтня, 2020

Пептиди колагену – це добавки, виготовлені з кісток, шкіри та хрящів певних тварин. Їх основною функцією є збільшення ендогенного синтезу цього білка.

Пептиди колагену стають дедалі популярнішими завдяки своїм харчовим та фізіологічним властивостям, адже вони відіграють ключову роль у підтримці нашої шкіри, волосся, кісток та нігтів. Отже, як їх отримують? І які властивості вони мають?

Синтез колагену в організмі

Для того, щоб краще зрозуміти, як вони діють на організм, важливо зрозуміти роль, яку відіграє колаген у живих істотах. Ця речовина є одним із білків, що складають сполучну тканину, зокрема, нашу шкіру, суглоби та кістки.

Колаген є однією з найпоширеніших молекул у багатьох живих організмах, враховуючи його роль у біологічних структурах. Він синтезується за допомогою амінокислот, які ми поглинаємо. Організм поглинає їх і утворює три ланцюжки поліпептидів, які з’єднуються між собою для утворення колагену.

Однак, попри його велику кількість, колагенові волокна з часом пошкоджуються і втрачають свою товщину та стійкість. У результаті прискорюється процес старіння.

Як ми отримуємо пептиди колагену?

Завдяки споживанню пептидів колагену організм може краще синтезувати цей білок. Сировиною, що використовується для отримання цього продукту, є сам колаген, який він отримує в результаті гідролізу речовини, що міститься в шкірі, хрящах та кістках риб, свиней та корів.

Загалом пептиди колагену містять мінімум 2 і максимум 100 амінокислот. Вони добре розчиняються в холодній воді і не утворюють гелі навіть у висококонцентрованих розчинах.

навіщо потрібні пептиди колагену

Переваги прийому пептидів колагену

  • Дослідження, опубліковане в журналі «Nutrients», виявило, що пептиди колагену ефективні, коли йдеться про зволоження шкіри та запобігання появі зморшків.
  • Водночас експерти припускають, що пероральний прийом цих пептидів допомагає запобігти таким захворюванням, як остеоартроз та остеопороз.

Як пептиди колагену функціонують у шкірі?

Враховуючи, що його взаємозв’язок прямо пропорційний старінню шкіри, колаген став дуже популярним у косметичній промисловості. У цьому сенсі дослідники виявили, що коротколанцюгові пептиди є біодоступними та біоактивними, тому вони можуть принести певні переваги.

Ба більше, при пероральному застосуванні вони можуть досягати найглибшого шару шкіри та стимулювати ендогенне вироблення компонентів позаклітинного матриксу шкіри.

Що говорять дослідження з цього приводу?

Дослідження, опубліковане журналом «Nature Research Journal», коментує подібність між колагеновими пептидами корів і людини. На думку дослідників, ця подібність пояснює значні покращення, які ці добавки виробляють у шкірі.

Це пояснюється тим, що при гідролізі бичачого колагену утворюються пептиди, що характеризуються послідовністю амінокислот, що відповідає амінокислотному профілю колагену людини.

Окрім того, наукове дослідження, опубліковане в «Journal of Medicinal Food», показало, що ця подібність також має місце, коли йдеться про свинячий колаген. Згідно з цим дослідженням, пептиди свиней покращують синтез колагену у людей. Отже, ці пептиди можуть допомогти поліпшити й відновити шкіру на всьому тілі.

як діють пептиди колагену

Як максимізувати ефективність

Пептидні добавки також містять інші речовини, такі як вітаміни, мінерали, антиоксиданти – особливо вітамін С і магній. Завдяки цим речовинам ці добавки здатні досягти ще більших ефектів, коли йдеться про зволоження та еластичність шкіри.

Пептиди колагену: про що варто пам’ятати

Використання пептидів колагену здебільшого стосується косметичних цілей, оскільки вони значно покращують зовнішній вигляд шкіри. Крім того, у поєднанні з іншими речовинами ефективність може бути ще більшою.

Варто також зазначити, що також відбувається вироблення гідролізованого колагену, який виконує протизапальну функцію в кістках та суглобах.

Отже, важливо пам’ятати, що колаген складається не тільки зі шкіри, але також з кісток, волосся та м’язів, тож корисною буде належна стимуляція.  • Wu M, Cronin K, Crane JS. Biochemistry, Collagen Synthesis. [Updated 2020 May 4]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2020 Jan-. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK507709/
  • Gelse K, Pöschl E, Aigner T. Collagens–structure, function, and biosynthesis. Adv Drug Deliv Rev. 2003;55(12):1531-1546. doi:10.1016/j.addr.2003.08.002
  • Lugo JP., Saiyed ZM., Lane NE., Efficacy and tolerability of an undenatured type II collagen supplement in modulating knee osteoarthritis symptoms: a multicenter randomized, double blind, placebo controlled study. Nutr J, 2016.
  • Kirmse M, Oertzen-Hagemann V, de Marées M, Bloch W, Platen P. Prolonged Collagen Peptide Supplementation and Resistance Exercise Training Affects Body Composition in Recreationally Active Men. Nutrients. 2019;11(5):1154. Published 2019 May 23. doi:10.3390/nu11051154
  • A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study. Nutrients. 2019. 11(10): 2494.
  • Laing S, Bielfeldt S. A Dermonutrient Containing Special Collagen Peptides Improves Skin Structure and Function: A Randomized, Placebo-Controlled, Triple-Blind Trial Using Confocal Laser Scanning Microscopy on the Cosmetic Effects and Tolerance of a Drinkable Collagen Supplement. J M Food 2020. 23(2): 147-152.
  • Kim D, Chung H, Choi J, Sakai Y, Lee B. Oral Intake of Low-Molecular-Weight Collagen Peptide Improves Hydration, Elasticity, and Wrinkling in Human Skin: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study. Nutrients. 2018; 10(7): 826.
  • Edgar S, Hopley B, Genovese L, Sibilla S, Laight. Effects of collagen-derived bioactive peptides and natural antioxidant compounds on proliferation and matrix protein synthesis by cultured normal human dermal fibroblasts. Sci Rep.2018;8:10474.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.