Східна філософія для притягнення грошей в оселю

Східна філософія для притягнення грошей в оселю
Східна філософія для притягнення грошей в оселю

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Здається, грошей ніколи не буває забагато. Часто прожити цілий місяць на одну зарплатню є настільки ж важким та виснажливим завданням, як поневіряння Одіссея.

Є тисячі способів витратити гроші, тож дуже часто наші важко зароблені кошти зникають зі швидкістю світла. Утім, східна філософія пропонує кілька ефективних способів притягнення грошей в оселю. Завдяки цим мудрим східним принципам вам завжди вистачатиме грошей на всі потреби.

Ключ до успіху в цьому випадку полягає в детальному аналізі проблеми. Ви можете не помічати, куди витрачаєте всю зарплатню через те, що не ведете підрахунок покупок та облік витрат. Можливо, вам не вистачає грошей не тому, що ви мало заробляєте, а тому, що ви не вмієте правильно ними розпоряджатися.

Накопичення та відкладання грошей – це один із найефективніших способів досягти добробуту та бути забезпеченим. Необов’язково заробляти величезну суму грошей для того, щоб жити на “широку ногу”. Усе, що вам знадобиться для задоволення власних потреб – це бажання, самовіддача та терплячість.

У цій статті ми поділимося з вами кількома основними принципами східної філософії, які допоможуть покращити власне фінансове становище.

Метод Какебо – ефективний спосіб притягнення грошей у дім

метод какебо для притягнення грошей

Какебо – це японський метод заощадження коштів, який з’явився ще у 1904 році. Попри те, що цьому методу вже понад 100 років, він досі користується шаленою популярністю в усьому світі. Вперше цю техніку застосувала японка Мотоко Хані.

Головною метою цього філософського методу є притягнення грошей в оселю за допомогою ретельного контролю всіх витрат.

Насправді “какебо” – це звичайний датований записник. Принцип роботи з ним є дуже простим. На початку місяця необхідно внести до записника суму прибутку та всі необхідні заплановані витрати.

Це дасть змогу простежити суму грошей, яку ви отримали, і суму грошей, яку вам у будь-якому разі доведеться витратити. Віднявши всі обов’язкові витрати, ви отримаєте суму, яку можете витратити на інші потреби.

Залежно від кількості грошей, що у вас залишилися після всіх запланованих витрат, ви визначите суму, яку можете дозволити собі відкладати щомісяця. Ви також можете встановити мету, на яку збиратимете гроші. Це можуть бути як великі, так і малі покупки. Саме заощадження коштів і є основною ціллю цього японського методу.

Друга частина методу полягає в тому, щоб записувати в нотатник усі витрати, які ви робите впродовж місяця. Для цього кожного дня занотовуйте всі покупки, які зробили.

Наприкінці тижня ви зможете переглянути записи та визначити, куди пішла більша частина зароблених коштів. Такий детальний аналіз витрат допоможе зрозуміти, на чому можна заощадити та від яких покупок можна відмовитися.

Експеримент тривалістю у 52 тижні

відкладайте гроші щодня

Цей метод притягнення грошей у помешкання також є досить давнім, проте свою популярність він здобув відносно нещодавно.

Головний ключ для досягнення успіху у цьому експерименті – це готовність прийняти виклик та запастися терпінням, а також бажання докладати всіх можливих зусиль та залишатися наполегливим до кінця. Повірте, результати вас неодмінно здивують!

Насправді суть експерименту дуже проста. Впродовж 52 тижнів вам потрібно дотримуватися цих порад:

 1. Впродовж першого тижня щодня відкладайте 1 гривню.
 2. Впродовж другого тижня відкладайте 2 гривні щодня.
 3. … Продовжуйте експеримент впродовж 52 тижнів. На останньому тижні вам потрібно буде відкладати 52 гривні кожного дня.

Звісно, деякі люди не мають змоги відкладати такі суми. У цьому випадку можна встановити місячну межу: наприклад, визначити максимальний ліміт у 200 гривень на місяць. Таким чином кожного місяця вам потрібно буде відкладати по 200 гривень. Навіть такими темпами за 52 тижні ви матимете чималеньку суму.

Можна проводити експеримент і у зворотному напрямку. Наприклад, починайте з 52 гривень на день, кожного тижня зменшуючи суму. Декому такий порядок дій здається набагато простішим, адже на початку експерименту людина вже має велику мотивацію продовжувати далі.

Інші корисні поради для притягнення грошей в оселю

поради для притягнення грошей

Філософія східних культур більше спрямована на відмову від певних благ, аніж на заощадження грошей для їхнього отримання. Саме тому представники східних націй ведуть доволі аскетичний спосіб життя, який і дозволяє їм краще контролювати свої доходи та витрати.

Послідовники дзен-буддизму також виділили кілька ефективних порад для притягнення грошей у дім. Ось кілька з них:

 • Частіше відвідуйте бібліотеки замість книгарень. Взявши книгу у бібліотеці, ви не витратите ані копійки, зате чудово проведете час за читанням.
 • Відмовтеся від власного авто на користь громадського транспорту, велосипеду або піших прогулянок.
 • Беріть на роботу їжу з дому, адже обідати в закладах громадського харчування набагато дорожче.
 • Зменшіть вживання алкогольних та тютюнових виробів. Таким чином ви не лише зможете заощадити гроші на щось корисне, але й покращите власне здоров’я.
 • Пийте багато води. Відмовтеся від газованих солодких напоїв на користь звичайної питної води. Це не тільки корисно для організму, але й набагато дешевше.
 • Намагайтеся власноруч лагодити зламані речі в домі. Безглуздо платити майстрові за ремонт тих невеликих зламів, які ви з легкістю можете усунути самотужки.
 • Економте на комунальних послугах та енергії. Є чимало ефективних способів збереження електроенергії, газу, бензину, тощо. Усе, що вам знадобиться – це трохи здорового глузду та вигадливості.


  • Buying time promotes happiness. Ashley V. Whillans, Elizabeth W. Dunn, Paul Smeets, Rene Bekkers, Michael I. Norton.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.