Що таке пептиди колагену?

5 Жовтня, 2020
Пептиди колагену - це добавки, які покращують зовнішній вигляд шкіри. Крім того, вони також дають безліч інших переваг для здоров’я. Звідки вони беруться? Що говорять експерти?

Пептиди колагену – це добавки, виготовлені з кісток, шкіри та хрящів певних тварин. Їх основною функцією є збільшення ендогенного синтезу цього білка.

Пептиди колагену стають дедалі популярнішими завдяки своїм харчовим та фізіологічним властивостям, адже вони відіграють ключову роль у підтримці нашої шкіри, волосся, кісток та нігтів. Отже, як їх отримують? І які властивості вони мають?

Синтез колагену в організмі

Для того, щоб краще зрозуміти, як вони діють на організм, важливо зрозуміти роль, яку відіграє колаген у живих істотах. Ця речовина є одним із білків, що складають сполучну тканину, зокрема, нашу шкіру, суглоби та кістки.

Колаген є однією з найпоширеніших молекул у багатьох живих організмах, враховуючи його роль у біологічних структурах. Він синтезується за допомогою амінокислот, які ми поглинаємо. Організм поглинає їх і утворює три ланцюжки поліпептидів, які з’єднуються між собою для утворення колагену.

Однак, попри його велику кількість, колагенові волокна з часом пошкоджуються і втрачають свою товщину та стійкість. У результаті прискорюється процес старіння.

Як ми отримуємо пептиди колагену?

Завдяки споживанню пептидів колагену організм може краще синтезувати цей білок. Сировиною, що використовується для отримання цього продукту, є сам колаген, який він отримує в результаті гідролізу речовини, що міститься в шкірі, хрящах та кістках риб, свиней та корів.

Загалом пептиди колагену містять мінімум 2 і максимум 100 амінокислот. Вони добре розчиняються в холодній воді і не утворюють гелі навіть у висококонцентрованих розчинах.

навіщо потрібні пептиди колагену

Детальніше дивіться: Як природно збільшити виробництво колагену

Переваги прийому пептидів колагену

  • Дослідження, опубліковане в журналі «Nutrients», виявило, що пептиди колагену ефективні, коли йдеться про зволоження шкіри та запобігання появі зморшків.
  • Водночас експерти припускають, що пероральний прийом цих пептидів допомагає запобігти таким захворюванням, як остеоартроз та остеопороз.

Як пептиди колагену функціонують у шкірі?

Враховуючи, що його взаємозв’язок прямо пропорційний старінню шкіри, колаген став дуже популярним у косметичній промисловості. У цьому сенсі дослідники виявили, що коротколанцюгові пептиди є біодоступними та біоактивними, тому вони можуть принести певні переваги.

Ба більше, при пероральному застосуванні вони можуть досягати найглибшого шару шкіри та стимулювати ендогенне вироблення компонентів позаклітинного матриксу шкіри.

Також читайте: Дізнайтеся все про Софт Ліфт

Що говорять дослідження з цього приводу?

Дослідження, опубліковане журналом «Nature Research Journal», коментує подібність між колагеновими пептидами корів і людини. На думку дослідників, ця подібність пояснює значні покращення, які ці добавки виробляють у шкірі.

Це пояснюється тим, що при гідролізі бичачого колагену утворюються пептиди, що характеризуються послідовністю амінокислот, що відповідає амінокислотному профілю колагену людини.

Окрім того, наукове дослідження, опубліковане в «Journal of Medicinal Food», показало, що ця подібність також має місце, коли йдеться про свинячий колаген. Згідно з цим дослідженням, пептиди свиней покращують синтез колагену у людей. Отже, ці пептиди можуть допомогти поліпшити й відновити шкіру на всьому тілі.

як діють пептиди колагену

Як максимізувати ефективність

Пептидні добавки також містять інші речовини, такі як вітаміни, мінерали, антиоксиданти – особливо вітамін С і магній. Завдяки цим речовинам ці добавки здатні досягти ще більших ефектів, коли йдеться про зволоження та еластичність шкіри.

Дізнайтеся більше: Саморобний крем для природного освітлення шкіри

Пептиди колагену: про що варто пам’ятати

Використання пептидів колагену здебільшого стосується косметичних цілей, оскільки вони значно покращують зовнішній вигляд шкіри. Крім того, у поєднанні з іншими речовинами ефективність може бути ще більшою.

Варто також зазначити, що також відбувається вироблення гідролізованого колагену, який виконує протизапальну функцію в кістках та суглобах.

Отже, важливо пам’ятати, що колаген складається не тільки зі шкіри, але також з кісток, волосся та м’язів, тож корисною буде належна стимуляція.

  • Wu M, Cronin K, Crane JS. Biochemistry, Collagen Synthesis. [Updated 2020 May 4]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2020 Jan-. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK507709/
  • Gelse K, Pöschl E, Aigner T. Collagens–structure, function, and biosynthesis. Adv Drug Deliv Rev. 2003;55(12):1531-1546. doi:10.1016/j.addr.2003.08.002
  • Lugo JP., Saiyed ZM., Lane NE., Efficacy and tolerability of an undenatured type II collagen supplement in modulating knee osteoarthritis symptoms: a multicenter randomized, double blind, placebo controlled study. Nutr J, 2016.
  • Kirmse M, Oertzen-Hagemann V, de Marées M, Bloch W, Platen P. Prolonged Collagen Peptide Supplementation and Resistance Exercise Training Affects Body Composition in Recreationally Active Men. Nutrients. 2019;11(5):1154. Published 2019 May 23. doi:10.3390/nu11051154
  • A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study. Nutrients. 2019. 11(10): 2494.
  • Laing S, Bielfeldt S. A Dermonutrient Containing Special Collagen Peptides Improves Skin Structure and Function: A Randomized, Placebo-Controlled, Triple-Blind Trial Using Confocal Laser Scanning Microscopy on the Cosmetic Effects and Tolerance of a Drinkable Collagen Supplement. J M Food 2020. 23(2): 147-152.
  • Kim D, Chung H, Choi J, Sakai Y, Lee B. Oral Intake of Low-Molecular-Weight Collagen Peptide Improves Hydration, Elasticity, and Wrinkling in Human Skin: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study. Nutrients. 2018; 10(7): 826.
  • Edgar S, Hopley B, Genovese L, Sibilla S, Laight. Effects of collagen-derived bioactive peptides and natural antioxidant compounds on proliferation and matrix protein synthesis by cultured normal human dermal fibroblasts. Sci Rep.2018;8:10474.