Сім порад для лікування нічного кашлю у дітей

Якщо у вашої дитини також є проблеми з диханням і сном, ви повинні проконсультуватися з педіатром. Для лікування нічного кашлю також важливо видалити з дому такі подразники, як сигаретний дим і очисні хімікати.
Сім порад для лікування нічного кашлю у дітей

Останнє оновлення: 04 жовтня, 2019

Нічний кашель у дітей трапляється досить часто. Дитина може не кашляти протягом дня, але вночі через постійний кашель вона не може заснути, і, можливо, навіть доходить до блювоти. Безумовно, батьки починають непокоїтися і шукати методи лікування нічного кашлю.

Кашель – це фізіологічний рефлекс і мимовільна реакція організму. Через сильний видих організм намагається вигнати слиз, бруд та інші частинки з дихальних шляхів.

Здорові діти шкільного віку, які не мали історії респіраторних інфекцій, можуть кашляти до 34 разів на день. Однак кашель є однією з головних причин, чому батьки відводять своїх дітей до педіатра, хоча зазвичай це не вимагає медичного лікування.

Чому ми кашляємо?

Рецептори кашлю розташовані вздовж дихальних шляхів від гортані до бронхів. Їх стимулюють такі чинники:

Протягом дня багато дітей кашляють час від часу, але не можуть зупинити кашель під час сну. Це відбувається тому, що протягом дня дитина стоїть і рухається, що означає, що слиз також рухається. Проте, коли вони лягають спати, їхні дихальні шляхи стають більш перевантаженими, оскільки слиз вже не рухається.

Застій і поза під час сну пересушують слиз і дихальні шляхи, тому вони не можуть зупинити кашель.

Способи лікування нічного кашлю у дітей

Нічний кашель у дітей може дуже непокоїти, коли він триває довгий час, оскільки він може вказувати на важчий розлад. Він негативно впливає на сон і повсякденну діяльність, а отже на якість життя дітей та їхніх батьків.

Зазвичай ці рекомендації можна спробувати в домашніх умовах:

Уникайте надмірно сухого середовища

Необхідно забезпечити вологість у дитячій кімнаті. Зволожувачі дуже корисні, але їх треба ретельно чистити. Якщо ви використовуєте опалення, ви повинні переконатися, що в кімнаті не надто спекотно. Поставте контейнер з водою над радіатором, щоб забезпечити вологу в повітрі.

Розріджуйте слиз

способи лікування нічного кашлю
Для розрідження слизу, щоб його можна було легше вивести, важливо, щоб ваша дитина була зволоженою. Просто потрібно контролювати, щоб вона пила багато води. Ви також можете дати їй кокосову воду або фруктовий сік.

Спробуйте допомогти дитині заснути в напівсидячому положенні

Оскільки горизонтальне положення під час сну погіршує нічний кашель у дітей, трохи підніміть їх голову або підкладіть подушки під спину.

Як покращити носове дихання

Якщо у дитини густий слиз, спробуйте сольові розчини, які можна знайти в формі спреїв або крапель. Вони незручні для дітей, але дуже ефективні.

Також ви можете масажувати груди дитини (з двох років) сумішшю ефірних олій:

Інгредієнти

  • 2 краплі ефірної олії евкаліпта
  • 10 крапель ароматичної ефірної олії
  • ½ склянки олії солодкого мигдалю (100 мл)

Що робити

  • Ретельно змішайте всі олії в контейнері.
  • Налийте невелику кількість на руки та масажуйте груди дитини, щоб полегшити виведення слизу.

Усуньте сухість горла

Доведено, що мед знімає сухий кашель. Ви можете дати дитині чайну ложку меду перед сном або коли вона починає кашляти. Ви також можете розвести його в теплому молоці.

Інший домашній засіб від нічного кашлю – нарізати білу або червону цибулю і залити медом. Мед розчиниться через кілька хвилин. Ви можете давати дитині цей сироп щодня.

Цибуля – давній засіб

Дуже ефективний спосіб полегшити нічний кашель у дітей полягає в тому, щоб поруч з ліжком покласти нарізану цибулю. Це старий засіб ефективний, тому що цибуля багата на поліфеноли – природні антигістамінні сполуки, які полегшують симптоми алергії та зменшують запалення дихальних шляхів.

Якщо додати до цибулі трохи цукру, її запах заповнить всю кімнату, і ваша дитина перестане кашляти.

Уникайте самолікування

Як правило, нічний кашель у дітей не вимагає застосування будь-яких ліків. Якщо є сумніви, зверніться до педіатра.

Ліки, які продаються без рецепта в аптеках протипоказані дітям у віці до двох років. Вони містять кодеїн, декстрометорфан або клоперастин, які можуть мати шкідливі побічні ефекти.

Висновок

Дуже часто діти починають кашляти внаслідок респіраторних інфекцій, коли вони починають ходити в дитячий садок. За словами лікарів, кашель вважають хронічним, якщо він триває понад чотири тижні.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.