Симптоми і лікування пневмонії

21 Січня, 2019
Пневмонія частіше трапляється у дітей і літніх людей, саме тому ми повинні звернути особливу увагу на ці групи ризику.

Чи знайомі вам симптоми пневмонії? Якщо так, то ви знаєте, наскільки серйозно це може бути. Крім того, ви, ймовірно, знаєте, що важливо вміти швидко розпізнавати симптоми, які супроводжують цю хворобу. Ми повинні бути ще обережнішими, коли це стосується дітей і людей похилого віку, які можуть відчути серйозні наслідки, якщо захворіють на пневмонію.

Як ми вже говорили раніше, саме лікар має призначити курс лікування. Ми дамо кілька простих порад, які, безумовно, вам допоможуть. Ваше здоров’я того варте.

Що викликає пневмонію?

Пневмонія – дуже поширене захворювання. Ви, напевно, знайомі з багатьма людьми, які мали справу з нею в певний момент у їхньому житті. Насправді, вона дуже поширена серед літніх людей. Для цієї демографічної групи пневмонія ризикована через їх слабку й уразливу імунну систему, тож майте це на увазі.

Пневмонія – це інфекція в легенях, що виникає через мікроорганізми, які атакують альвеоли, внаслідок чого ті набухають. Це можуть бути віруси, бактерії, грибки або бактерії, які найчастіше викликають пневмонію – пневмококи. Ось простий приклад, який може допомогти вам розібратися в цій ситуації:

  • Наші дихальні шляхи мають природні захисні механізми, які кожного дня не дають бактеріям потрапляти в легені. Перше, що ми робимо, щоб “відбити” ці бактерії – кашляємо. Крім того, є клітини, які роблять нас невразливими, захищаючи від зовнішніх ворогів.
  • Але що відбувається, коли ми підхоплюємо пневмонію? Зазвичай, наша імунна система вже досить слабка. Бактерії користуються цією ситуацією, щоб дістатися альвеол і заразити нас.
  • Іншими можливими причинами пневмонії є куріння, діабет нирок або проблеми з печінкою. У цих випадках ваша імунна система може стати ще слабшою, внаслідок чого організм буде більш уразливими для всіх видів бактерій.

Які найпоширеніші симптоми пневмонії?

які симптоми пневмонії

Перш за все, слід сказати, що симптоми пневмонії досить різноманітні. Є два основні види пневмонії:

  • Типова пневмонія: цей вид пневмонії може викликати симптоми відразу або протягом двох-трьох днів. Що ви тоді відчуватимете? Сильну втому, біль у грудях, як ніби якийсь зовнішній тиск заважає нормально дихати. З’явиться інтенсивний кашель, який може перейти у кашель з мокротою. Безумовно, у вас буде невелика лихоманка й озноб.
  • Атипова пневмонія: цей тип пневмонії – більш складний випадок, через що її досить часто плутають з іншими захворюваннями. Її симптоми: головний біль, біль у суглобах, лихоманка, біль у м’язах, сухий кашель (без мокротиння, на відміну від попереднього випадку). Пацієнт також почуватиметься втомленим, але не буде так багато болю в грудях, як при типовій пневмонії.

Як бачите, ці симптоми досить виразні. Вони можуть вказувати на щось набагато серйозніше, якщо супроводжуються підвищенням частоти серцевих скорочень або втратою свідомості. Сильна лихоманка також може бути небезпечною, тож якщо ви непокоїтеся або у вас є будь-які питання, зверніться до лікаря. І знову ж таки зверніть особливу увагу на дітей і літніх людей.

Які натуральні засоби можна використовувати вдома?

імбирний чай від пневмонії

Як ми вже згадували в цій статті, завжди треба дозволити лікареві визначити курс лікування. Іноді простих ліків досить, щоб вилікувати пневмонію. В інших, більш серйозних, випадках пацієнта треба госпіталізувати. Але не хвилюйтеся, це зазвичай завершується повним одужуванням, однак ситуація може бути серйознішою у людей похилого віку.

Тим часом, в домашніх умовах ви можете дотримуватися цих порад:

1. Кисневі ванни

Що в них хорошого? Вони в основному спрямовані на очищення легенів і зменшення набряків. Пари гарячої води з ванни почнуть розріджувати мокроту в альвеолах і відкриють дихальні шляхи, що дозволить значно полегшити дискомфорт.

Щоб прийняти кисневу ванну, просто заповніть ванну гарячою водою. Додайте одну чашку (200 гр) кам’яної солі і дві склянки перекису водню (близько 400 мл). Лягайте в ванну і розслабтеся, дихайте нормально, вдихаючи пару з повітря. Залишайтеся в ванній протягом 20 хвилин і повторюйте процедуру один раз на день.

2. Імбирний чай

Ми впевнені, що ви вже знаєте про цілющі властивості імбирного кореня, завдяки яким він зменшує набряк і лікує низку захворювань. Він також діє як природний антибіотик і релаксант без жодних побічних ефектів. Отже, не забувайте випивати принаймні дві чашки імбирного чаю щодня.

3. Засіб з цибулею і часником

Цей засіб може погано смакувати і залишати неприємний запах у роті, але ми можемо з упевненістю сказати, що поєднання цибулі з часником є ​​неймовірно ефективним для лікування пневмонії. Вони знижують набряклість і лікують хворобу. Це природний антибіотик, доступний для всіх охочих.

Як приготувати цей засіб? Це дійсно просто. Просто наріжте два зубчики часнику і 50 гр. цибулі. Наріжте все це дуже тонко і додайте одну чашку мінеральної води. Ви також можете додати одну столову ложку меду. Змішайте все разом і пийте вранці. Ви будете здивовані ефективністю такого лікування.

4. Морквяний сік

Перед обідом спробуйте морквяний сік для лікування пневмонії. Чому саме морквяний? Тому що цей овоч здатний зміцнити ваші легені і дає антиоксиданти, необхідні для відновлення пошкоджених тканин. Крім того, він багатий на вітамін А, кальцій, залізо, магній, калій, фосфор і вітаміни групи В. Зробіть коктейль з двох морквин і однієї склянки води. Це дуже просто!

  • Clínica Mayo. Neumonía. (2020). Recuperado el 22 de marzo de 2021. https://www.mayoclinic.org/es-es/diseases-conditions/pneumonia/symptoms-causes/syc-20354204#:~:text=La%20neumon%C3%ADa%20es%20una%20infecci%C3%B3n,escalofr%C3%ADos%20y%20dificultad%20para%20respirar.
  • American Lung Association. Pneumonia Symptoms and Diagnosis. Recuperado el 22 de marzo de 2021. https://www.lung.org/lung-health-diseases/lung-disease-lookup/pneumonia/symptoms-and-diagnosis
  • Pennington Biomedical Research Center. Ginger, a potent root. Recuperado el 22 de marzo de 2021. https://www.pbrc.edu/training-and-education/pdf/pns/PNS_Ginger.pdf
  • Lung Health Institute. Juicing for Healthy Lungs: 4 Recipes to Improve Your Respiratory Health. (2017). Recuperado el 22 de marzo de 2021. https://lunginstitute.com/blog/juicing-healthy-lungs-4-recipes-improve-respiratory-health/